Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute > Forumul Participantilor la Curse

Reply
 
Thread Tools
Old 27-09-07, 17:44   #16
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Am cumparat turbina"perfecta" trimisa prin curier din afara tarii.Nu mai fac:((

Nu-mi dai mie turbina aia asa cum e ... ? O probez eu la mine ca oricum dau jos turbina .
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 27-09-07, 19:10   #17
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Am cumparat turbina"perfecta" trimisa prin curier din afara tarii.Nu mai fac:((

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Eu am gasit pe ebay turbo cu admisie si nu stiu daca sa am incredere sau nu. Cum se face plata? Ramburs? A mai cumparat cineva. Eu am gasit undeva prin California...
lol dai banii inainte (ca la....) si produsul il primesti peste ceva timp.
200SX is offline   Reply With Quote
Old 30-09-07, 22:08   #18
Puya^WRX
PARTICIPANT CURSE


Stage 5
 
Puya^WRX's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 369
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[Kamikaze Racing Team]
[FORD]
Angry Re: Am cumparat turbina"perfecta" trimisa prin curier din afara tarii.Nu mai fac:((

200 sx ..sincer imi pare rau pt. tine, eu cumpar de pe ebay...am cumparat din italia ..germania si anglia si nu am avut probleme pana acum.....niciodata nu tre sa platesti prin westernunion sau moneygram....asta e una din regurile e-bay...eu platesc doar cu paypal(carte de credit) sau transfer bancar.....o singura data s-a intamplat sa nu-mi ajunga produsul si am facut reclamatie....paypal mia returnat banii si dupa o saptamana mi-a venit si produsul(lucky me).....ex pe ebay daca nu iti vine produsul sau este diferit ...stricat ..faci reclamatie si poti returna produsul si iti iei bani inapoi....ai avantajul ca poti vedea feedback-ul inainte sa cumperi si vezi daca poti avea incredere in om...orcum daca esti neserios ebay iti inchide contu' .

incerca sa iei legatura cu vanzatoru si vezi poate se poate rezolva...eventual sa-i trimiti turbina si sa-ti dea bani sau sa ramai si fara turbo si fara bani.
__________________
Puya^WRX is offline   Reply With Quote
Old 01-10-07, 16:28   #19
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Am cumparat turbina"perfecta" trimisa prin curier din afara tarii.Nu mai fac:((

Quote:
Originally Posted by Puya^WRX View Post
200 sx ..sincer imi pare rau pt. tine,
nu are de ce sa-ti para rau, ca si eu cumpar si n-am avut probleme, dar banii tot inainte sa vezi produsul ii dai, plata ramburs nu exista (din cate stiu eu). totul tine de fiecare sa aiba grija de unde cumpara si ce cumpara.
200SX is offline   Reply With Quote
Old 01-10-07, 22:37   #20
Puya^WRX
PARTICIPANT CURSE


Stage 5
 
Puya^WRX's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 369
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[Kamikaze Racing Team]
[FORD]
Default Re: Am cumparat turbina"perfecta" trimisa prin curier din afara tarii.Nu mai fac:((

ramburs...adik sa platesti cand iti vine obiectu akas,,,,,pt. romania nu exista....pt alte tari da......orkum nush cu ce te ajuta.....ca obiectul vine impachetat si nu ti-l da pana nu-l platesti.....deci tot degeaba,,,platesti si pe urma cand desfaci..suprize..suprize...un prieten tocmai a dat comanda o garnitura de chiulasa pt un ford mai vechi model american..si a luat de pe ebay din america...si cei care au transportat garnitura au indoito'....si nu mai are ce face cu ea.....faza e daca cumperi din tari membrei U,E, creq e ok,,,,dar daca dai comanda in america sau japonia....sigur nu ajunge ok......ca sa intelegi d c eu lucrez la Dhl ...si stiu ce se intampla cu coletele....nu sunt colete vin din amerika...irlanda...china...etc care sa nu fie shifonata....faza e ca trec prin mai multe maini si nu stii cine a distrus packetul......trec prin 4...5 maini....
Puya^WRX is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 04:07   #21
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Am cumparat turbina"perfecta" trimisa prin curier din afara tarii.Nu mai fac:((

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Nu-mi dai mie turbina aia asa cum e ... ? O probez eu la mine ca oricum dau jos turbina .
Nu-i chiar de aruncat...mai este ceva de ea...are compresorul si carcasa lui,intregi
Deci as vrea sa recuperez ceva din suma daca o dau...

Puya^WRX, esti intr-o mica confuzie...nu 200sx a luat turbina din poze ci eu am fost castigatoru'
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 07-10-07, 00:55   #22
Puya^WRX
PARTICIPANT CURSE


Stage 5
 
Puya^WRX's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 369
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[Kamikaze Racing Team]
[FORD]
Default Re: Am cumparat turbina"perfecta" trimisa prin curier din afara tarii.Nu mai fac:((

Si te mai lauzi) ziceam parerea mea e ca depe ebay (europa) daca verifici feedback-ul nu prea iei tzeapa si dupa cam dupa max 10 zile iti ajunge pachetu akas.
Puya^WRX is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -