Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Zona tehnica Honda - Acura

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-03-12, 15:19   #1
Georgian03

Stage 4
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 193
Member of:
[Honda]
Default Recomandare anvelope

Se apropie si sezonul cald iar eu nu am decat 3 gume de vara(2 Toyo T1R si un Michelin Eagle f1)
M-am dechis sa imi iau 2 anvelope noi pe fata iar pe spate sa pastrez cele 2 Toyo T1R(sau un Toyo si acel Michelin pentru ca un Toyo e putin mancat pe exterior datorita unor probleme pe care le-a avut amortizorul iar roata atingea in aripa la hopuri sau cand era incarcata masina, dar asta voi vedea atunci).

Momentan oscilez intre --- Toyo T1R --- Dunlop SP9000 --- Yokohama Parada ---
Din pacate nu dispun de mai mult de 550RON pentru ambele, iar acestea 2 mentionate mai sus se incadreaza in bugetul meu.

Voi ce imi recomandati?

Last edited by Georgian03; 16-03-12 at 15:34.
Georgian03 is offline  
Old 16-03-12, 22:05   #2
carlitos

Stage 5
 
carlitos's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,473
Member of:
[Honda]
Default re: Recomandare anvelope

Quote:
Originally Posted by Georgian03 View Post
Se apropie si sezonul cald iar eu nu am decat 3 gume de vara(2 Toyo T1R si un Michelin Eagle f1)
M-am dechis sa imi iau 2 anvelope noi pe fata iar pe spate sa pastrez cele 2 Toyo T1R(sau un Toyo si acel Michelin pentru ca un Toyo e putin mancat pe exterior datorita unor probleme pe care le-a avut amortizorul iar roata atingea in aripa la hopuri sau cand era incarcata masina, dar asta voi vedea atunci).

Momentan oscilez intre --- Toyo T1R --- Dunlop SP9000 --- Yokohama Parada ---
Din pacate nu dispun de mai mult de 550RON pentru ambele, iar acestea 2 mentionate mai sus se incadreaza in bugetul meu.

Voi ce imi recomandati?
ia-ti tot toyo sa fie toate 4 la fel!
parada sunt bune si arata bine,dar se consuma mai repede decat T1R,
carlitos is offline  
Old 17-03-12, 08:24   #3
Georgian03

Stage 4
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 193
Member of:
[Honda]
Default Re: Recomandare anvelope

Multumesc de sfat.
Am caomandat doua 2 Toyo pana la urma
Georgian03 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -