Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 08-01-07, 07:44   #1
beculetz

Stock
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3
Default Intrebare despre REMAT

Lasand la o parte programul REMAT initiat de autoritati pentru innoirea parcului auto (bla bla bla), daca duc o masina terminata la un centru REMAT .. imi dau aia bani pe ea ? si daca da, cam cat ?
beculetz is offline   Reply With Quote
Old 08-01-07, 08:32   #2
fuzzy
Dacia Driver

Stage 5
 
fuzzy's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 786
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Intrebare despre REMAT

nu iti dau banii in mana... ce vei primi tu o sa fie un fel de cec sau o adeverinta pentru acesti bani cu care vei merge la un dealer agreat de acest program si vei achita avansul sau o parte din valoarea autoturismului pe care doresti sa il achizitionezi

sau daca am inteles gresit intrebarea, este posibil sa iti dea ocazia sa iti vezi masina distrusa live...

oricum, sper ca am inteles intrebarea si daca nu, imi cer scuze si urmatorul care va posta aici te va indruma corect...

numa' bine!

P.S.: nu era mai bine sa postezi intrebarea fara sa faci topic separat?
__________________

Last edited by fuzzy; 08-01-07 at 08:35.
fuzzy is offline   Reply With Quote
Old 08-01-07, 08:38   #3
beculetz

Stock
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3
Default Re: Intrebare despre REMAT

n-am formulat bine intrebarea. stiu cum functioneaza programul REMAT. dar eu nu vreau sa-mi iau o masina noua, doar vreau sa stiu daca primesc bani pe o masina abandonata, daca o duc la ei sa o caseze .. adica bani pe fier vechi ..
beculetz is offline   Reply With Quote
Old 08-01-07, 10:35   #4
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Intrebare despre REMAT

Cred ca primesti niste bani... dar foarte putini.
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 15-01-07, 19:31   #5
bil1706

Stage 5
 
bil1706's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,658
Default Re: Intrebare despre REMAT

Da o sa primesti bani pe kg de fier pe care le predai+ o hartiuta (f importanta) cu care radiezi masina de la police+fisc. Eu am dus o masina la REMAT prin programul "rabla', hartia cu valoare de 10 mil (asa era acum 4 ani) i-am dat-o celui ce vroia masina noua, eu am primit bani pe fierul predat la ei + hartie pt radiere.
Bafta
bil1706 is offline   Reply With Quote
Old 03-04-07, 15:48   #6
mae

Stage 5
 
mae's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 441
Default Re: Intrebare despre REMAT

pai vezi si tu cate kg are masina. iar chilu de fier vechie pe la 0.5 lei (noi) din greutatea masinii maiscazi vr o15-20% alte materiale si aia e
mae is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 00:34   #7
P u f f u

Stage 2
 
P u f f u's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 44
Default Re: Intrebare despre REMAT

salutare am o intrebare ... stiti cumva daca merge sa duc o masina la remat si bonul care il primesc sa il dau altcuiva sa il dea avans la masina ??
P u f f u is offline   Reply With Quote
Old 10-04-07, 14:46   #8
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Intrebare despre REMAT

Puffu, nu. nu merge asa...eu am predat masina anul trecut la Remat, in programul "rabla" si una dintre cerinte era ca masina sa fie inmatriculata pe acelasi nume cu cel pe care se cumpara masina noua. si, daca tine u bine minte, trebuia sa fie rabla inmatriculata pe numele meu de minim 6 luni parca.
din ce tin eu minte, din calculul facut de mine la poarta Rematului, pt daciutza mea din 1900 toama asi fi primit in mod normal cam 100 ron. pe langa "bonul de 30 milioane", pe care l-am luat ca avans pt masina noua, am mai primit si vreo 30 ron, contravaloarea fierului vechi (deci cam 0,05 ron/kg).
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 10-04-07, 14:48   #9
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Intrebare despre REMAT

p.s: cea mai buna varianta e sa cauti nr de tel de la Rematuri si sa suni. iti spun ei cam ce bani iti poti lua pe fierul vechi.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -