Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 03-02-11, 18:20   #1
Robbert

Stage 5
 
Robbert's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 902
Default Montaj Spalatoare Faruri Audi

Am un audi a6, 2002, modelul facelift, cod motor AVF si recent i-am schimbat bara normala cu una care are si spalatoare de faruri.
Va intreb, ce-mi mai trebuie pt a putea sa le fac sa functioneze. Imi trebuie vas de lichid separat si pompa de apa, ceva electronic? Daca s-ar putea cu niste poze, scheme, etc v-as fi recunoscator.
Si ca sa conectez senzor de lipsa lichid parbriz, ce-mi trebuie? (alt vas de lichid, senzor, fire, mufe, alt instrument cluster? )
Ms pt un eventual raspuns!
__________________
Robbert is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 22:49   #2
valentiniam

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2
Unhappy Re: Montaj Spalatoare Faruri Audi

salut,

imi pare rau ca nu vin cu o solutie pentru tine, dar poate daca afli ceva referitor la tema asta sa fii amabil sa-mi lasi un mesaj.

nu stiu cum sta treaba prin Romania cu rar-ul, dar in Spania (unde locuiesc eu) ne trimite inapoi daca avem xenon si nu avem spalator de faruri si faruri reglabile din bord ...

asa in mare, mi-au spus baietii aia de la rar de acolo ca daca ma duc la Audi mi-ar lua in jur de 2.500€, dar nu am fost sa intreb la service-ul Audi.

Daca afli ceva lasa-mi un mesaj te rog: fallusulerectil@yahoo.com.

Salutare
valentiniam is offline   Reply With Quote
Old 27-07-11, 14:30   #3
AdyFitze

Stage 3
 
AdyFitze's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 103
Default Re: Montaj Spalatoare Faruri Audi

Salut, am si eu un audi a6 din 2001 si am desfacut eu bidonul pt lichid parbriz pt k imi curgea si am crezut k este spart, dar se prelingea pe langa pompita de apa, al meu are spalatoare pt faruri, si pe vasul acela sunt doua pompite, una pentru stergatoare parbriz si una pentru spalatoare, si senzorul este tot in vas, deci ar trebuii sa cauti la dezmembrari un vas pentru audi cu spalatoare faruri, si niste furtune ar trebuii cu coturi. salut
AdyFitze is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -