Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 14-04-10, 20:45   #1
marian_nsa

Stage 2
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 52
Default problema frana a4

am un audi a4 tdi din 97 si nu am circulat cu ea cam o luna ca nu am mai avut numere si acum cand am plecat cu ea defapt de vreo saptamana cand pun frana imi tremura volanul si nici nu mai tine bine asta la viteza mai mare si o calc mai tare.poate sami spuna careva ce ar putea fii?multumesc
marian_nsa is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 21:03   #2
neschimbat

Stage 3
 
neschimbat's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 167
Default Re: problema frana a4

Quote:
Originally Posted by marian_nsa View Post
am un audi a4 tdi din 97 si nu am circulat cu ea cam o luna ca nu am mai avut numere si acum cand am plecat cu ea defapt de vreo saptamana cand pun frana imi tremura volanul si nici nu mai tine bine asta la viteza mai mare si o calc mai tare.poate sami spuna careva ce ar putea fii?multumesc
astea sunt simptomele discurilor ovalizate
neschimbat is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 15:33   #3
burtus

Stage 3
 
burtus's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 83
Member of:
[AUDI]
Default Re: problema frana a4

Quote:
Originally Posted by neschimbat View Post
astea sunt simptomele discurilor ovalizate
Dap asa e cum a zis colegu problema era comuna la dacie nu la audi presupun ca cineva a schimbat discurile de frana si a pus ceva f ieftin , la audi n uare voie sa se intample asa ceva deci clar schimbate discurile , recomandare de producator ferrodo , brembo ideal ar fi sa gasesti originalul care e ATE dar discurile alea sunt destul de scumpe .
Si inca o chestie cand le shimbi sa te uiti daca are scut de protectie la disc , ala e bun dar daca ai diste discuri mai ieftine recomand sa le dai jos ca alea ati supraincalzesc discurile(deci va avea o mai buna ventilatie daca dai jos scuturile) si daca sunt dinalea ieftine se ovalizeaza repede .
__________________
Audi A4 driver
burtus is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -