Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Zona tehnica Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 13-01-12, 13:39   #1
mk3gti

Stage 5
 
mk3gti's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 736
Member of:
[Honda]
Default Suspensie ej9

Salutare , am si eu un ej9 din 97 , pe care m-am decis sa-l las putin mai jos ca aveam rau de inaltime si am luat niste arcuri secondhand de la marutzuvti de pe forum . Toate bune si frumoase , arcurile in stare buna si erau de aceeasi inaltime , le-am montat pe amortizoarele fata (care vreau sa spun ca erau noi) si am lasat-o jos . Amortizoarele sunt stranse la fel sus , exact 6 filete ramase deasupra la amandoua dar pe partea dreapta sta cu 1-1.5 cm mai sus . Pe spate inca nu am apucat sa le montez ca nu au vrut sa se desfaca amortizoarele . Stie cineva de ce sta mai sus pe o parte ?
__________________

Haters gonna hate .

*VAND JANTE SI ANVELOPE* 0726278641 - ANDREI
mk3gti is offline   Reply With Quote
Old 14-01-12, 17:57   #2
MITSU
Honda Driver

Stage 5
 
MITSU's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 808
Member of:
[Honda]
Default Re: Suspensie ej9

verifica cauciucurile sa fie umflate la fel. si eventual ia-ti mai multe puncte de masurare , prag aripa , bot.
MITSU is offline   Reply With Quote
Old 14-01-12, 23:12   #3
mk3gti

Stage 5
 
mk3gti's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 736
Member of:
[Honda]
Default Re: Suspensie ej9

Am masurat distanta de la cauciuc la aripa deci era ok masuratoarea , intre timp am rezolvat , se pare ca nu erau bine asezate arcurile ca abea ce le pusesem . Acuma diferenta e de 3-4mm , care e cam neglijabila cred.
mk3gti is offline   Reply With Quote
Old 15-01-12, 13:06   #4
MITSU
Honda Driver

Stage 5
 
MITSU's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 808
Member of:
[Honda]
Default Re: Suspensie ej9

esti in grafic.
MITSU is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -