Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Anunturi Auto VW

Anunturi Auto VW Masini VW de vanzare si piese pentru VW

Reply
 
Thread Tools
Old 14-08-14, 19:46   #1
Xhizors

Stage 1
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 13
Default Cumparare masina

Sunt in cautarea unui golf 4 doar ca sunt foarte pretentios. Vreau sa aiba geamuri electrice fata/spate,climatronic,oglinzi electrice,scaune incalzite electric,cotiera,ingrijit,tapiteria intacta,etc si sa fie rosu(aici pot sa ma mai orientez).


Legat de motor am o intrebare. Multa lume mi-a recomandat ALH-ul fiindca e fiabil. Problema e ca 90 de caluti mi se par cam putini. M-as duce pe ASZ sau ARL de 131 si 150. Vreau sa aflu cat mai multe pareri si cam la ce m-as putea astepta de la motoarele de 131 si 150 caluti. Sunt si ele fiabile ? Sunt bune ?


Cam asa ar arata masina perfecta(daca ar fi rosie si ar avea cotiera)

http://tinyurl.com/kfzcq3c

Din pacate nu gasesc nicaieri exact modelul care vreau. Tata a avut modelul asta si nu am mai vazut nici un alt golf ca si al lui. Pe pragurile de la usa scria edition. Era din 2001 masina,101 caluti.

Last edited by Xhizors; 14-08-14 at 20:10.
Xhizors is offline   Reply With Quote
Old 26-08-14, 09:07   #2
Aylee

Stage 1
 
Join Date: Aug 2014
Posts: 13
Default Re: Cumparare masina

ALH-ul are 90 de caluti, sunt intradevar destul de putini dar cu o cutie cu 6 trepte te multumesti de performantele lui. In priviinta celorlalte motoare diesel sunt foarte pretentioase, se strica repede, intradevar sunt si oameni care in 200k km n-au avut nimic dar na, cine stie. Ia-ti alh ca sigur n-ai sa ai probleme cu el, e cel mai stabil si mai bun motor, toata lumea zice asta.
Aylee is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -