Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Anunturi Auto VW

Anunturi Auto VW Masini VW de vanzare si piese pentru VW

Reply
 
Thread Tools
Old 09-01-14, 10:43   #1
ste51

Stock
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 1
Default zgomot in mers golf 3 1.4

Am un golf 3 1.4 si am un suierat zgomot ca de rulmenti uzati in timpul mersului. Am schimbat rulmentii si fata si spate si acel ,,urlet,,sa micsorat putin dar totusi este mare, deranjant la drum intins. Am fost pe la vreo trei mecanici si miau sugerat ca ar fi cutia de viteze. Totusi am ulei in ea l-am schimbat anul trecut , funtioneaza f bine in toate treptele. si totusi ceva urla in mers si chiar cind am suspendat-o am turoto cu a cincea urla tare. chiar se poate sa fie cutia? cum si de unde pot lua o cutie garantata?
ste51 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-14, 19:56   #2
szoke_sz

Stage 5
 
szoke_sz's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,772
Member of:
[VW]
Default Re: zgomot in mers golf 3 1.4

Quote:
Originally Posted by ste51 View Post
Am un golf 3 1.4 si am un suierat zgomot ca de rulmenti uzati in timpul mersului. Am schimbat rulmentii si fata si spate si acel ,,urlet,,sa micsorat putin dar totusi este mare, deranjant la drum intins. Am fost pe la vreo trei mecanici si miau sugerat ca ar fi cutia de viteze. Totusi am ulei in ea l-am schimbat anul trecut , funtioneaza f bine in toate treptele. si totusi ceva urla in mers si chiar cind am suspendat-o am turoto cu a cincea urla tare. chiar se poate sa fie cutia? cum si de unde pot lua o cutie garantata?
si cu ambreiahul apasat se aude?
mai poate sa fie un sabot sau o placuta de frana blocata
szoke_sz is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -