Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Zona tehnica Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 14-01-13, 17:38   #1
pc.ciprian

Stage 4
 
Join Date: May 2009
Posts: 290
Default reparatie sine civic eg

mai baieti care ma ajutati si pe mine sa desfac niste sine de eg ca sa le ung/completez bilele lipsa? a mai desfacut cineva sine care sa aiba o parte din bile ? nu imi dau seama daca si cum se poate ca m`am chinuit toata ziua azi si nu am reusit
Am gasit ceva tutorial pe la strainezi da ala de a facut tutorialul avea deja bilele din sine sarite si i-a fost usor sa le desfaca complet
neeed heeeelp
pc.ciprian is offline   Reply With Quote
Old 14-01-13, 19:15   #2
fanete

Stage 5
 
fanete's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,920
Member of:
[Honda]
Default Re: reparatie sine civic eg

astea nu se repara se inlocuiec.... din pct. meu de vedere este un chin mult prea mare si nici nu ai randament pentru ca odata iesite bile inseamna ca ceva este tocit de au iesit ele de acolo

bafta.

gasesti sine la baieti.
__________________

\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_
I'd Rather Push A Honda Than Drive A Volkswagon
_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
fanete is offline   Reply With Quote
Old 14-01-13, 19:31   #3
pc.ciprian

Stage 4
 
Join Date: May 2009
Posts: 290
Default Re: reparatie sine civic eg

Quote:
Originally Posted by fanete View Post
astea nu se repara se inlocuiec.... din pct. meu de vedere este un chin mult prea mare si nici nu ai randament pentru ca odata iesite bile inseamna ca ceva este tocit de au iesit ele de acolo

bafta.

gasesti sine la baieti.
Bilele am inteles ca ies atunci cand te dai cu scaunu prea tare pe spate pana la cap, se intampla sa sara, sau poate chiar ele s-au tocit.
In fine, si asta e o solutie, eram relativ presat de timp , am vreo 3 randuri de sine si vreau sa fac unu bun din ele
In general la varsta lor cam toate au probleme de asta as vi frut sa repar un set.
O sa bag o sina in menghina si o sa ma joc cu ciocanu pe langa ea sa vedem daca iese ceva
pc.ciprian is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -