Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 06-05-08, 23:46   #16
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: Soferii vor plati taxa de acces in statiunea Mamaia

te inseli ca ar trebuii sa plateasca si localnicii .daca pentru 3 lei va plangeti ,sa va vad cum va plangeti pe autostrada cand va fi taxare
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 23:53   #17
al3x82

Stage 5
 
al3x82's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 939
Default Re: Soferii vor plati taxa de acces in statiunea Mamaia

Quote:
Originally Posted by GABBY_ View Post
te inseli ca ar trebuii sa plateasca si localnicii .daca pentru 3 lei va plangeti ,sa va vad cum va plangeti pe autostrada cand va fi taxare
Eu am nr de Ct ca nu am am bagat masina decat la financiar si nu am imatriculat-o dar oricum nu mi se pare corect fatza de cei care platesc o gramada de banii sa vina si nu e vb de 3 lei e vb ca te chinui 3 ore sa gasesti loc de parcare, uiti ca anul trecut se bloca mamaia sambata si duminica din cauza traficului si daca te uitai la nr majoritatea erau CT,iar daca ar plati taxa de intrare nu s-ar mai plimba atat cu masina numai pentru fitze iti garantez eu
al3x82 is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 04:31   #18
jamiroquai

Stage 1
 
jamiroquai's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 11
Default Re: Soferii vor plati taxa de acces in statiunea Mamaia

Quote:
Originally Posted by GABBY_ View Post
te inseli ca ar trebuii sa plateasca si localnicii .daca pentru 3 lei va plangeti ,sa va vad cum va plangeti pe autostrada cand va fi taxare

Alo !! baietii din Constanta nu l mai umflati atat pe smecheritu ala de Mazare .. Am fost sapt. trecuta in statiune de 1 mai, in afara ca mai are MULT si BINE de asfaltat in Constanta mazare asta , ca e plin de hartoape si guri de canal , DACA a plouat 2 zile la rand A INUNDAT TOT ORASUL ALA , si scoateti barcile sa umblati pe strazi ...

Asa ca domnu mazare sa mai bage mana in traista ca are mult de lucru !

Bafta !
jamiroquai is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 07:29   #19
PH 33 RNR

Stage 5
 
PH 33 RNR's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 692
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Soferii vor plati taxa de acces in statiunea Mamaia

ma scoateti cate o bacnota de 100lei ca nu are sa va dea rest si va da drumul...sau treceti repede daca nu e atent...asa faceam mereu...
PH 33 RNR is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 09:03   #20
THX-1

Stage 5
 
THX-1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 534
Default Re: Soferii vor plati taxa de acces in statiunea Mamaia

Quote:
Originally Posted by ROSSI 46 View Post
ptr cei care stiu cum arata mamaia acum 6 7 ani shi cum arata mamaia acum...mare parte este meritul lui mazare...si meritul tuturor celor care vin sezon de sezon si platesc taxa asta ingrata...din banii tuturor se schimba si s-au schimbat atatea in mamaia si acum arata ca o statiune cat de cat ca lumea...cine vine si lasa cateva sute de euro intr-un club de fite ar fi ipocrit s a planga dupa taxa lui mazare..noroc si numai bine...
Hai sa-ti explic eu cum stau lucrurile!!!,Iubitul vostru primar a dezvoltat statiunea mamaia(si nunumai) pe banii contribuabililor care fac afaceri in mamaia(ceva de genul "vrei sa-ti deschizi o terasa,o construiesti cu firma mea,materialele mele,etc..) si executarea lucrarilor a fost facuta in proportie de 90% cu ajutorul firmelor lui Mazare si a asociatilor lui cu banii de la buget si cu fonduri.Constanta e un oras care este si va ramane ingropat in datorii multi ani de-acum incolo!Asa ca nu-mi spune tu ca mamaia s-a dezvoltat datorita taxei aleia ......Tot odata observ ca acest subiect este tot mai abordat de persoane de 18-20 de ani,care nu sunt platitori de taxe si impozite dar se dau si ei cu parerea

Last edited by aleks; 14-05-08 at 11:16.
THX-1 is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 09:04   #21
WILD_CAT

Stage 5
 
WILD_CAT's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 369
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Hyundai]
Default Re: Soferii vor plati taxa de acces in statiunea Mamaia

sunt tare CURIOS ce sa=r intampla daca am pune si noi bariere la intrarea in capitala..........
WILD_CAT is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 11:18   #22
al3x82

Stage 5
 
al3x82's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 939
Default Re: Soferii vor plati taxa de acces in statiunea Mamaia

Quote:
Originally Posted by emy_brabus View Post
Vorbiti mult, prost si fara rost... Spuneau baietzii din Bucuresti de gropile din Constanta, dar nu cred ca se compara cu cele de la voi. Daca mai puneti si curatenia din mamaia, nu cred ca mai gasiti un echivalent pe la noi... Am fost si pe litoralul bulgaresc si tot nu se compara, in afara de preturi, care intr-adevar sunt mai mici.
tu vb de Mamaia ca e curata doar 4 luni pe an si in rest e Ghena de gunoi, cred ca nu ai fost sa te plimbi iarna prin statiune sau primavara sau toamana, vb numai prostii ca se face curat numai cand vine 1 Mai sau sezonul,iarna trecuta ai uitat ca mergeam prin zapada de jumatate de metru prin mamaia si CT si nimeni nu iesise la dezapezire nici dupa 3 zile, a si Mamaia a inceput sa aratae bine pe vremea lui Agaton el a pus primii palmieri daca nu ma insel
al3x82 is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 11:20   #23
al3x82

Stage 5
 
al3x82's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 939
Default Re: Soferii vor plati taxa de acces in statiunea Mamaia

Sa punem bariera dar numai pentru CT sa vedem cum se simt si ei ))) ca nu e mult 3 lei ca asa zic ei dar uita sa zica ca cu 3 lei intri doar o data
al3x82 is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 11:23   #24
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Soferii vor plati taxa de acces in statiunea Mamaia

Foarte bine...
macar sa investeasca banii aia in ceva ca lumea
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 11:32   #25
al3x82

Stage 5
 
al3x82's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 939
Default Re: Soferii vor plati taxa de acces in statiunea Mamaia

A si iti mai zic o chestie celui care zice ca 3 lei e putin, dar uita ca o sa platim taxa de intrare pe autostrada de la fetesti sigur vara asta ca numai au mult + taxa de parcare + taxa de intrare + taxa de stiune + mai e o taxa la hotel daca vii cu masina dar nu stiu cum ii zice + sezlong 15 lei + umbrela + nu stiu ce taxe, e usor sa vb cand stai in CT si doar vii cu prospopul si platesti daca e o taxa de parcare si in rest nimik ca sa faci plaja in Mamaia

Am scris de 3 ori ca nu m-a mai lasat sa editez
al3x82 is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 11:38   #26
ROSSI 46

Stage 5
 
ROSSI 46's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 402
Default Re: Soferii vor plati taxa de acces in statiunea Mamaia

Quote:
Originally Posted by jamiroquai View Post
Vad ca o dam in diverse acum ... , de ce trebuie sa aduci vorba de Bucuresti acum ..?? Normal ca sunt gropi in bucuresti , insa NOI BUCURESTENII, nu ne umflam ca voi ca ca domne ce a facut primarul ...Si aici era vb de TAXA de care sunte ti voi f mandri , la noi in bucuresti frate ,sa ma ' scuzi ' dar nu avem bariere si luam bani ' nejustificati ' 4 luni pe an ! iar la voi luati bani de ani de zile si mai are domnu mazare MULT de munka !( appropo , mi se pare ca nu mai este acum anchetat penal , nu?

Bafta !
insa NOI BUCURESTENII..oare ce ai vrut sa subliniezi prin asta?...putzina istorie shtii?...de catzi ani sa inventat statutu asta de bucurestean?dk parintii tai sunt din bucureshti ceea ce ma indoesc ,ai tai bunici cu siguranta sunt de pe undeva de la tara...poate k nu ehsti unu dintre cei multi sau majoritari care privesc oras doar bucureshtiu shi restu tarii k fiind de la tara...
ROSSI 46 is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 11:40   #27
ROSSI 46

Stage 5
 
ROSSI 46's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 402
Default Re: Soferii vor plati taxa de acces in statiunea Mamaia

Quote:
Originally Posted by al3x82 View Post
A si iti mai zic o chestie celui care zice ca 3 lei e putin, dar uita ca o sa platim taxa de intrare pe autostrada de la fetesti sigur vara asta ca numai au mult + taxa de parcare + taxa de intrare + taxa de stiune + mai e o taxa la hotel daca vii cu masina dar nu stiu cum ii zice + sezlong 15 lei + umbrela + nu stiu ce taxe, e usor sa vb cand stai in CT si doar vii cu prospopul si platesti daca e o taxa de parcare si in rest nimik ca sa faci plaja in Mamaia

Am scris de 3 ori ca nu m-a mai lasat sa editez
ce frumos ar fi k vara asta sa nu vina nici un turist......sa se duca totzi la bulgari
ROSSI 46 is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 11:44   #28
VWluci

Stage 5
 
VWluci's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 952
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Soferii vor plati taxa de acces in statiunea Mamaia

la ce e bun romanul, sa puna taxe...asta rezolva tot!
VWluci is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 14:33   #29
emy_brabus

Stage 2
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 59
Default Re: Soferii vor plati taxa de acces in statiunea Mamaia

Quote:
Originally Posted by al3x82 View Post
tu vb de Mamaia ca e curata doar 4 luni pe an si in rest e Ghena de gunoi, cred ca nu ai fost sa te plimbi iarna prin statiune sau primavara sau toamana, vb numai prostii ca se face curat numai cand vine 1 Mai sau sezonul,iarna trecuta ai uitat ca mergeam prin zapada de jumatate de metru prin mamaia si CT si nimeni nu iesise la dezapezire nici dupa 3 zile, a si Mamaia a inceput sa aratae bine pe vremea lui Agaton el a pus primii palmieri daca nu ma insel
Nu stiu de cate ori te-ai plimbat tu iarna prin mamaia, dar nu cred ca e ghena de gunoi....iar aici poti sa intrebi pe oricine cunoaste locul, iar despre deszapezire, daca eram in locul tau chiar taceam din gura....ca la bucuresti iesisera cu snow mobilul prin orash...sau ai uitat??? Oricum....a deviat mult discutzia!!!
emy_brabus is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 14:46   #30
al3x82

Stage 5
 
al3x82's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 939
Default Re: Soferii vor plati taxa de acces in statiunea Mamaia

Quote:
Originally Posted by emy_brabus View Post
Nu stiu de cate ori te-ai plimbat tu iarna prin mamaia, dar nu cred ca e ghena de gunoi....iar aici poti sa intrebi pe oricine cunoaste locul, iar despre deszapezire, daca eram in locul tau chiar taceam din gura....ca la bucuresti iesisera cu snow mobilul prin orash...sau ai uitat??? Oricum....a deviat mult discutzia!!!
La buc numai in prima zi a fost probleme dar la Ct imi cer scuze dar nici dupa 3 zile nu puteai sa mergi sau tu te-ai uitat pe geam cum ninge, eu am vrut sa ma duc la carrefour si nu am avut pe unde ca drumu spre lumina era inchis, iar dupa ce ieseai din mamaia daca nu avea jeep impingeai la masina ca sa mergi un metru , si daca te uitai la tv acum vre-o 3 saptamani chiau au aratat cum arata Mamaia si cum arata la Bulgari.
al3x82 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -