Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 25-05-10, 19:11   #1
r@dy

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 509
Member of:
[Fiat]
[FORD]
Question Cateva intrebari ptr un audi A4 B6,2003 1.9 TDI

1.e umezit furtunul pana la jumatate dintre caseta de directie si pompa de servodirectie este posibil ca furtunul sa fie spart???
si se mai aude si o scartzaiala cateodata cand iei maxim de roata..
2.butonul ptr geamul din dreapta de la sofer fuctioneaza rar... iar cel de pe usa din dreapta nu a mers de cand am luat masina..
3.pompita care stropeste parbrizul este buna dar nu stropeste parbrizul poate fii din calculator?

CARE MA PUTETI AJUTA CU SFATURI UTILE NU CU DUTE LA UN SERVICE CA FIECARE MECANIC SAU OM DE "SPECIALITATE" ARE PAREREA LOR SI DECAT SA BAG BANI DE DRAGUL DE A BAGA... MAI BINE NU.. multumesc:X

Last edited by r@dy; 25-05-10 at 19:13.
r@dy is offline   Reply With Quote
Old 27-05-10, 09:47   #2
r@dy

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 509
Member of:
[Fiat]
[FORD]
Question Re: Cateva intrebari ptr un audi A4 B6,2003 1.9 TDI

UP!!
r@dy is offline   Reply With Quote
Old 29-05-10, 16:24   #3
r@dy

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 509
Member of:
[Fiat]
[FORD]
Default Re: Cateva intrebari ptr un audi A4 B6,2003 1.9 TDI

r@dy is offline   Reply With Quote
Old 31-05-10, 21:04   #4
r@dy

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 509
Member of:
[Fiat]
[FORD]
Question Re: Cateva intrebari ptr un audi A4 B6,2003 1.9 TDI

chiar nimeni??
r@dy is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 07:46   #5
burtus

Stage 3
 
burtus's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 83
Member of:
[AUDI]
Default Re: Cateva intrebari ptr un audi A4 B6,2003 1.9 TDI

Salut eu nu sunt expert dar nici praf asa ca incerc sa te ajut :
1.Daca ai furtunul si pomp cu depuneri pe ea da posibil sa fie o fisura sau sa fi facut pori furtunul asa ca schimba sau in prima faza schimba colierele de la furtun sa nu scape pe acolo , stergi bine de ulei si mizerie si verifici dupa cateva zile vezi daca ai iar depuneri cat despre scartzaiala la maxim e normala si eu ma speriasem dar dupa ce am mai intrebat oameni mi-au spus ca e normal sa se auda asa antentie daca scartzie si in utilare normala adica nu la capete atunci e pompa de servo de vina sau lichidul f uzat .
2.Cu butianele e simplu de obicei fac depuneri pe lamelele metalice din interior asa ca ar fi o ideesa le desfaci si sa le curetzi si o sa fie ok cel mai probabil pe partea unde zici ca merge cu intreruperi , deasemenea potzi sa verifici si clemele metalice de contact care fac legatura firelor cu butonul si deasemenea sa le curetzi si pe acestea cu o hartie abraziva .
Pentru usa celalalta posibil sa fie aceasi chestie respectiv un fir care nu face contact sau ceva mai grav gen motorasul ars , sau o sigurantza arsa ceva .
3.Legat de pompa tot aceasi chestie poate fi ceva oxidat pe partea de contacte sau conexiuni cu fire (Daca nu se aude zgomot de motoras cand actionezi de la maneta sistemul de stropit ) sau poate sa fie chiar motorasul ars .
Daca se aude sgomot cu mca ar da sa functioneze atunci ai ceva infundat sau pierde presiune pe undeva .
Daca vrei sa vez idaca merge motorasul scotzi furtunasul care intra in el si vez idaca scoate apa daca da mergi pe el pana gasesti problema .
Sper sa te fi ajutat man daca ma ie ceva vb
__________________
Audi A4 driver
burtus is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 11:24   #6
r@dy

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 509
Member of:
[Fiat]
[FORD]
Default Re: Cateva intrebari ptr un audi A4 B6,2003 1.9 TDI

mersi frumos o sa incerc sa fac sa vad ce si cum .... multumesc pentru sfaturi... o zii cat mai frumoasa in continuare..
r@dy is offline   Reply With Quote
Old 24-10-10, 23:31   #7
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Cateva intrebari ptr un audi A4 B6,2003 1.9 TDI

ai mai rezolvat ceva cu geamurile la audi? la mine tot la fel din portiera de la sofer merg toate inafara de cel de la sofer , iar de pe portiere nu se deschide niciunul !!! butoanele sunt bune , le-am verificat !!
__________________
www.autowebb.ro|Piese Auto Iasi
GAby645 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -