Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 14-07-06, 14:04   #31
59AFA

Stage 5
 
59AFA's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 978
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Dacia Lastun

ce lastun ia foc ?! nu am mai vazut unul pe strada de ani de zile
59AFA is offline   Reply With Quote
Old 17-07-06, 14:20   #32
andrei boss

Stock
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1
Default Re: Dacia Lastun

Trebuie sa fii cu adevarat nebun sa crezi k poti face ceva dintr-un lastun ... Ma rog io iti doresc BAFTA
andrei boss is offline   Reply With Quote
Old 18-07-06, 18:33   #33
PointMaster
4Wheels Member

Stage 5
 
PointMaster's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 708
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Opel]
[4Wheels]
Default Re: Dacia Lastun

daca vrei lastun si nu gasesti, ai 2 variante care seamana destul de mult :
1. vechiul Fiat Panda
2. sau Renault 5
as merge pe varianta a 2-a mai ales daca e turbo
bafta.
PointMaster is offline   Reply With Quote
Old 28-07-06, 03:59   #34
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Dacia Lastun

pe topiku CLUJ e un lastun de vanzare
si unu is stare buna
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 28-07-06, 23:58   #35
XoRRo
Opel Driver

Stage 5
 
XoRRo's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 506
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Dacia Lastun

eu am un lastun... nu am poze cu el, am vrut sa ii fac dar am uitat... sta undeva intr un garaj la tara... caroseria chiar e din fibra de sticla... si e in stare buna... in rest... stalpii, podeaua... sunt varza, daca te urci in ea, cazi, la vremea ei masina a mers foarte bine, prindea cam 100 km/h. tata a modificat-o putin, arata putin altfel fata de cele care le mai vedeti parcate pe trotuare, plus ca avea o vopsea frumoasa, cu niste dungi pe ea, la interior a lucrat mai mult. motoru a fost foarte bun, consuma foarte putin, si acuma daca il cureti putin, ii pui benzina si ulei merge. singura problema cu masina a fost tabla... si tot ce era din tabla, in rest e ok. multi au fost interesati sa o cumpere, dar tata nu a vrut sa o vanda, a fost prima masina a lui si a fost foarte atasat de ea, a facut multi km cu ea... defapt tot timpu masina avea 5 persoane in ea. doar cei care au avut un lastun stiu sa o aprecieze....
__________________
Opel Vectra C Z18XER
Volkswagen Transporter T4 AAB .... 5 in linie...
XoRRo is offline   Reply With Quote
Old 28-02-08, 18:55   #36
OpReA

Stage 5
 
OpReA's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,016
Default Re: Dacia Lastun

cumpar lastun pt circulatie zilnica cu categoria B1 ... ofer maxim 700 de euro,prefer varianta din tabla ca are 550 de kg din cate stiu...iar cel cu caroseria din fibra e mai greu astept oferte pe PM sau id: passion_4tuning
OpReA is offline   Reply With Quote
Old 28-02-08, 19:58   #37
BULLETTT

Stage 5
 
BULLETTT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,332
Default Re: Dacia Lastun

cu 700 e cumperi toate lastunurile din tara))))
BULLETTT is offline   Reply With Quote
Old 28-02-08, 20:11   #38
OpReA

Stage 5
 
OpReA's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,016
Default Re: Dacia Lastun

ma int doar 1 ,poate 2 sa am si piese de schimb... ca am vazut lastun mult mai scump la cat ofer eu
OpReA is offline   Reply With Quote
Old 28-02-08, 22:30   #39
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Dacia Lastun

cum sa dai ma 700 euro pe un lastun? un carut de cumparaturi, asta e! de tuning nici nu se poate discuta... decat refacut de la 0 si sa ramana din el decat forma originala... piese de schimb nu mai exista, elemente de caroserie sau sasiu nici nu mai vorbesc. masina aia, in stare buna, nu cred ca merita mai mult de 500 ron.
masina aia prinde suta in 20 ani, imbatranesti alergand pe langa ea... daca a prins vreodata 100 km/h normal ca se poate face ceva din ea, dar numai estetic... nici de db drag nu o poti face... cred ca se desfac punctele de sudura de pe sasiu de la bass
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 28-02-08, 22:48   #40
SLV3
Ford Driver

Stage 4
 
SLV3's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 170
Member of:
[FORD]
Default Re: Dacia Lastun

Quote:
Originally Posted by OpReA View Post
cumpar lastun pt circulatie zilnica cu categoria B1 ... ofer maxim 700 de euro,prefer varianta din tabla ca are 550 de kg din cate stiu...iar cel cu caroseria din fibra e mai greu astept oferte pe PM sau id: passion_4tuning
Daca ti-as vinde 7 bucati de Lastun la 700 Euro tot mi-as face si eu ceva banuti, macar de o ciorba.. te-ai prins nu ?
SLV3 is offline   Reply With Quote
Old 28-02-08, 22:51   #41
luci_alpine

Stage 4
 
luci_alpine's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 199
Default Re: Dacia Lastun

eu am avut un masina lastun acum 8-9 ani. am mers cu ea 2 ani de zile la facultate. super utila pentru ce aveam eu nevoie atunci. nu avea decat cele doua scaune din fata de vw. mecanica era simpla si compusa din multe elemente de dacie si oltcit. caseta de directie, capetele de bara si pivotii erau supradimensionate pentru greutatea masinii. mergea 75-80 constant si maxim 100 si un pic km/h. consumul destul de mare in oras: 7 l/100 km, iar afara cam 3l/100km. am vandut-o din cauza ruginei care mancase toata podeaua si pragurile cu o viteza mai mare decat prindea masina. daca nu ar fi fost atat de ruginita nu o vindeam. gaseam loc de parcare oriunde si oicum. acum cu siguranta ca sunt alternative mai fiabile si mai confortabile. am avut lastun....
__________________
www.lucianradut.ro
RALLY DREAM TEAM
luci_alpine is offline   Reply With Quote
Old 29-02-08, 09:49   #42
OpReA

Stage 5
 
OpReA's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,016
Default Re: Dacia Lastun

deci am zis maxim 700 de euro...deci ce sariti asa in susdeci defapt pretu a scazut ca am uitat ca trb sa fac si scoata...deci maxim 500 ... deci cumpar lastun...deci astept oferte cu preturi in functie de starea masini...deci oricum o cam iau de la 0 dar sa vedem...
OpReA is offline   Reply With Quote
Old 29-02-08, 16:25   #43
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Dacia Lastun

in 500 euro iei un lastun si o dacie cu care sa-l cari in portbagaj cand ramane in pana))
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 01-03-08, 02:42   #44
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default Re: Dacia Lastun

hm, eu nu am mai vazut vreun lastun in circulatie de multi ani de zile...
teddy is offline   Reply With Quote
Old 01-03-08, 08:30   #45
OpReA

Stage 5
 
OpReA's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,016
Default Re: Dacia Lastun

pt ca nu prea se mai risca lumea sa circule cu el
OpReA is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -