Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 19-12-10, 21:08   #76
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

....mama ce de spargatori.....
ROAD EMPIRE is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 21:32   #77
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Ricko , vezi ca te cam lasi orbit si dus de nas de toate cele vazute la tv , nu iliescu a bagat tara in rahat , nu-l vad nici ca pe un idol , insa pe vremea lui iliescu era bine daca-ti aduci tu aminte , daca cineva ti-ar spune ca de fapt prin stiri si reclamele tv suntem dusi cu zaharelul la maxim chiar ni se spala creierul ai zice ca e paranoic , nebun , orice altceva numai realist , asa-i ? Nu aveti idee ... base are flota de tiruri , il doare la bascheti pe el , profita de scaunul pe care sta si asculta ordine din "umbra" sa zicem asa , trag pe noi cat se poate , ca dupa mandatul asta sigur nu mai obtine nimic , oricat ar da pliculete votantilor , de aceea dansii incearca sa legalizeze prostitutia sau mai stiu eu ce , ca sa intre si ei in legalitate atat cat merge , traim din promisiuni si o stiti cu totii , unii din voi ati spus ca nu s-a facut nimic cu alte proteste , nu s-a facut pentru ca , repet... prin spaguta de rigoare s-au calmat spiritele , asa a fost intotdeauna pentru ca romanii sunt lasi si se bucura la bunastarea de moment , pleaca pe o ureche , las ca merge , iesim noi si din asta , apoi mai sunt cei care fac bani gramada cu cine stie ce pozitii sus puse in vreo firma , dar care nu realizeaza ca e tot o chestie de moment , prin tot ce se intampla in tara asta suntem afectati cu totii putin cate putin , in alte tari oamenii inebunesc de plictiseala , se bat , se cearta , noi murim de foame , prefer oricand sa fiu plictisit decat sa am grija zilei de maine ) , poate bat si eu campii insa cu mentalitatea asta las pe maine tipic romaneasca nu ajungem nicaieri , cand o sa va treziti oameni buni si sa realizati ca trebuie sa ne unim ?
__________________
1962 Fiat 600D
1981 Fiat 131 (1991-2000/2009-prezent)
1987 Lancia Delta HF 1.6
Fiat Coupe 20VT Plus
2005 Iveco Daily

Carpe noctem
denver is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 21:42   #78
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

daadaa a fost bine pe vremea lui iliescu ...si acuma ca a venit factura ????? ce zici de atatea datorii de care noi nu am stiut?, nu zic ca sa nu iesim ...dar nu asa adhoc , sau si adhoc daca sti ca ai sustinatori , ca altfel va fi un foc de paie
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 21:49   #79
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Exclamation Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Link Youtube:




https://www.youtube.com/watch?v=md0Hx...layer_embedded

Link Facebook: https://www.facebook.com/event.php?eid=176585285704211

Link Taxa auto ilegala pe care o puteti evita: http://www.causes.com/causes/557144-...out?m=93cc6166

In doar 2 zile, pe pagina evenimentului de pe facebook, s-au anuntat peste 500 de persoane (macar jumate sa ajunga si e bine), 150 ca poate reusesc sa ajunga, altii care n-au apucat sa raspunda, la care mai adaugam cativa de pe fiecare forum/blog/site pe care a fost postata povestioara, plus ce mai aducem fiecare de prin anturaj !

Hai ca se poate !

Last edited by maverick1508; 19-12-10 at 22:09.
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 22:21   #80
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by minimal.madness View Post
Parerea mea e sa va calmati ca nu rezolvati absolut nimic...ba dimpotriva mai mult consumati benzina/motorina degeaba.Preturile asa vor ramane pentru mult timp.Guvernu si'a batut joc de noi.
gresesti. nu vor ramane asa pentru mult timp.... vor creste in curand

dupa mine e o lupta pierduta si o sa incerc sa ma adaptez. pentru inceput o sa studiez ofertele de instalatii gpl iar in primavara o sa-mi cumpar bicicleta.
sunt revoltat, fac in medie 1000 de km/luna, dar asta e modalitatea mea de a protesta

in rest urez succes celor care vor iesi in strada si sa speram ca vor reusi sa influenteze pe cine trebuie

Last edited by cosmin_cosmin_1; 19-12-10 at 22:23.
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 23:20   #81
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Marian nebunu prezent !!!

si 100% mai aduc cativa prieteni !!!

chiar daca vom fi putini Santos vreau sa facem ceva ca nu se mai poate !!!!!!


AR TREBUII PUS PE PRIMA PAGINA PE 4TUNING ACEST TOPIC !!!

DACA VRETI SA FACEM SI NOI CEVA BUN CU TARA ASTA !


https://www.youtube.com/watch?v=m0bt_9Qiznc

O MELODIE PENTRU NOI TOTI CARE VREM SA FACEM CEVA

Last edited by Marian_nebunu; 19-12-10 at 23:30.
Marian_nebunu is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 23:34   #82
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Nu pot ajunge in niciun caz dar sustin campania,am trimis pe messenger si o sa postez si pe site-urile de socializare,pentru o masina din 98 cu motor de 1.9 trebuie sa platesc 1000 euro taxa de inmatriculare ca vezi doamne polueaza,dar pentru daciile ruginite,moskwitch sau ce alte natii mai sunt si circula pe strazi nu tre sa platesti nimic ca e inmatriculata,alea nu polueaza ? Si in afara nu mai polueaza masinile astea care circula ? Da-o mor*ii ei de treaba. Felicitari pentru initiativa Santos si felicitari participantilor ! Daca am ajuns in 19 ani sa urasc cacatu asta de tara si hotia din tara asta,e grava treaba,ne ducem la vale cu hotii astia !
VladM is offline   Reply With Quote
Old 20-12-10, 02:18   #83
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

eu cred c-o sa fim multi
sincer
am multi tovarasi care vin cu tovarasii lor si se fac brigazi, fiind brigazi, daca se intampla nevrute gen sa se ia politia de vreunu, sau vreun jandarm sa se ia de vreunu, o sa fie panica, deoarece nu mai sunt oameni , veniti singuri, care nu se cunosc, ca deh, nu prea te bagi pentru unu care nu-l stii, da cand s-a luat de unu care-l stii... si e din grupu ala de 30 ... restu de 29 imediat sar sa-l scoata pe ala pe care l-au prins...
o sa fie interesant...
si trebuie facut ceva in plus fatza de ce s-a facut in 2008
e de laudat faptul ca vin oameni care au venit si-n 2008...

as vrea sa cititi urmatoarele vorbe cu atentie

dupa cum bine stiti hitler a omorat o gramada de evrei... cum ?

- mai intai i a mintit sa-si puna steaua lui david pe haine,(asta ca sa poata sa-i ia de pe strada, sa-i identifice.
- i-a bagat cu japca in trenuri
- i-a dezbracat si i-a pus sa stea in cozi
- i-a omorat ca pe porci.

in nici una din fazele astea ale masacrului,nu s-a trezit unu sa zica, BA ! gata ! dati-va-n **** mea de aici, unde ne duceti ? ce faceti ? au stat ca pisdele si-au inghitit ce le-au zis aia sa faca, jur ca-si merita soarta.


de tinut minte, numarul oamenilor era infinit mai mare decat numarul soldatilor, INSA....
oamenii... au stat... n-au reactionat, ce credeau ? ca le face un dush si le da drumu ?
d`aia e bine din cand in cand sa se mai trezeasca lumea...
ca se ajunge la mizerii,mari ...
celor care stati acasa si nu veniti (din bucuresti) desi nu aveti alt program, sincer va spun, soarta aia v-o doresc, celor care vin, respect.
__________________

Last edited by EvLSant0S; 20-12-10 at 02:24.
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 20-12-10, 09:27   #84
madmaxhwz
Renault Driver

Stage 5
 
madmaxhwz's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 511
Member of:
[RENAULT]
[CITROEN]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

laudabila initiativa,sper sa se si materializeze,as vrea sa vin dar nu promit,pt a anunta cat mai multa lume putem da mass-uri pe mess
madmaxhwz is offline   Reply With Quote
Old 20-12-10, 10:05   #85
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

daca prin mass-uri pe mess credeti ca schimbati pretul benzinei...la cate interese sunt la mijloc..
mai bine nu mai alimentati o saptamana-doua. dar perioada aleasa nu e buna pentru ca toata lumea o sa se miste cu masinile in apropierea craciunului si toti vor alimenta

singura sansa e ca marii transportatori (adica principalii clienti) sa faca o miscare de amploare. dar 20 de zgribuliti de pe forum si mess nu vor reusi decat o minima atentie din partea televiziunilor

Last edited by cosmin_cosmin_1; 20-12-10 at 10:15.
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 20-12-10, 12:10   #86
madmaxhwz
Renault Driver

Stage 5
 
madmaxhwz's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 511
Member of:
[RENAULT]
[CITROEN]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

[QUOTE=cosmin_cosmin_1;3912752]daca prin mass-uri pe mess credeti ca schimbati pretul benzinei...la cate interese sunt la mijloc..

tinere,cand am spus de mass-uri pe mess nu ma refeream ca o sa schimb pretul cu ele ci prin ele informam cat mai multi despre aceasta actiune,asa ca citeste atent inainte sa faci unele comentarii
__________________
madmaxhwz is offline   Reply With Quote
Old 20-12-10, 12:45   #87
Predator

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,089
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post

dupa cum bine stiti hitler a omorat o gramada de evrei... cum ?

- mai intai i a mintit sa-si puna steaua lui david pe haine,(asta ca sa poata sa-i ia de pe strada, sa-i identifice.
- i-a bagat cu japca in trenuri
- i-a dezbracat si i-a pus sa stea in cozi
- i-a omorat ca pe porci.

in nici una din fazele astea ale masacrului,nu s-a trezit unu sa zica, BA ! gata ! dati-va-n **** mea de aici, unde ne duceti ? ce faceti ? au stat ca pisdele si-au inghitit ce le-au zis aia sa faca, jur ca-si merita soarta.

Cel mai prost exemplu care putea fi dat.
Predator is offline   Reply With Quote
Old 20-12-10, 16:12   #88
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by cosmin_cosmin_1 View Post
daca prin mass-uri pe mess credeti ca schimbati pretul benzinei...la cate interese sunt la mijloc..
mai bine nu mai alimentati o saptamana-doua. dar perioada aleasa nu e buna pentru ca toata lumea o sa se miste cu masinile in apropierea craciunului si toti vor alimenta
Eu nu voi alimenta. Pānă la 3 ianuarie cel puţin.

Mai aveţi un motiv de protest: odată cu creşterea salariului minim pe economie la 670 de lei īn sectorul de stat şi la 700 de lei īn sectorul privat, valoarea punctului de amendă (10% din salariul minim) urcă de la 60 la 70 de lei. Deci fiecare amendă va fi cu 16,6% mai mare.

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 20-12-10, 16:56   #89
Angel 5

Stage 5
 
Angel 5's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 878
Member of:
[Old School Cars]
[Echipa de sprijin]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Eu nu stiu de ce tot va certati, va bagati si va scoateti, EvLSant0S are dreptate chiar daca este mai acid in unele raspunsuri.

Grevele si protestele la noi in Romania se fac cu autorizatii , mici si bere. Ala nu e protest, aia nu e greva!

Acum, de ce ar avea el nevoie de autorizatie? Nu ai voie sa mergi cu 20km/h sau nu ai voie sa alimentezi de 10 lei? Deci, autorizatie pentru ce?


Pe scurt, cine vrea sa vina bine, cine nu, nu!
__________________

Driving the Trabant like it's supposed to be driven!
Angel 5 is offline   Reply With Quote
Old 20-12-10, 17:07   #90
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

sa moara fam mea de nu iau de la tata de la magazin 50 de ron numai de 1 ban !!!

si cu alea o sa platesc !!!

p............s........mas p tara in care traim !!! si pe toti hotii care ne conduc !!!

NUMAI NOI AVEM TAXA DE IMATRICULARE MARE !
NUMAI NOI AVEM IMPOZITE EXAGERAT DE MARI !
NUMAI NOI NU AVEM DREPTUL LA REPLICA !
NUMAI NOI TACEM SI INGHITIM CA NISTE PROSTITUATE CARE PRIMESC 30 DE RON PT O M...E !
NUMAI NOI SUNTEM FRICOSI (DE DOSARE?? AMENZI ) PI2DELE SA STEA ACASA EU MA DUC SI IMI IAU SI TOVARASII CARE SUNT DESTUL DE BARBATI SA RECUNOASCA CA AM AJUNS SA LUAM DE LA GURA SA PUTEM IESI DIN CASA SI EI MERG CU MASINI DE 50.000 D EURO !
SI COPIII LOR SE DUC IN CLUBURI SI SE DROGHEAZA PANA CAD DIN PICIOARE SI EU MA DUC LA MUNCA( FIZICA )PENTRU 12 MILIONE !!!??? SA PLATESC IMPOZIT?SA PLATESC 5 LEI IN LITRU DE BENZINA ??PENTRU CE????
SANTOS TE SUSTIN DIN PLIN !!!POTI CONTA PE MINE FARA NICI UN DUBIU !

Last edited by Marian_nebunu; 20-12-10 at 17:09.
Marian_nebunu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -