Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 22-02-07, 16:30   #16
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Codul rutier incalca drepturile omului

Lazarus e ultimu om dupa care sa te iei...
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 22-02-07, 17:06   #17
yamahaua

Stage 1
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 15
Default Re: Codul rutier incalca drepturile omului

nu vad ce au in comun masinile si alcoolul....ori conduci ori stai in birt sub masa....si politia romana abuzeaza la limita nesimtirii de orice,dar cu toate astea f multi ar trebui sanctionati la greu..de la betivi la smecherii care trec cu 140 pe rosu sau altfel de teribilisti inconstienti! daca faci figuri la volan fa le pe circuit si daca nu ti permiti fa macar afara din oras
yamahaua is offline   Reply With Quote
Old 22-02-07, 18:13   #18
Tyrone

Stage 2
 
Tyrone's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 25
Default Re: Codul rutier incalca drepturile omului

Quote:
Originally Posted by RoSonic View Post
Lazarus e ultimu om dupa care sa te iei...
??? E singurul om care spune adevarul, si OTV-ul e singura televiziune care nu este influentata de nimeni, vezi Antena 1( Voiculescu, AKA: Felix Motanu) sau altele....
Sau poate stii tu ceva despre Lazarus ce il face necredibil, si eu nu..
Tyrone is offline   Reply With Quote
Old 22-02-07, 18:14   #19
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: Codul rutier incalca drepturile omului

Don't Drink & Drive

Constitutional sau nu, respecta drepturile omului sau nu...trebuie sanctionati si VERIFICATI cei care au baut..sau sunt susceptibili ca au baut..

nu vad de ce ar trebui sa cautam o portitza sa ne eschivam de la probele biologice knd de fapt ne dorim cu totii k cei aflati la volan sub influenta alcoolului sa fie sanctionati aspru....
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 23-02-07, 07:42   #20
NOSferatu'

Stage 3
 
NOSferatu''s Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 80
Member of:
[FORD]
[LANCIA]
Default Re: Codul rutier incalca drepturile omului

Intradevar alcoolul si volanul nu au nimic in comun. vrei sa bei, n`ai decat..dar inainte d asta lasa`ti masina in garaj. pt ca dak tu decizi asupra vietii tale asta nu inseamna ca esti suveran si asupra vietii altora. si nu sunt de acord nici cu ce a spus cineva mai devreme , cum ca in alte tari ai voie sa bei o bere, sau un pahar d vin. asa o fii.. dar ganditi`va ca nu toti reactionam in acelasi fel la alcool. am vre`o 2 amici care din o bere aunt pamant d flori, nu mai stiu p unde merg. O incalca drepturile omului legea asta, dar eu unul nu`i consider oameni p`aia care se urca manga la volan si omoara copii p trecerea d pietoni, si nu numai. Pey dak sa zicem statul il lasa liber p`unu` mort d beat care o loveste p mama/sor`mea/prietena, etc, atunci ecuatia se schimba. cu mana mea il omor. il torn alcool industrial p gat pana se satura.
anyway.... repet: alcoolul si volanul nu trebuie sa aiba nimic in comun!
__________________
Baietzii buni n`are noroc, da` nici femeili nu ie oameni !
NOSferatu' is offline   Reply With Quote
Old 23-02-07, 23:27   #21
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default Re: Codul rutier incalca drepturile omului

mie incurand mi se termina perioada de suspendare, tin sa mentionez ca prima data cand am baut si am condus m-au prins si mi-au anulat carnetul...de atunci am condus fara permis aproape zilnic, acum stau si ma gandesc cate persoane care habar nu au de cum se tine volanul au voie sa conduca si sunt sanse de 10 ori mai mari ca ei sa faca accident decat mine cand m-au prins...intr-adevar sunt deacord cu faptul ca trebuie sa fie pedepsita inconstienta dar...totusi cred ca exagereaza cu pedepsele in genul asta, eu am aproape un an de cand nu mai am permis. o sa incerc sa nu mai fac greseala asta niciodata pentru ca din cauza unei clipe de idiotenie sufar acum...
__________________
the cars i've owned: audi a4 1.8i, audi a4 2.5 tdi quattro, bmw 316i e46, bmw 323ci e46, bmw 725 tds, fiat brava 1.8 16v, mitsubishi 3000gt mk1, mitsubishi 3000gt mk3, nissan 200sx s14a, opel vectra 2.2dti, peugeot 205 1.3i, peugeot 406 coupe 3.0, peugeot 607 3.0 v6, volvo s60t5 2.3t, clio sport...still here:kia pro ceed, infiniti fx35, bora VR6 4M, audi a3
vladdaman is offline   Reply With Quote
Old 24-02-07, 16:37   #22
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Codul rutier incalca drepturile omului

alchoolu si mashina don`t mix ... sunt si nu sunt deacord cu codul rutier dar .. treaba cu bautu sunt deacord ...


credetzi k la noi nu sunt d`astia ????


http://www.bangedup.com/post.php?media=8575
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand


Last edited by Psycho; 24-02-07 at 16:39.
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 24-02-07, 16:41   #23
solo24

Stage 5
 
solo24's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 405
Default Re: Codul rutier incalca drepturile omului

Quote:
Originally Posted by Tyrone View Post
??? E singurul om care spune adevarul, si OTV-ul e singura televiziune care nu este influentata de nimeni, vezi Antena 1( Voiculescu, AKA: Felix Motanu) sau altele....
Sau poate stii tu ceva despre Lazarus ce il face necredibil, si eu nu..
daca si badea este influentat eu imi tai gatu
cum naiba cand ala zice verde in fata tot zici ca e sub influneta lu felix motanu
cum zicea cnv mai sus ca unele pers reactioneaza dif la bautura
aveam un vecin care parca masina la grad la cm de fiecare data doar odata a lovit-o si atunci nu era baut
era un super sofer,mergea super bn,unele pers pot sa conduca cand st bauti dar nu este bn sa faci asa ceva
mai bn nu bei si te bucuri de masina dar si odata p luna lasi masina parcata frumos si bei bn
tare faza psycho

Last edited by solo24; 24-02-07 at 16:44.
solo24 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-07, 16:43   #24
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Codul rutier incalca drepturile omului

nu esti de vina tu .. te loveshte altu .. in fatza organului esti si tuh vinovat k esti baut
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 24-02-07, 22:20   #25
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default Re: Codul rutier incalca drepturile omului

ba nu daca intra unu in tine tu il absolvi pe el de vina pentru ca tu ai comis o infractiune ... e destul de aiurea
vladdaman is offline   Reply With Quote
Old 03-04-07, 21:43   #26
SorelXXX

Stock
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3
Default Re: Codul rutier incalca drepturile omului

Am si eu o nelamurire daca mau gasit militieni cu 0.5 alcool in aer cat imi va iesi in sange k din pacate mau dus si la sange ma poate ajuta cineva
SorelXXX is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -