Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 24-06-10, 02:00   #1
OviO

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 143
Default Audi A4 B7

Nu stiu daca am deschis threadul unde trebuie dar tocmai mi-am vandut golful si vreau sa imi iau oriu passat 1.9 TDI 131cp ori A4 B7 1.9TDI 116 cp...mar interesa intretinerea la audi fata de passat....
1. cat este revizia cu schimbul de ulei si filtre la audi???
2. cat este kitul de distributie???
3. suspensia la audi este mai pretentioasa decat la passat???ma refer la treaba cu bratele....audi are suspensie cu brate si pe spate???
4. voi care ati alegeo???
OviO is offline   Reply With Quote
Old 30-06-10, 16:28   #2
burtus

Stage 3
 
burtus's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 83
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi A4 B7

Quote:
Originally Posted by OviO View Post
Nu stiu daca am deschis threadul unde trebuie dar tocmai mi-am vandut golful si vreau sa imi iau oriu passat 1.9 TDI 131cp ori A4 B7 1.9TDI 116 cp...mar interesa intretinerea la audi fata de passat....
1. cat este revizia cu schimbul de ulei si filtre la audi???
2. cat este kitul de distributie???
3. suspensia la audi este mai pretentioasa decat la passat???ma refer la treaba cu bratele....audi are suspensie cu brate si pe spate???
4. voi care ati alegeo???

Audi are platforma comuna cu pasatul , suspensie e identica , piese in mare parte sunt compatibile cu grupul vag asa ca in general nu ai probleme cu ele sa le gasesti , pretul este in general unul normal , mai ifetin decat la masinile frantuzesti .
1.In functie de ce ulei bagi se schimba intre 10 000-20 000 daca folosesti un ulei sintetic long life , filtrele se schimba teoretic o data cu uleiul toate , cel de polen cred ma mai merge la mine a tzinut 2 schimbari si era din carton .
La 10 000 se schimba uleiul daca folosesti unul normal semisintetic gen aral , care este cel cu care vine orce audi a4 in general .
2. La benzinaru meu kitul a fost cam 7 mil cu tot adica role INA si curea continental (Astea fiind cele mai ieftine si care au o calitate ok )
3.Cum am spus e identica cu cea a pasatului cel putzin asa e si la mine
4.Recomand audi pt ca arata mai bine are dotari mult mai bune fatza de pasat , motorul in general e f bun rezista cam 500 000 fara sa umblii la el etc
__________________
Audi A4 driver
burtus is offline   Reply With Quote
Old 02-07-10, 01:52   #3
OviO

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 143
Default Re: Audi A4 B7

ms mult!
OviO is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -