Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Anunturi Auto VW

Anunturi Auto VW Masini VW de vanzare si piese pentru VW

Reply
 
Thread Tools
Old 18-08-14, 12:08   #1
k3l3vra13

Stock
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 3
Exclamation FAR GOLF 4!! -- AJUTOR

din nevoia de un mic "tuning" asupra masinii am decis sa incep cu farurile in ideea de a le deschide si a vopsii interiorul in negru + angel eyes! toate bune si frumoase , am inceput cu stangul care este pe cleme si a fost usor de demontat/montat cu toate modificarile de rigoare, in fine, ajuns la farul drept pentru aceleasi modificari constat ca partea plastica a farului este lipita cu mastik de sticla, lucru care nu mi-a permis in ciuda incercarilor repetate sa separ cele doua componente ale farului (am incercat cu pheon, nu am reusit)

Cu ce m-ati putea (sper) ajuta...daca aveti de vanzare sau ma puteti orienta asupra unui site care are de vanzare farul de MK4 stock dar cu prinderea dintre plastic si sticla pe cleme v-as fi recunoscator!

SALVE
k3l3vra13 is offline   Reply With Quote
Old 24-10-14, 13:00   #2
g3allwhite

Stage 1
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 12
Default Re: FAR GOLF 4!! -- AJUTOR

Salut

Din ce am vazut pe alte forumuri, au fost unii care si-au desfacut lentilele de pe faruri punandu-le la incalzit in cuptor

Un tip spune ca dupa ce a scos clipsurile a pus faru in cuptor la 93 grade (el zice 200 degrees, da mai mult ca sigur e vb de grade Fahrenheit, pt ca e video din State, deoarece zice ca lucreaza la un far de Jetta, care de fapt e numele sub care a fost vanduta Bora in US)

In concluzie, daca il pui in cuptor: sa nu pui decat pe max 93 grade Celsius!!!
Iar inainte sa bagi faru in cuptor sa te asiguri ca e preincalzit cuptorul
Apoi ai de asteptat 3 minute, conform tipului astuia

Link: https://www.youtube.com/watch?v=DV5ctRpPKr0
g3allwhite is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -