Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 08-11-08, 00:37   #1
Str82Hell

Stage 2
 
Str82Hell's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 38
Default Primesti amenda daca te afli cu masina la curse ilegale chiar daca nu partici?

zilele trecute am fost la curse....si pe urma ne am mutat in parcare in carrefour si avenit politia si a inceput sa ia numerele de inmatriculare de la toate masinile parcate...deci care nu au participat (erau parcate)....daca iti ia numarul de inmatriculare iti da amenda!!! nu stiu...sunt noob la kestii dastea
Str82Hell is offline   Reply With Quote
Old 08-11-08, 00:55   #2
SUPAPA_Jr

Stage 5
 
SUPAPA_Jr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,628
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Primesti amenda daca te afli cu masina la curse ilegale chiar daca nu partici?

aha...deci vrei sa suferi de ilegale si nu stii cum...pai fa bine si nu mai trece pe acolo...nu face nici drq nimic...doar ca sunteti trecuti la agenda acolo...
SUPAPA_Jr is offline   Reply With Quote
Old 08-11-08, 10:23   #3
Str82Hell

Stage 2
 
Str82Hell's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 38
Default Re: Primesti amenda daca te afli cu masina la curse ilegale chiar daca nu partici?

Quote:
Originally Posted by SUPAPA_Jr View Post
aha...deci vrei sa suferi de ilegale si nu stii cum...pai fa bine si nu mai trece pe acolo...nu face nici drq nimic...doar ca sunteti trecuti la agenda acolo...

ete na... nu sufar...vroiam sa stiu daca primesc amenda...l am vazut pe nea militianu k incepe si scrie nr de inmatriculare si se auzeau zvonuri k se da amenzi de 300 de ron si nu vroiam sa dau banii aiurea...macar daca participam asa mai merita
Str82Hell is offline   Reply With Quote
Old 08-11-08, 13:55   #4
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Primesti amenda daca te afli cu masina la curse ilegale chiar daca nu partici?

Stai linistit ca nu va da amenzi aiurea-n tramvai.
Cat timp suneti in parcare, chiar nu are ce sa va faca. E proprietate privata.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 08-11-08, 16:43   #5
Str82Hell

Stage 2
 
Str82Hell's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 38
Default Re: Primesti amenda daca te afli cu masina la curse ilegale chiar daca nu partici?

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
Stai linistit ca nu va da amenzi aiurea-n tramvai.
Cat timp suneti in parcare, chiar nu are ce sa va faca. E proprietate privata.
Ms ... m am mai linistit acuma
Str82Hell is offline   Reply With Quote
Old 08-11-08, 19:28   #6
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Primesti amenda daca te afli cu masina la curse ilegale chiar daca nu partici?

Quote:
Originally Posted by Str82Hell View Post
zilele trecute am fost la curse....si pe urma ne am mutat in parcare in carrefour si avenit politia si a inceput sa ia numerele de inmatriculare de la toate masinile parcate...deci care nu au participat (erau parcate)....daca iti ia numarul de inmatriculare iti da amenda!!! nu stiu...sunt noob la kestii dastea
Parcarea de la Carrefour NU este drum public. Anunta-i asta si pe nenea politaii. Daca tot n-ai spor, da-te jos din masina, inchide-o si pleaca acasa. Pur si simplu nu au ce sa-ti faca.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 08-11-08, 20:32   #7
Cristty
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Cristty's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 823
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
Default Re: Primesti amenda daca te afli cu masina la curse ilegale chiar daca nu partici?

Nu primesti amenda numai ca au si ei un lista "neagra" iar in caz de un accident, orice tine cont si de aia si plus ca te mai tine minte si acuma un functie de poltitist te mai iarta sau nu data viitoare cand o sa gresesti in alte imprejurari.
__________________


Cristty is offline   Reply With Quote
Old 30-11-08, 12:52   #8
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Primesti amenda daca te afli cu masina la curse ilegale chiar daca nu partici?

eu va contrazic ...in urma cu multi ani adika vreo 6-7 s e faceau curse ilegale la pod la vitan (targ) si binenteles ca nu am participat dar toti au fugit si eu cu un prieten mam suit in masina si cind am da t s a plec op si politia nu mia facut nimic pe loc dar am primit acasa o instintare de la udriste sa ma prezint si asa mam facut la vremea aceia cu 5 milioane vechi amenda pt participarea ilegala la curse de masini (care de fapt eu nu participasem deci nu ma prins in flagrant dar am luat amenda)
asta este politia romana fara lege si plina de idioti
__________________
CIT TRAIESTI INVETI !!! DAR IN FINAL , TOT PROST MORI !!!
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 01-12-08, 00:34   #9
Str82Hell

Stage 2
 
Str82Hell's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 38
Default Re: Primesti amenda daca te afli cu masina la curse ilegale chiar daca nu partici?

pai cred k ar trebui sa mi vand masina daca se intampla ca in cazul ta ca sa pot sa platesc amenzile =)).... de multe ori am fost prezent la curse....si politia trecea ....daca e sa se intample k in cazul tau (Doame fereste!!!) fac contestatie + k am si martori...pana mea...tie dupa cata vreme ti a venit amenda?
Str82Hell is offline   Reply With Quote
Old 01-12-08, 10:28   #10
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Primesti amenda daca te afli cu masina la curse ilegale chiar daca nu partici?

mie nu mie venit amenda acasa , doar ca acasa a venit o instintare s a ma prezint la udriste in data de......
am fost acolo si mi sa spus ca am participat la curse ilegale si ca am sa platesc amenda asta .........(5mil vechi)de fapt a fost 1,5 milioane vechi dar am facut scandal ca nu platesc ca eu mam declaram nevinovat ca nu am participat dar sti cum sunt gaborii batuti in cap si pina la urma mam ales cu 5 milioane am fost nevoit s a platesc de fapt mai mult presat....
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 01-12-08, 15:46   #11
Str82Hell

Stage 2
 
Str82Hell's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 38
Default Re: Primesti amenda daca te afli cu masina la curse ilegale chiar daca nu partici?

naspa rau...urat din partea lor
Str82Hell is offline   Reply With Quote
Old 01-12-08, 15:55   #12
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Primesti amenda daca te afli cu masina la curse ilegale chiar daca nu partici?

Str82hell: chiar dacă ai primi vreo īnştiinţare acasă, ai mereu opţiunea de a contesta un proces verbal īn instaţă, iar dacă poliţia nu are nici o dovadă că tu ai făcut ceva, cāştigi.

Şi eu pot să te acuz că mi-ai furat cureaua de la pantaloni, dar dacă nu am nici o dovadă, rămān cu acuzaţia.
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 02-12-08, 13:54   #13
Str82Hell

Stage 2
 
Str82Hell's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 38
Default Re: Primesti amenda daca te afli cu masina la curse ilegale chiar daca nu partici?

=)) ..f tare....
Str82Hell is offline   Reply With Quote
Old 03-12-08, 20:33   #14
Dripci

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 628
Default Re: Primesti amenda daca te afli cu masina la curse ilegale chiar daca nu partici?

Cumnatu' meu si-a luat amenda IERI 1000 RON pt ASISTARE la o cursa ilegala . Normal ca o sa ii actioneze in justitie...auzi si tu, tzara de !!!
Dripci is offline   Reply With Quote
Old 04-12-08, 07:03   #15
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Primesti amenda daca te afli cu masina la curse ilegale chiar daca nu partici?

Quote:
Originally Posted by Dripci View Post
Cumnatu' meu si-a luat amenda IERI 1000 RON pt ASISTARE la o cursa ilegala . Normal ca o sa ii actioneze in justitie...auzi si tu, tzara de !!!
Nici nu stiu daca exista "asistare" in reglementarile politiei. Participare, organizare... da. Dar nu asistare. Vezi ce scrie pe PV, un articol de lege, alineat, litera, legea in sine... si cauta pe net si o sa vezi ca, mai mult ca sigur, au incadrat la organizarea de curse ilegale. Si, din cate stiu eu, pt a se considera ca organizezi o cursa ilegala, trebuie blocat accesului un drum public cel putin intr-o parte.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -