Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

View Poll Results: Ai fi de acord cu acest proiect ?
Cand incepem :> ? 6 16.67%
DA ! CHIAR IMI PLACE IDEEA ! 11 30.56%
AR FI INTERESANT ! 7 19.44%
NU ! E O ABERATIE ! 12 33.33%
Voters: 36. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 14-11-11, 16:04   #1
SnoWe

Stage 1
 
SnoWe's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 19
Lightbulb Propunere AMBITIOASA !

Sa incep cu "inceputul" ) ! Am vazut si eu filmuletul numit : "Ciordeala" :


Asa sa zicem ca acum aveti idee (pentru cei care nu l-au vazut..ma rog ) )...Ce mi-a "basit" mie mintea ! Ca un crew sau mai multe crew-uri (auto logic) sa participe la realizarea unui film gen : 2F 2F , AutoBahn , Curierul (1,2,3) ,Triple X s.a.m.d , dar ACESTA SA FIE 100% Romanesc ! Avem multi drive-ri EXCEPTIONALI care ar merita un "cadou" ca acesta , si dece nu si un omagiu adus lui Micutzu ! Chiar s-ar fi bucurat si el !

Gen de tema : Ascensiunea unui club aflat la inceputuri si anumite obstacole de care se loveste ! Putem lua un club deja consacrat in Romania , si sa ii dam ocazia sa isi povesteasca in film evoluatia sa sub amprenta filmului ! UN EXEMPLU PUTIN CAM DEPLASAT IN LEGATURA CU TEMATICA AR FI : STEP UP 1 ! Un pusti de cartier ajunge un dansator profesionist ! SA ADAPTAM PUTIN ! UN CLUB DIN BUCURESTI AJUNGE INCET INCET LA TALIE NATIONALA si ca sa dam un pic de grandoare LA NIVEL EUROPEAN !
Cred ca ati prins ideea !

Stiu ca vor fi si guri rele care vor spune ceva de genul :
" Da ... :-j ! Copil de 17 ani ..Ce sa-i ceri ? Oare stie ce inseamna acest proiect ?"
Da sunt constient de tot ce zic ) ! Stiu ca ar fi o munca foarte grea , dar la sfarsit ar iesi ceva foarte frumos !
"Da frate ! Asta nu are altceva de facut inafara de a visa la cai verzi pe pereti "
Cred ca este bine sa avem initiative de la varste mai fragede !

Cam atat am avut de zis ! ASTEPT OPINII / INCURAJARI / OFERTE / CRITICI / S.A.M.D.

Invit conducatorii de cluburi sa isi exprime opinia , precum :
  • NoSpeedLimit Romania Club
  • Midnight Racers
  • A.C.S Inferno MotorSport
  • Insomnia Racing
  • Japan Team
  • Anonymous Motorsport
  • Shadows Racing Team
  • Xtreme Club Emotion


TU CE CREZI ?
SnoWe is offline   Reply With Quote
Old 14-11-11, 16:39   #2
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Propunere AMBITIOASA !

Tu cu ce vi?
Doar cu ideea,sau ai aparatura PRO,bani si alte dalea?
cangri is offline   Reply With Quote
Old 14-11-11, 16:59   #3
SnoWe

Stage 1
 
SnoWe's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 19
Default Re: Propunere AMBITIOASA !

Quote:
Originally Posted by cangri View Post
Tu cu ce vi?
Doar cu ideea,sau ai aparatura PRO,bani si alte dalea?
Pentru acest proiect , eu unul personal cred ca ai nevoie de urmatoarele resurse : Bani , Idei si Timp :P ...si pe parcurs toate vin :P Daca am inceput intr-o nota de negativism nu rezolvam nimic . Daca am analiza totul dintr-o perspectiva pozitiva , am putea observa ca putem face ceva fara asa de multi bani ( ca totul se invarte in jurul banilor ) Multe filme bune sunt facute cu low budget (exemplu : 1992 El Mariachi ; The Apu Trilogy (si totusi sunt 3 filme :P ) ; Eraserhead ; Primer ( s-au investit 7.000 de dolari si s-au scos 420.000) ...
Totusi , totul e sa vrei !
SnoWe is offline   Reply With Quote
Old 26-11-11, 12:40   #4
cautamapenet

Stage 5
 
cautamapenet's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 378
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Propunere AMBITIOASA !

Foarte interesanta ideea Eu sunt pro si te sustin cu ideea . Problema e ca nu poti face un film fara ceva scule si buget 0 . Daca ar fi un sponsor dispus sa investeasca ceva bani ar fi grozav . Sunt destui care ar dori sa fie alaturi de tine doar ca nu prea au curajul , vointa si bugetul necesar pentru a te ajuta.
Am obs ca cele mai multe voturi sunt "NU! E O ABERATIE" . Asta inseamna ca sunt multi fara ambitie , pasiune si curaj . Pacat .
Vin si eu cu o idee de film : 2-3 tineri , proaspeti soferi , doresc sa intre intr-un club de tuning , cei din club ii refuza si isi bat joc de ei , tinerii isi infinteaza propriul club , isi prepara masinile lor intr-un atelier ascuns apoi concureaza impotriva clubului si castiga . ( Stiu ca-i destul de epic ,dar e doar o idee ) .

Respect pentru curajul si ambitia ta , SnoWe
cautamapenet is offline   Reply With Quote
Old 06-12-11, 13:05   #5
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Propunere AMBITIOASA !

o idee buna si ceva actori PRO. sincer ce am vazut in filmulet a fost decat o rezolutie buna, scule profesionale dar in rest nimic.
o idee groaznica, cam oricare de pe acest forum sar fi gandit la acelasi lucru, si protagonistii se vedeau ca nu sunt actori....
sigur cred ca puteti gasi un scenarist si un regizor tineri dornici de afirmare. sigur vor inbunatati drastic calitatea filmului
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 23-01-12, 16:14   #6
alin_bmx
Renault Driver

Stage 5
 
alin_bmx's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 801
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Propunere AMBITIOASA !

Eu as opta pentru ceva gen "Born to race" -curse legale etc,acum...toti vor spune cate un scenariu,important e sa se gaseasca un sponsor sau macar sa detinem echipamentul necesar.As fi deschis la un astfel de proiect...dar daca nu se gaseste nici macar aparatura...nu ai cum sa faci nimic.
__________________
Un 19 din '97---> https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...a/page-35.html

Last edited by alin_bmx; 23-01-12 at 16:17.
alin_bmx is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -