Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 25-05-07, 10:30   #136
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Talking Re: Sultan of Brunei

Quote:
Originally Posted by Outrageous View Post
Celebrul yacht Tits, nu se vad barcile de salvare Nipple 1 si Nipple 2
))))))))))))

ce vis...ce...ce...Doamne...cum e sa castigi la loto in fiecare zii?
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 25-05-07, 11:59   #137
Outrageous

Stage 5
 
Outrageous's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 318
Default Re: Sultan of Brunei

Arabii sunt mici copii pe langa asta,cel mai bogat om de pe planeta,NO LIMITS
Outrageous is offline   Reply With Quote
Old 25-05-07, 12:12   #138
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Talking Re: Sultan of Brunei

Quote:
Originally Posted by Outrageous View Post
Arabii sunt mici copii pe langa asta,cel mai bogat om de pe planeta,NO LIMITS
chiar asa frate...ce mai...sincer nu mai am cuvinte...

daca m-as duce la el cu un logan si i-as cere 50.000 euro ce ar fii?
i-as spune ca e unicata...ar vrea sa aiba si o masina urata, nu?
sa il pedepseasca pe frasu...sa ii dea loganu sa mearga cu el...:::))))
__________________
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 25-05-07, 13:19   #139
Outrageous

Stage 5
 
Outrageous's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 318
Default Re: Sultan of Brunei

Quote:
Originally Posted by TSC-U View Post
sa il pedepseasca pe frasu...sa ii dea loganu sa mearga cu el...:::))))
LOOOL )))))))), chiar
Outrageous is offline   Reply With Quote
Old 05-06-07, 22:44   #140
Outrageous

Stage 5
 
Outrageous's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 318
Default Re: Sultan of Brunei

Am citit pe un forum ca sultanul ar mai avea niste modele unicat RR si Bentley care nu au mai fost vazute pana acum, cum apar pozele le-am bagat aici, d-abia astept sa le vad.
Outrageous is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 02:49   #141
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: Sultan of Brunei

Quote:
Originally Posted by Outrageous View Post
Arabii sunt mici copii pe langa asta,cel mai bogat om de pe planeta,NO LIMITS
Bill Gates e de cativa ani cel mai bogat om din lume.


impresionante mai ales modelele facute pe comanda, break-uri sportive de sute de cai
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 11:51   #142
Outrageous

Stage 5
 
Outrageous's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 318
Default Re: Sultan of Brunei

Quote:
Originally Posted by florin_cars View Post
Bill Gates e de cativa ani cel mai bogat om din lume.


impresionante mai ales modelele facute pe comanda, break-uri sportive de sute de cai
Topul Forbes = Capital 300 = o prostie

Petrol = foarte multi bani
Outrageous is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 13:16   #143
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: Sultan of Brunei

nu m-am uitat acolo, dai google si vezi oriunde, Bill Gates, de cativa ani e primul
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 13:23   #144
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Sultan of Brunei

Quote:
Originally Posted by florin_cars View Post
nu m-am uitat acolo, dai google si vezi oriunde, Bill Gates, de cativa ani e primul
crede`ma bill gates e mic copil pe langa familia asta. o fi primu in forbes dar sunt multzi oameni mai bogatzi dar nu vor sa faca asta public
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 13:44   #145
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: Sultan of Brunei

deja o dati pe ulei, dk topurile nu sunt valabile, atunci sa ne luam dupa barfe, sau cum?
Sultanul a fost..pana acum cativa ani..dar de atunci a trecut Gates in fata, nu stiu dk si altii..
asa vorbiti de parca asemenea averi fabuloase mai trebuie si declarate k sa fie calculate. E vorba de banci, de taxe..totul se contorizeaza, doar nu crezi k a fost fiecare in parte intrebat cati bani are..si s-a calculat topul...aici e vorba de calcule bancare.

are cineva pooze cu cele 7 SEL-uri(126) ale sultanului..colorate, fiecare pt alta zi a saptamanii? roz, galben, verde, albastru..etc?
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 17:47   #146
Outrageous

Stage 5
 
Outrageous's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 318
Default Re: Sultan of Brunei

Quote:
Originally Posted by florin_cars View Post
deja o dati pe ulei, dk topurile nu sunt valabile, atunci sa ne luam dupa barfe, sau cum?
Sultanul a fost..pana acum cativa ani..dar de atunci a trecut Gates in fata, nu stiu dk si altii..
asa vorbiti de parca asemenea averi fabuloase mai trebuie si declarate k sa fie calculate. E vorba de banci, de taxe..totul se contorizeaza, doar nu crezi k a fost fiecare in parte intrebat cati bani are..si s-a calculat topul...aici e vorba de calcule bancare.

are cineva pooze cu cele 7 SEL-uri(126) ale sultanului..colorate, fiecare pt alta zi a saptamanii? roz, galben, verde, albastru..etc?
1)Nu au cum sa calculeze doar sa aproximeze in functie de niste date pe care le au ei, averea lui Bill gates este mai usor de aproximat decat cea a sultanului

2) Tipul de care vorbesti e un seic, asa zisul "rainbow sheik" din Abu Dhabi, care intr-adevar are o colectie de masini (cateva sute) dar nu este comparabila cu colectia sultanului din brunei

3)Cati bani crezi ca valoreaza toate masinile pe care le-a avut?doar masinile, nu mai punem in calcul palatele placate cu aur,parcul de distractii si toate hotelurile si cladirile detinute de familia regala.Cat crezi ca costa un prototip Ferrari sau Bentley?Dar 20?
Outrageous is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 18:46   #147
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: Sultan of Brunei

ma rog...eu vin cu date luate de pe net..u vii cu presupuneri.
Nu are rost aceasta disputa..eu zic ce se stie in lume..tu-mi spui parerea ta si a altora...care n-au numarat mai mult de 100.000Euro..MAXIM sa zicem...dar stiu k Sultanu' din Brunei e cel mai bogat k are palate si mii de masini.
Bill gates are zeci de mii de angajati..mai multi decat poate toata po****tia regatului Brunei..care apropos..e unul mic ..si da, BOGAT....dar nu toata bogatia regatului e si a lui...familia e numeroasa si ea, regatul nu-i apartine.
eu inchid aici subiectul..pt k nu detin date concrete despre el, dar stiu ce zice netul despre cei mai bogati oameni din lume..s-ar putea s agresesc..dar nu din ideile mele..ci din c am citit
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 07-06-07, 01:37   #148
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Talking 5.000.000 € pentru o placuta de inmatriculare!

Nebunie in Emiratele Arabe Unite: o placuta de inmatriculare a fost vanduta cu 5 milioane de euro!

Care este pretul corect al unei placute de inmatriculare? Daca la noi vorbim de o taxa de prima imatriculare care atrage discutii din ce in ce mai aprinse, in Orientul Mijlociu discutiile se poarta la un cu totul alt nivel.

Astfel, agentia de presa WAM anunta astazi ca, la prima licitatie de acest tip din Emiratele Arabe Unite, omul de afaceri Talal Khouri a cumparat placa de inmatriculare "5" cu fix 5 milioane de euro. Khouri va utiliza placuta de inmatriculare pe Rolls-Royce-ul de culoare rosie pe care il are in garaj. Fondurile vor fi folosite la ajutorarea victimelor accidentelor auto. "Chiar daca licitatia ar fi ajuns la 10 milioane de euro as fi ridicat oferta, deoarece scopul ei a fost unul umanitar. Numarul in sine nu inseamna nimic pentru mine. Il voi pastra si, dupa moarte mea, va fi licitat din nou pentru a strange si mai multi bani in scop caritabil", a declarat noul posesor al placutei de inmatriculare.

Noul pret este un record mondial absolut, precedentul fiind atins in Anglia, unde placa cu numarul "M1" a fost cumparata de un britanic cu aproape 500.000 de euro. Placuta britanica a cazut insa si de pe pozitia a doua odata cu licitatia din Abu Dhabi, placa "12" fiind si ea vanduta la licitatie cu 1 milion de euro.

l-a intrecut pe pintzisor...)
Attached Images
File Type: bmp untitled.bmp (198.7 KB, 150 views)
File Type: bmp untitled1.bmp (10.4 KB, 51 views)
File Type: bmp untitled2.bmp (10.4 KB, 31 views)
File Type: bmp untitled3.bmp (10.4 KB, 29 views)
File Type: bmp untitled4.bmp (10.4 KB, 28 views)
File Type: bmp untitled5.bmp (10.4 KB, 37 views)
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 07-06-07, 08:35   #149
Outrageous

Stage 5
 
Outrageous's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 318
Default Re: Sultan of Brunei

Quote:
Originally Posted by florin_cars View Post
ma rog...eu vin cu date luate de pe net..u vii cu presupuneri.
Nu are rost aceasta disputa..eu zic ce se stie in lume..tu-mi spui parerea ta si a altora...care n-au numarat mai mult de 100.000Euro..MAXIM sa zicem...dar stiu k Sultanu' din Brunei e cel mai bogat k are palate si mii de masini.
Bill gates are zeci de mii de angajati..mai multi decat poate toata po****tia regatului Brunei..care apropos..e unul mic ..si da, BOGAT....dar nu toata bogatia regatului e si a lui...familia e numeroasa si ea, regatul nu-i apartine.
eu inchid aici subiectul..pt k nu detin date concrete despre el, dar stiu ce zice netul despre cei mai bogati oameni din lume..s-ar putea s agresesc..dar nu din ideile mele..ci din c am citit
Florine te rog frumos sa inveti sa scrii in limba romana (k, c, tz nu au ce cauta), si eu am intrat pe mIRC dar totusi .
Regatul ii apartine, el e puterea absoluta in regat, controleaza tot. Cu ce data luate de pe net vii tu? Ca eu nu am citit nimic concret scris de tine in afara de prostia aia de mai sus unde l-ai confundat pe sultan cu seicul ala din Abu Dhabi. BRUNEI-ul este in INDONEZIA iar INDONEZIA nu are treaba cu Emiratele Arabe.
Eventual poti sa deschizi un topic despre Bill Gates si porsche-ul lui 959 .

Multumim de informatiile pretioase pe care ni le-ai dat, poti sa ne lasi sa ne mintim unii pe altii aici sau sa contribui la dezinformarea generala cu poze/articole/informatii.
Outrageous is offline   Reply With Quote
Old 07-06-07, 08:36   #150
Outrageous

Stage 5
 
Outrageous's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 318
Default Re: 5.000.000 € pentru o placuta de inmatriculare!

Quote:
Originally Posted by TSC-U View Post
Nebunie in Emiratele Arabe Unite: o placuta de inmatriculare a fost vanduta cu 5 milioane de euro!

Care este pretul corect al unei placute de inmatriculare? Daca la noi vorbim de o taxa de prima imatriculare care atrage discutii din ce in ce mai aprinse, in Orientul Mijlociu discutiile se poarta la un cu totul alt nivel.

Astfel, agentia de presa WAM anunta astazi ca, la prima licitatie de acest tip din Emiratele Arabe Unite, omul de afaceri Talal Khouri a cumparat placa de inmatriculare "5" cu fix 5 milioane de euro. Khouri va utiliza placuta de inmatriculare pe Rolls-Royce-ul de culoare rosie pe care il are in garaj. Fondurile vor fi folosite la ajutorarea victimelor accidentelor auto. "Chiar daca licitatia ar fi ajuns la 10 milioane de euro as fi ridicat oferta, deoarece scopul ei a fost unul umanitar. Numarul in sine nu inseamna nimic pentru mine. Il voi pastra si, dupa moarte mea, va fi licitat din nou pentru a strange si mai multi bani in scop caritabil", a declarat noul posesor al placutei de inmatriculare.

Noul pret este un record mondial absolut, precedentul fiind atins in Anglia, unde placa cu numarul "M1" a fost cumparata de un britanic cu aproape 500.000 de euro. Placuta britanica a cazut insa si de pe pozitia a doua odata cu licitatia din Abu Dhabi, placa "12" fiind si ea vanduta la licitatie cu 1 milion de euro.

l-a intrecut pe pintzisor...)
Oameni nebuni
Outrageous is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -