Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 10-04-12, 19:05   #31
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Examen AUTO (Traseu)

Bravo.Sa-l porti fara incidente.
cangri is offline   Reply With Quote
Old 10-04-12, 19:09   #32
Dany_1987

Stage 5
 
Dany_1987's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 516
Talking Re: Examen AUTO (Traseu)

Quote:
Originally Posted by bib_andrey View Post
Am luat permisuuuuullll!!!
\
Felicitari .. Ma bucur ca l-ai luat pan-la urma ..sa ai parte de el , si sa ai grija in trafic .. cu toti nebunii de azi tre sa ai mare grija ... mult succes in continuare si cati mai multi km fara incidente ...Stima
Dany_1987 is offline   Reply With Quote
Old 10-04-12, 20:42   #33
UNHleaSHD
Banned

Stage 4
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 256
Default Re: Examen AUTO (Traseu)

Dai de baut?
UNHleaSHD is offline   Reply With Quote
Old 10-04-12, 23:02   #34
bib_andrey

Stage 5
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,345
Member of:
[RENAULT]
[SEAT]
Default Re: Examen AUTO (Traseu)

Quote:
Originally Posted by Dany_1987 View Post
\
Felicitari .. Ma bucur ca l-ai luat pan-la urma ..sa ai parte de el , si sa ai grija in trafic .. cu toti nebunii de azi tre sa ai mare grija ... mult succes in continuare si cati mai multi km fara incidente ...Stima
Multumesc la fel
Quote:
Originally Posted by UNHleaSHD View Post
Dai de baut?
Bere fara alcool
bib_andrey is offline   Reply With Quote
Old 11-04-12, 08:35   #35
UNHleaSHD
Banned

Stage 4
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 256
Default Re: Examen AUTO (Traseu)

De ce fara? Ca io vin pe jos.
UNHleaSHD is offline   Reply With Quote
Old 11-04-12, 09:40   #36
bib_andrey

Stage 5
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,345
Member of:
[RENAULT]
[SEAT]
Default Re: Examen AUTO (Traseu)

Atunci cu alcool )
bib_andrey is offline   Reply With Quote
Old 20-04-12, 05:41   #37
theseea

Stock
 
theseea's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 2
Question Re: Examen AUTO (Traseu)

Doresc sa va intreb mai ales pe dl care tocmai serbeaza luarea carnetului cum este cu traseul in sensul ca. exista la politie trasee prestabilite si dvs ati ales pe cel de la moghioros? si daca da teoretic daca va mai amintiti pe unde era acesta?
eu mai am cateva sedinte si termin scoala si incerc sa ma pregatesc psihic pt examen caci de fel sunt f emotiva. sper sa nu patesc ca dra de care scria celalat domn.

multumesc anticipat si felicitari si din partea mea tuturor ce au reusit la examen!
theseea is offline   Reply With Quote
Old 20-04-12, 08:30   #38
UNHleaSHD
Banned

Stage 4
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 256
Default Re: Examen AUTO (Traseu)

Nu e prestabilit. Te duci peste tot si faci de toate.
UNHleaSHD is offline   Reply With Quote
Old 01-01-13, 14:38   #39
marius100

Stock
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 1
Default Re: Examen AUTO (Traseu)

Salut!
Deci, zic de la inceput: nu vreau sa ma cert sau sa ma contrazic cu nimeni, dar...
Exista destui care au luat permisul din prima, au avut noroc de un examinator ca lumea, sau nu stiu... cert este ca au luat. De prea multe ori i-am auzit ca fac misto de altii care nu au luat din prima sau a doua, sau ca ce soferi buni sunt ei si ceilalti sunt varza... Sau ca daca mergi bine nu are cum sa nu ti-l dea. As vrea sa va intreb, cum puteti fi atat de naivi? Am n prieteni cu permis luat din prima, multi nu stiu sa parcheze, altii sa bage in viteze cum trebuie, si nu mai zic de masinile lor ca sunt cam lovite majoritatea. Si cand ii aud cum zic de altii care pica, "cum dom'le sa le dea lor permisu, daca nu stie sa mearga...ce vrei, sa le dea permisul si dupaia sa loveasca pe cineva?!" ... tocmai ei, cu masinile lovite s-au gasit sa vorbeasca.
Am dat si eu de cateva ori examenul, si am fost si martor la altii ... Am vazut oameni care au luat permisul, au luat 10-15 puncte la traseu, dar daca le punea politistul pe toate, faceau de 5 ori mai multe.
Pe altii ii plimba 10-15 minute si au luat permisul. Mandrii, bineinteles, se mira cum au putut altii sa pice. Da , e posibil sa pici. De exemplu, altii dupa 15 minute au luat permisul, iar altii (cum am patit si eu) dupa 30-35 de minute picam "la limita" , adica cateva puncte peste 21. Cum poti sa spui ca un politist nu e rau intentionat, daca dupa mai mult de 30 de minute te pica cu 25 de puncte...
Scuze ca am scris asa de mult. Nu vreau sa ma cert cu nimeni, dar vreau doar sa va transmit ca daca ati luat din prima nu sunteti mari soferi, si daca ati dat de mai multe ori nu inseamna ca nu stiti sa mergeti. Si va rog sa ma credeti, ca am vazut prea multe astfel de exemple.
Pace!
marius100 is offline   Reply With Quote
Old 01-01-13, 14:43   #40
scrisit

Stage 5
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 560
Default Re: Examen AUTO (Traseu)

Asta e din cauza scolii de soferi. Orele sunt putine si instructorul nu-si da interesul daca nu-l atingi (ori cu ceva bun ori cu o reclamatie la director).
Nu poti sa spui ca sunt rau intentionati ci doar ca sunt exigenti si te examineaza ca pe un sofer cu experienta. Cel putin asa a fost in cazul meu.
scrisit is offline   Reply With Quote
Old 21-01-13, 19:30   #41
Laurentiumaxim

Stock
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 2
Default Re: Examen AUTO (Traseu)

Am si eu o intrebare , am cautat peste tot pe internet cum pot afla si eu in ce data am programat traseul deoarece nu sunt foarte sigur daca e 30 sau 31.?
Laurentiumaxim is offline   Reply With Quote
Old 21-01-13, 20:26   #42
scrisit

Stage 5
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 560
Default Re: Examen AUTO (Traseu)

Nu ai primit o foaie pe care sa scrie?
scrisit is offline   Reply With Quote
Old 21-01-13, 20:41   #43
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: Examen AUTO (Traseu)

Quote:
Originally Posted by Laurentiumaxim View Post
Am si eu o intrebare , am cautat peste tot pe internet cum pot afla si eu in ce data am programat traseul deoarece nu sunt foarte sigur daca e 30 sau 31.?
In principiu ar trebui sa scrie pe prima pagina din dosar intr-un colt.
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 21-01-13, 20:42   #44
Laurentiumaxim

Stock
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 2
Default Re: Examen AUTO (Traseu)

Quote:
Originally Posted by scrisit View Post
Nu ai primit o foaie pe care sa scrie?
imi scria pe dosar , si sincer cum am dat sala chiar dupa inregistrarea dosarului eram foarte foarte emotionat de am si uitat sa ma uit la data !! se poate sa afle instructorul sau unde ar trebui sa merg ?
Laurentiumaxim is offline   Reply With Quote
Old 22-01-13, 12:55   #45
scrisit

Stage 5
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 560
Default Re: Examen AUTO (Traseu)

Dosarul la cine e?
scrisit is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -