Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 15-07-11, 01:54   #1
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Intalnire Soferi posesori auto Bulgaria !!! Urgent !!!!

Deschid acest TOPIC pentru toti POSESORII de auto Bulgaria !!!

Dupa cum bine vedeti , cei de la conducerea tarii noastre doresc sa dea o NOUA lovitura in NOI cei ce Conducem masini inmatriculate in Bulgaria si anume sa se impuna interzicerea circulatiei a unei masini inmatriculate in Bulgaria mai mult de 90 de zile pe teritoriul tarii (nu spania , italia , anglia , china , .....) ci Bulgaria !!!

doresc sa REUSIM sa INCERCAM sa ne ADUNAM Sambata 16 iulie 2011 UNDEVA in Bucuresti
intrun loc Public cu Parcare si PARC in imediata vecinatate sa purtam un DIALOG , deoarece daca suntem mai mult de 2 persoane suntem considerati ADUNARE NEAUTORIZATA si ne riscam niste amenzi DEGEABA ....pentru ca mai nou in 2011 NU AI DREPTUL la purtarea UNUI dialog intrun GRUP de CETATENI ai TARII NATALE intrun LOC STRADAL , decat in Parc , Bar , Restaurant ...etc.....


CEI ce doresc sa vina sa incercam sa purtam un DIALOG sa posteze aici sau sa isi anunte prietenii , Intermediarii MARI care posed firme si inmatriculeaza masini haideti sa incercam sa ne adunam sa vorbim mai pe larg despre minunatele IDEI ce le vin celor de la guvernare din NOU !!!

ESTE POSIBIL sa ii interzici parcului auto a unei TARI vecine sa nu circule masinile acesteia mai mult de 90 de zile pe teritoriul Romaniei totodata aceasta fiind Membru UE si dreptul la libera circulatie ???


Spania , Italia , Franta , Austria , Germania , Belgia , Anglia , Ungaria ...PUTETI CIRCULA fara nici o problema la noi in TARA ,oricum ati invadat Romania .....noi avem treaba cu Bulgaria !!!

VA MULTUMESC !!!
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322

Last edited by rover_cabrio; 15-07-11 at 01:59.
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 15-07-11, 01:58   #2
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Intalnire Soferi posesori auto Bulgaria !!! Urgent !!!!

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
Deschid acest TOPIC pentru toti POSESORII de auto Bulgaria !!!

Dupa cum bine vedeti , cei de la conducerea tarii noastre doresc sa dea o NOUA lovitura in NOI cei ce Conducem masini inmatriculate in Bulgaria si anume sa se impuna interzicerea circulatiei a unei masini inmatriculate in Bulgaria mai mult de 90 de zile pe teritoriul tarii (nu spania , italia , anglia , china , .....) ci Bulgaria !!!

doresc sa REUSIM sa INCERCAM sa ne ADUNAM Sambata 16 iulie 2011 UNDEVA in Bucuresti , intrun loc Public cu Parcare si PARC in imediata vecinatate sa purtam un DIALOG , deoarece daca suntem mai mult de 2 persoane suntem considerati ADUNARE NEAUTORIZATA si ne riscam niste amenzi DEGEABA ....pentru ca mai nou in 2011 NU AI DREPTUL la purtarea UNUI dialog intrun GRUP de CETATENI ai TARII NATALE intrun LOC STRADAL , decat in Parc , Bar , Restaurant ...etc.....


CEI ce doresc sa vina sa incercam sa purtam un DIALOG sa posteze aici sau sa isi anunte prietenii , Intermediarii MARI care posed firme si inmatriculeaza masini haideti sa incercam sa ne adunam sa vorbim mai pe larg despre minunatele IDEI ce le vin celor de la guvernare din NOU !!!

ESTE POSIBIL sa ii interzici parcului auto a unei TARI vecine sa nu circule masinile acesteia mai mult de 90 de zile pe teritoriul Romaniei totodata aceasta fiind Membru UE si dreptul la libera circulatie ???

HAIDETI sa incercam sa ne immobilizam si sa incercam sa facem acest pas , sa ne gandim si sa dezbatem CE SAR PUTEA intampla DACA sar aproba asa ceva , ce ar trebui sa facem si ce metode ar trebui sa adoptam NOI platitorii de N taxe ???

Va rog foarte mult sa incercati sa postati aici si sa ALEGETI voi O loactie ....daca nici asa nu reusim sa facem CEVA ....o sa acceptam APROBAREA LEGII ...nu avem incotro !!!

VA MULTUMESC !!!
nu va exista o asemenea lege.... cel mult pot face sa le spuna bulgarilor sa ne faca procuri pe 90 de 2ile.... ceea ce nu se poate asa ceva. Suntem un UE... vor sa ne mai sperie asa... ne arunca o pastila sa ne mai luam cate un logan etc etc... acum ei dreg busuiocul aiurea.

As veni la aceasta intalnire.
__________________
Proiectare civila-industriala-zootehnica-avize-design interior-lucrari de productie publicitara-0756.558.570
mertan is offline   Reply With Quote
Old 15-07-11, 02:02   #3
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: Intalnire Soferi posesori auto Bulgaria !!! Urgent !!!!

Quote:
Originally Posted by mertan View Post
nu va exista o asemenea lege.... cel mult pot face sa le spuna bulgarilor sa ne faca procuri pe 90 de 2ile.... ceea ce nu se poate asa ceva. Suntem un UE... vor sa ne mai sperie asa... ne arunca o pastila sa ne mai luam cate un logan etc etc... acum ei dreg busuiocul aiurea.

As veni la aceasta intalnire.
nu are rost sa bati un asemenea drum pana la Bucuresti ...pentru ca sti foarte bine cu protestul BOICOTUL benzinei ..din 2 000 000 de locuitori din Bucuresti neam strans ...40 maxim MASINI ....

sa vedem ..daca reusim sa ne strangem ..sa ne sfatuim ..sa vb si cei cu mintea mai larga ...ca sunt foarte multe persoane juridice si etc posesori al astor masini inm pe BG datorita taxelor de la noi ...peste 50% din GIURGIU persoanele JURIDICE de orice CATEGORIE au masina pe Bulgaria cat si cei din CONSTANTA la fel ...ASTA nu este INCRIMINARE sa aratam cu degetul ca D..ala are masina pe BG...ci ala are masina inm intrun alt stat IMPINS de taxele EXCESIVE de la noi !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 15-07-11, 08:20   #4
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: Intalnire Soferi posesori auto Bulgaria !!! Urgent !!!!

Se pare ca este foarte interesant ceea ce am deskis ..cand vad DOAR vizualizari .....nici un comment
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 15-07-11, 23:12   #5
mertan

Stage 5
 
mertan's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Intalnire Soferi posesori auto Bulgaria !!! Urgent !!!!

se pare ca nu e nimeni interesat de fenomen...... nu mai e cum er odara la revolutie.
mertan is offline   Reply With Quote
Old 16-07-11, 01:20   #6
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: Intalnire Soferi posesori auto Bulgaria !!! Urgent !!!!

Quote:
Originally Posted by mertan View Post
se pare ca nu e nimeni interesat de fenomen...... nu mai e cum er odara la revolutie.
nu e vorba de revolutie ...e chestia sa ne intalnim ..SA INCERCAM sa gandim ce am putea face ....e ...asta e INCERCAREA moarte nu are , postul ramane deskis aici !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 24-09-11, 15:36   #7
joevulpoi

Stage 3
 
joevulpoi's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 137
Default Re: Intalnire Soferi posesori auto Bulgaria !!! Urgent !!!!

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
nu e vorba de revolutie ...e chestia sa ne intalnim ..SA INCERCAM sa gandim ce am putea face ....e ...asta e INCERCAREA moarte nu are , postul ramane deskis aici !!!
stai linistit ca nu au cum sa bage o asa lege!!poate in cel mai rau caz vreo taxa ceva!!pai, pana in 2007 ,cand veneam cu masina inmatriculata in alta tara ,aveam voie sa stam 3luni in si 3 luni afara!!!!deci in total 6 luni pe an!!acum cand suntem in europa,nu au cum...asta e vrajeala!!pai imi mai iau o masina si le conduc prin rotatie...nu stiu cum sa mai bage niste bani la buget..!!!
__________________
joevulpoi is offline   Reply With Quote
Old 27-09-11, 21:18   #8
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: Intalnire Soferi posesori auto Bulgaria !!! Urgent !!!!

Momentan n-a aparut nimic. Insa, daca va fi o lege de genul atunci se va aplica pentru toate masinile care nu sunt inscrise pe RO.
Apropo, afara exista o lege de genul doar ca cu 6 luni.
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 28-09-11, 18:25   #9
Ventureshield

Stage 1
 
Ventureshield's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 10
Default Re: Intalnire Soferi posesori auto Bulgaria !!! Urgent !!!!

In Italia este o taxa anuala pe care o platesti si poti sa circuli linistit cu masina inmatriculata in alta tara.
In Germania nu ai voie daca straiesti/locuiesti acolo. Te obliga sa-ti inmatriculezi masina (taxa 0).

Deci variante legale se vor gasi. Si la noi 100% nu va fi taxa 0.
Dar poate o taxa anuala.

hm
bafta
Ventureshield is offline   Reply With Quote
Old 28-09-11, 23:09   #10
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: Intalnire Soferi posesori auto Bulgaria !!! Urgent !!!!

colegii ..facem o intalnire ceva sa vb sau IAR se sta cu mainile in SAN ..macar astia cu masini de Bulgaria ????

e valabil si pentru ceilalti care vreti masini ..sa se faca ceva si cu TAXA auto !!!??

Last edited by rover_cabrio; 28-09-11 at 23:23.
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 28-09-11, 23:16   #11
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: Intalnire Soferi posesori auto Bulgaria !!! Urgent !!!!

deci colegii ce parere aveti de ISPRAVILE celor de la noi ??

eu SINCER cred ca 90% sunt ZVONURI !!
legea cu 90 de zile EXISTA dar nu se aplica !!!

INTREBARE :1

ma inregistraza azi in BAZA de date , cum dovedeste ca am stat 90 de zile in ROMANIA , daca eu maine plec din tara cu masina ?

INTREBARE :2

care este ACEL document UNIC in care se va circula cele 90 de zile ??
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 28-09-11, 23:39   #12
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: Intalnire Soferi posesori auto Bulgaria !!! Urgent !!!!

va rog foarte frumos SA FITI ATENTI la cele spuse de catre agentul de la CIRCULATIE .......

si o sa gasiti 100% VOI raspunsul la ce se refera !!!

http://stirileprotv.ro/stiri/social/...bani-grei.html

minutul 1si 13 secunde LAGUNA de vanzare din semnatura mea
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 14-02-13, 16:13   #13
bogdan1992

Stock
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 1
Default Re: Intalnire Soferi posesori auto Bulgaria !!! Urgent !!!!

Salutare.Am si eu un BMW 1.8i cu nr de bulgaria..Acum o sapt si cv miau fost retinute toate actele inclusiv numerele.Nu am avut asig si itp valabile.acestea au expirat in luna 8 2011.Eu am masina de o luna.Acum astia de la politie miau spus sa astept sa verifice masina sa vada daca e radiata sau nu.Acum intrb mea eoate sa mi se radieze masina din oficiu sau de catre propietaru bulgar?Eu daca ma duc sa fac asig si itp acum pot sa ma duc sa ridic actele si nr dinainte sa imi zica astia daca e radiata sau nu?V a rog luati in seama msj meu..nu stiu ce sa fac
bogdan1992 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -