Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 07-10-07, 16:00   #16
Vladz

Stage 5
 
Vladz's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,182
Default Re: Tuning Exterior peste 10000 EURO - Unde sa fac CASCO ?

Quote:
Originally Posted by Bmw_Rulllzzz View Post
ar fi o treaba. dar ai plati casco de 2 ori si te-ar ajunge super mult
dar dormi linistit
Vladz is offline   Reply With Quote
Old 08-10-07, 01:18   #17
around za world

Stage 4
 
around za world's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 244
Member of:
[Evolution Crew]
Default Re: Tuning Exterior peste 10000 EURO - Unde sa fac CASCO ?

deci : alianz te asigura dar te rupe la bani cand vine vorba sa-i ia , iar daca doamne fereste ai vreun incident stai cu ea prin service cu lunile pentru ca domnii nu vor sa plateasca .
Concret la alianz mi-au asigurat modificari in valoare de cam jumtate din valoarea masinii , dar cand m-am dus cu un amortizor (sport si asigurat ) indoit nu au vrut sa-l inlocuiasca , ca atare am stat cu masina in parcarea service-ului vo 1luna juma-2luni si dupa vreo 5 geometrii facute din toate pozitiile au fost deacord cu amortizor ... evident standard ... deci alianz ....NU !
__________________
Turn off the light and I'll glow
around za world is offline   Reply With Quote
Old 08-10-07, 12:35   #18
Airscape

Stage 4
 
Airscape's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 204
Member of:
[AUDI]
Default Re: Tuning Exterior peste 10000 EURO - Unde sa fac CASCO ?

Si acum unde esti asigurat ?
Airscape is offline   Reply With Quote
Old 10-10-07, 08:57   #19
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Tuning Exterior peste 10000 EURO - Unde sa fac CASCO ?

Airscape, vezi ca ai PM de la mine.

on topic: nu recomand Astra nimanui, sunt patit cu ei...nu si-au mai achitat datoriile catre service-uri de muuulte luni (sau chiar ani) si nu prea mai lucreaza nimeni cu ei. Iar Allianz te intorc pe toate partile si pana la urma tot nu iti dau ce iti trebuie, si te mai tin si 100 ani cu masina lovita, ca nu vor ei sa-ti acorde toate dauna...
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 10-10-07, 13:28   #20
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: Tuning Exterior peste 10000 EURO - Unde sa fac CASCO ?

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Airscape, vezi ca ai PM de la mine.

on topic: nu recomand Astra nimanui, sunt patit cu ei...nu si-au mai achitat datoriile catre service-uri de muuulte luni (sau chiar ani) si nu prea mai lucreaza nimeni cu ei. Iar Allianz te intorc pe toate partile si pana la urma tot nu iti dau ce iti trebuie, si te mai tin si 100 ani cu masina lovita, ca nu vor ei sa-ti acorde toate dauna...
in sm astra e datornic de peste 2 ani la un atelier cu peste 3 miliarde !!!!
juana_man is offline   Reply With Quote
Old 03-11-07, 15:59   #21
Speed Fly

Stage 3
 
Speed Fly's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 168
Default Re: Tuning Exterior peste 10000 EURO - Unde sa fac CASCO ?

ce naspa .. pe astia care nu pltesc ar treb sa`i desfiintzeze cineva sau sa`i amendeze staul cu o suma maricik pt fiecare neplata la timp ... parerea mea !
Speed Fly is offline   Reply With Quote
Old 17-11-07, 23:25   #22
hot_ice

Stage 2
 
hot_ice's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 59
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Tuning Exterior peste 10000 EURO - Unde sa fac CASCO ?

Am si eu cam aceeasi "problema" + una mai mica.

1. Vreau sa-mi cumpar o masina (noua sau sh) si shtie cineva daca se merita tuning-ul sa-l cer inainte de a veni mashina (din fabricain eventuala procurare a unei masini noi) sau as-l fac eu???Unde ies mai ieftin? (cam la maximmmmmm 2000 E imbunatatzesc cat de cat masina????nu shtiu nici ce sa aleg ( https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto/57529-help-cumpar.html daca putetzi sa postatzi o parere)

2. Pana la urma unde sa fac o asigurare in eventuala procurare a unei masini fara a se impune o anumita firma de asigurare.

Multumesc frumos

P.S. Sunt nou pe forum si nu shtiu daca am voie sa postez pe un thread un link catre alt thread dar daca am greshit rog un moderator sa stearga.
hot_ice is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 19:40   #23
the_fury

Stage 3
 
the_fury's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 153
Member of:
[VW]
Default Re: Tuning Exterior peste 10000 EURO - Unde sa fac CASCO ?

Quote:
Originally Posted by Airscape View Post
O sa ma duc sa discut cu ei cazul meu. Poate ajungem la o intelegere, tinand cont ca TT-ul nu e masina mea de uzura (am si A4), o scot doar ocazional seara sau in weekend, o tin in parcare subterana platita si pazita (la Inter), nu o parchez niciodata in locuri dubioase, etc etc etc.
Am auzit ca propietarul Ford-ului GT inmatriculat in Romania suna la firma de asigurari sa-i activeze asigurarea de cate ori mergea cu masina, pentru ca altfel ajungea la niste sume de ziceai ca sunt numere de telefon
the_fury is offline   Reply With Quote
Old 13-12-07, 18:10   #24
ggd_87
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
ggd_87's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,644
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[BMW]
Default Re: Tuning Exterior peste 10000 EURO - Unde sa fac CASCO ?

Airscape,la BT Asigurari ai incercat? noi nu avem limita pentru suma de accesorii (de piese de tuning).
daca vrei te pot astepta intr-o zi,cand ai timp la agentie sa vorbim: pe strada Mihail Ivanovici Glinka nr. 7
__________________
ggd_87 is offline   Reply With Quote
Old 25-03-08, 16:18   #25
SB-07-NUI

Stock
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 5
Default Re: Tuning Exterior peste 10000 EURO - Unde sa fac CASCO ?

Uite Airscape eo miam facut casco la Asirom la un golf 4 din 2001, cand am luat masina mam inteles cu ala de la care am luato sa imi faca o factura cu valoarea mai mica, pe mine full casco ma costat pe anu asta 550 de €, intradevar daca la un accident cu distrugere totala numi da numa vreo 6000 si ceva de euro + epava...si am avut accident exact dupa 3 zile dupa ce miam incheiat politza...am mers la un service din oras si am specificat ce elemente trebe aduse diferite decat cele stock ...mai exact am avut spoileru fatza care era in valoare de 450 de €, un far angel eyes si o janta...si am franciza de 100 de €...incearca la Asirom poate o sa ai succes..daca nu ai factura la masina cam nasol pt k se va lua dupa pretu de catalog...si fiind vb de specificat in polita casco de modificari tuning...am intrebat daca trebe scpecificat..si o zis k nu conteaza k in caz de accident eo pot sa pun ce piese vreau pe masina..ca sunt stock sau modificate...asta mio zis pt k o cun pe doamna si mio dat un sfat )
SB-07-NUI is offline   Reply With Quote
Old 28-03-08, 15:47   #26
Alex_cristocea

Stage 5
 
Alex_cristocea's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 671
Default Re: Tuning Exterior peste 10000 EURO - Unde sa fac CASCO ?

allianz. 10 x
Alex_cristocea is offline   Reply With Quote
Old 24-05-08, 12:20   #27
kosfunny

Stage 3
 
kosfunny's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 124
Default Re: Tuning Exterior peste 10000 EURO - Unde sa fac CASCO ?

Am un prieten bun care e inspector de daune la ARDAF! Mi-a spus ca se asigura si tuningul, daca e facut de firme specializate, care pot oferi un catalog. Nu va speriati de ARDAF, ca nu mai sunt ce au fost.Acum sunt luati de o mare companie ceha, au cumparat RAI-ul si mai nou, pe cei de la GENERALI. Eu am avut necazuri cu un asigurat RCA d-al lor si in 2 zile masina a fost gata.Si sincer nu m-a avantajat faptul ca il cunosteam pe inspector, doar ca m-am dus la service-ul pe care mi l-a recomandat, unde am fost tratat super bine.
kosfunny is offline   Reply With Quote
Old 26-05-08, 22:19   #28
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Smile Re: Tuning Exterior peste 10000 EURO - Unde sa fac CASCO ?

Eu recomand Alliantz-ul.In Brasov sunt cei mai oke.Am avut deja 2 ani de zile rca si casco la ei si acum a trebuit sa-mi fac din nou si la fel am avut probleme cu accesoriile ,aveam de asigurat vreo 4000 de euro si nu a vrut nimeni sa faca treaba asta decat alliantz.Intr-adevar am de platit destul de mult pe luna,iar franchiza e mare dar sper sa nu am necazuri anul asta,iar la anu rata va fii mai mica.In plus de fiecare data mi-au dat tot ce am vrut la schimb,chiar si pentru o zgarietura cat de mica...mi-au dat janta nou,kre se putea revopsi etc,nu era cine stie ce.Asta m-a incantata cel mai tare.Se pare ca mai nou s-au pus agentiile destul de rau pe cauciucuri si nu vor sa le despagubeasca;bneinteles ca nu mi-a convenit si am renuntat la acele "agentii" chiar daca rata era mai mica.
Astra nu recomand nici eu
Multa bafta Airscape
__________________



Vand KITURI XENON la preturi avantajoase
~Ada~ is offline   Reply With Quote
Old 23-11-11, 06:47   #29
eve isk

Stock
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 1
Default eve isk

How are You? I have been searching for great doing Web Design Glasgow, do You know any? See You!
eve isk is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -