Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Anunturi Auto VW

Anunturi Auto VW Masini VW de vanzare si piese pentru VW

Reply
 
Thread Tools
Old 01-06-15, 09:59   #1
echobike

Stock
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 3
Default ESP

salutare la toti !
detin un golf 4, 1.6, 16v si mi-se aprinde martorul de la esp in bord...anu trecut am fost pe la lepsa cu masina incarcata, cand luam o cotitura de dreapta intra esp-ul si se auzea acel zgomot ciudat, cand am revenit inapoi am fost la cineva am pus-o pe test mi-a sters acel martor si nu am mai avut probleme.
anul acesta cand mergeam prin oras tot asa mi-sa aprins dar nu se auzea nimic pur si simplu ramanea aprins iar dupa o perioada in care numai mergeam cu masina se stingea. mai recent mergeam cam cu vreo 20-30 km/h si deodata mi-sa infranat masina iar martorul era aprins iar daca incerc sa apas pe butonul lui ca sa il decuplez nu face nimic doar dupa ce sta masina o perioada de timp si cand plec nu mai e aprins. am avut probleme cu abs ca aveam un senzor busit si era aprins si esp-ul si abs, am inteles ca daca s-a stricat senzorul de la abs deaia imi sta aprins si martorul de la esp, am schimbat senzorul s-au stins ambele dar dupa cativa km s-a reaprins iar acest esp si uneori imi franeaza masina..ce e de facut ?
echobike is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -