Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Anunturi Auto VW

Anunturi Auto VW Masini VW de vanzare si piese pentru VW

Reply
 
Thread Tools
Old 05-05-14, 18:38   #1
adrian popa13

Stock
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 2
Default sunet ciudat golf4

buna ziua.am un golf4 din 2000 14 benzina si am obs de curand ca in tim ce merge motorul se aude un sunet ciudat in partea stanga a motorului pe unde e cureaua de distributie.si sunetul creste in intensitate daca accelerez.e un sunet asemanator cu o pompa care nu functioneaza bine.oare sa fie scazut uleiul de la pompa de servo?va rog sa imi dati un sfat.va multumesc
adrian popa13 is offline   Reply With Quote
Old 24-10-14, 12:31   #2
g3allwhite

Stage 1
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 12
Default Re: sunet ciudat golf4

Salut

Nu stiu cum e dispunerea vasului pt lichid servo la tine, dapoate te ajuta asta: la mine (VW Bora TDI) exista in compartimentu motor, pe partea pasagerului (deci pe dreapta masinii) vasul pt lichid servo, cu un capac verde, pe care e stilizat un volan si o picatura. Acel capac are c restatura in care bagi o surubelnita mare (la mine a trebuit sa o pun de-a latul) si desurubezi capacul. Pe el e atasata o joja dupa ce il desfaci. Poti dupa ce il scoti sa il stergi binesi dupa aia il pui la loc, il strangi, apoi il desurubezi si te uiti pe joja la ce nivel e lichidul (are marcat MIN si MAX)
O zi buna
Toni
g3allwhite is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -