Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 12-12-14, 08:22   #3721
dande

Stock
 
Join Date: Nov 2013
Posts: 2
Default Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate

Buna am cumparat o masina din slatina,eu fiind din oradea ,am primit certificat fiscal pe care este stampila primariei semnatura,stampila firmei semnatura. La politie refuza sa ia certificatul fiscal fiindca scrie pe el conform cu originalul iar ei solicita obligatoriu originalul,am sunat la firma firma zice ca nu poate scoate pt fiecare masina certificat fiscal original ei vanzand zeci de masini pe luna,si ca scot unul iar primaria il atesta prin semnatura si stampila, Ce pot sa fac ? firma zice ca sunt primul caz de acest gen.
dande is offline   Reply With Quote
Old 15-09-15, 13:37   #3722
coco_stancu

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 767
Default Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate

Mergi cu ea asa si cand vei avea probleme dai statul in judecata poate te alegi si cu ceva bani de pe urma procesului. In prealabil asigura-te ca ai ceva scris la mana de la politie cum ca refuza sa ti-o inmatriculeze din cauza actului adus care este conform cu originalul. Bafta! Tara de *** avem.
coco_stancu is offline   Reply With Quote
Old 16-09-15, 19:31   #3723
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate

stie cineva,se mai pot inscrie masini prin proces?masina este de romania,dar vreau sa o trec pe alt nume,fara taxa..
D o n n is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -