Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 12-10-10, 10:59   #1
P4tr4tzel

Stock
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4
Default Probleme afisaj display climatronic

Salutare tuturor sunt nou pe forum am un audi a4 1.8 20v si am o problema minora zic eu numai ca nu ii dau de cap mi-au aparut probleme la afisajul de la clima in sensul ca mi sa stins un display( de functionat functioneaza si afiseaza insa nu am lumina pe el) am zis bun trebuie sa fie un bec...am cautat pe net am gasit pont cum se desface masca sa scot clima si m-am apucat de treaba cand am desfacut-o ce sa vezi un bec ars..l-am inlocuit pe cel ars cu cel din dreapta care era bun si sa aprins celalalt display....am mers apoi la un magazin am cumparat 2 becuri noi (12v 1.1w) le-am inlocuit ca de sunt noi si acum nu se mai aprinde nici un display.. am desfacut iar clima si am masurat placuta aia pllina de circuite cu apartul de masura si merge tot perfect dar lumina ioc...Inca o chestie pe care am probat-o acum cand am coborat la masina...am pus becul de la afisaj display (cel cu cap portocaliu) in locul celui care face lumina la taste ( cel cu cap verde) si acolo se aprinde...deci ceva se intampla la display de nu se aprinde ..ma puteti ajuta??
P4tr4tzel is offline   Reply With Quote
Old 12-10-10, 18:30   #2
P4tr4tzel

Stock
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4
Default Re: Probleme afisaj display climatronic

Scuze am uitat sa precizez modelul e un b5 din 96'
P4tr4tzel is offline   Reply With Quote
Old 12-10-10, 21:30   #3
P4tr4tzel

Stock
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4
Default Re: Probleme afisaj display climatronic

Thread inchis

Am reusit sa repar lumina la display-uri mi-am dat seama in seara asta ce avea dupa lungi examinari ale placii si dupa ce am procedat la stergerea contactelor am observat ca primii 3 pini din stanga aveau joc ffff putin...erau desprinsi putin de pe contact....am pus mana pe pistolul de lipit si le-am venit de hac...acum pot dormi linistit..

Am atasat si o poza cu pinii buclucasi (cei inconjurati cu negru)[IMG]<script src='https://img99.imageshack.us/shareable/?i=elec153ccrepair901.jpg' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>[/IMG]
P4tr4tzel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -