Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 09-09-07, 18:26   #1
Alexis_turbo

Stage 3
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 157
Member of:
[AUDI]
Default Cat ma costa sa aduc un Audi din Germania?

Vreau sa il conving pe taicamiu sa schimbam masina (actual Golf IV Variant) cu un Audi A4 Avant 2.0TDI de 140 de ponei de prin '05-'06 daca permite bugetul cuprins intre 17500-18000 de Euro. Care sunt taxele pe care le platesc si valoarea lor de la cumpararea masinii din Germania pana la inmatricularea ei in Romania! Multumesc anticipat pentru ajutor!
Alexis_turbo is offline   Reply With Quote
Old 09-09-07, 20:44   #2
OveR
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
OveR's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 326
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Cat ma costa sa aduc un Audi din Germania?

pai odata e drumu care te duce undeva pe la 600 euro dus intors pentru si ma refer la dus pentru doua persoane ...bilete plus in bani astia inclus si o noapte de cazare .. la hotel.. asa acolo te mai costa taxele 160 euro adica numerele pe o luna de zile.. cam atat la noi in tara platesti taxa de imatriculare.. traisca tariceanu .. dacal prin vrodata il calc cu masina las ca i se termina lui mandatu si cam asta ar fi si daca nu ma insel io in bani aia te incadrez fara probleme.. dar mai repede ti-as recomanda nu bmw e46 330d sau 320d cu facelift 2.. sunt o editie foarte frumoasa.. ma rog asta ar fi sfatul meu..
__________________
BMW E46
OveR is offline   Reply With Quote
Old 09-09-07, 21:56   #3
aXeL.ZeY
BMW Driver

Stage 5
 
aXeL.ZeY's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 379
Member of:
[DAEWOO]
Post Re: Cat ma costa sa aduc un Audi din Germania?

OveR eu as vrea sa iau ce ai zis tu adica un 320d din Germania peste vreo 2 saptamani plec, momentan ma documentez asupra problemelor care ar putea sa apara la masina, pret revizii, etc. O sa fac un topic separat sa-mi spune-ti si mie la ce sa ma astept. mc
aXeL.ZeY is offline   Reply With Quote
Old 11-09-07, 15:47   #4
Alexis_turbo

Stage 3
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 157
Member of:
[AUDI]
Default Re: Cat ma costa sa aduc un Audi din Germania?

Multumesc mult baieti! Dar cu tot cu taxa de inmatriculare in RO la cat ma ajunge???
Alexis_turbo is offline   Reply With Quote
Old 11-09-07, 17:22   #5
autoad

Stage 3
 
autoad's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 159
Default Re: Cat ma costa sa aduc un Audi din Germania?

pai daca , masina din 2006( deci euro 4) , ii cam 500 de eur...dar totusi un a4 de prin 2006 de 140 cp eu zic ca nu ii chiar asa usor sa gasesti in 17000 eur
autoad is offline   Reply With Quote
Old 11-09-07, 17:55   #6
Alexis_turbo

Stage 3
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 157
Member of:
[AUDI]
Default Re: Cat ma costa sa aduc un Audi din Germania?

Eu am bagat acolo un pret asa... can de anul viitor caci pana atunci se va lansa si noul A4, octombrie si asa cum arata toate statisticile in Germania, dupa lansarea noi generatii de masina, pretul la generatia anteriora scade semnificativ 1200-1500 de euro uin decurs de 3-4 luni. E o miza, nu e certitudine dar si asta e tot in favoarea noastra!
Alexis_turbo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -