Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console

PC Games - HARDWARE - Console PC Games - HARDWARE - Console

Reply
 
Thread Tools
Old 04-06-10, 14:53   #1
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Mac OS pe PC

Nu stiu daca a mai fost discutat subiectul asta, dar azi, plictisit fiind de win7 si winXP m-am gandit sa instalez si Mac.
Am gasit un tutorial destul de bun.
Totusi unele lucruri nu le inteleg:
1. Ce trebuie mai exact downloadat? El zice ceva de genul "callyway" (asa am inteles eu), dar nu gasesc asa ceva. Ma gandesc ca-i acelasi lucru daca downloadez direct Mac OS X Leopard tot de pe piratebay.
2. Trebuie naparat o partitie speciala pentru Mac, sau pot sa instalez pe o partitie deja facuta? Nu de alta, dar mi-e sila sa mai partitionez, pierd totul si n-am chef.
3. Se comporta la fel ca pe un Mac? Eu am dual core 2.5ghz si 2gb ram, ma gandesc ca n-ar trebui sa fie probleme de rulare, dar nu vreau nici sa fie puturos.
4. Am vazut ca zice sa scriem in prima etapa a instalarii "cpus=1" daca avem mai multe procesoare. Acum, dupa mine, dual core este un singur procesor cu doua nuclee, dar dupa ce zice el, se considera ca am 2 procesoare.

Daca a mai instalat cineva Mac pe PC il rog sa ma lamureasca si pe mine.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 11-06-10, 18:10   #2
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Mac OS pe PC

Chiar n-a incercat nimeni?
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 14-06-10, 09:16   #3
Eugen01m

Stage 1
 
Eugen01m's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 23
Default Re: Mac OS pe PC

El spune si chiar scrie acolo : Kalyway . Ceea ce am si gasit , urmeaza sa fac si eu ce a zis tipul , chiar m-a facut curios .
Eu am downloadat varianta cu cei mai multi seed-eri .
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg
Views:	85
Size:	126.6 KB
ID:	1518372  
Eugen01m is offline   Reply With Quote
Old 14-06-10, 12:41   #4
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Mac OS pe PC

Mda, asa e. M-am apucat sa downloadez si eu, desi sa vad cum fac cu partitiile...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 14-06-10, 13:12   #5
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Mac OS pe PC

Am constatat ca nu am DVD-uri prin casa... Pana cumpar eu unul poate reusesti ceva, te rog sa-mi spui si mie.
Ma intreb daca imi vede la instalare o partitie pe care o fac cu Partition Magic...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 12:36   #6
flmoise
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
flmoise's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of:
[Delta Racing Crew]
Default Re: Mac OS pe PC

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
Chiar n-a incercat nimeni?
in momentul asta rulez IDENEB(osx 10.5) pe asusul meu!
sunt mai multe variante de hackintos posibile de a rula pe un sistem PC. trebuie sa vedeti inainte de asta care va sunt compatibile cu sistemul pe care il aveti...intel sau amd
dupa aia va downloadati ceea ce va trebuie! dupa butarea sistemului de pe un dvd, trebuie sa faceti anumite setari in functie de ce pc aveti(cum ziceam mai sus) si daca sunteti norocosi o sa mearga!(mai nou sunt fericitul posesor al unui mac pro...dar mi-am pastrat hackintosul pe laptop pentru mobilitate)
succes si astept eventuale intrebari
__________________
"run Forest...run"
flmoise is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -