Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 13-03-07, 19:54   #46
bubu_mic

Stock
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

salut tuturor....ma alatur si eu clubului oamenilor cu permis suspendat mi-au suspendat permisul pt 1 luna deoarece am fost martora la un accident de circulatie si m-au dat pe mine vinovata...aveam de gand sa dau in judecata politia ...dar...anyway...nu te pui cu "babanii"...am si eu o rugaminte acelora care au dat examen dupa regulile astea noi...cu intrebarile "usoare"...daca se poate sa postati intrebarile pe care vi le mai amintiti...sa mai stim si noi la ce sa ne asteptam de la chestionare...ms anticipat...si spor la invatat, fratilor!
bubu_mic is offline   Reply With Quote
Old 14-03-07, 23:36   #47
JUST-DO-IT

Stage 5
 
JUST-DO-IT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 657
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

FALS!cu pasaportu nu faci nici o branza.......asa mi-a declarat ofiteru ala de acolo....nu ai buletin.....nu ai permis....eu tocmai dadusem buletinu la schimbat...si de o sapt merg zilnik la copoi....azi a dat domnu si am luat buletinu....maine cu voia domnului si a capatelor patrate din politie poate recuperez permisu!!!!DA DOAMNE!!!Am 3 sapt jumate de cand trebuia sa-mi restituie permisu!!!!Daca asta nu-i abuz atunci nu stiu ce e....!!!!!
__________________

-----Cumpar Gotti R17------
Cumpar 2 gume 195 50 15--Urgent !!!
Bmw 318 i---------Own
Dacia 1310---------Own
_________________________
-Driving sideways ,is a way of life !
JUST-DO-IT is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 23:51   #48
Aries_XPD

Stock
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

Salut! De aseara fac parte din clubul pietonilor m-a prins radarul cu 107km/h in loc de 50. 90zile. am doar o intrebare... din ce pot invata pentru examenul de redobandire? aceeasi carte pentru dobandire?
Aries_XPD is offline   Reply With Quote
Old 19-03-07, 02:53   #49
s3by
Midnight Racers Member

Stage 5
 
s3by's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 334
Member of:
[Midnight Racers]
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[RENAULT]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

Quote:
Originally Posted by Aries_XPD View Post
Salut! De aseara fac parte din clubul pietonilor m-a prins radarul cu 107km/h in loc de 50. 90zile. am doar o intrebare... din ce pot invata pentru examenul de redobandire? aceeasi carte pentru dobandire?
DA,aceiasi carte...noul regulament...sa stii ca e usor eu l-am luat din prima dupa ce au pus intrebarile astea mai "usoare"
SUCCES
s3by is offline   Reply With Quote
Old 19-03-07, 19:21   #50
bubu_mic

Stock
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

S3by...daca nu iti cer prea mult...si cred ca va fi de ajutor si celorlalti...poti posta ce intrebari iti mai aduci tu aminte din examen? ms anticipat
bubu_mic is offline   Reply With Quote
Old 19-03-07, 19:35   #51
Andrei Suzuki

Stage 5
 
Andrei Suzuki's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 837
Member of:
[Moderators]
[Street Gambler]
[Suzuki]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

Din ce imi aduc eu aminte, mi-a picat o intrebare in leg cu vitezele maxime pt autoturisme pe toate cat de drum (deci 130 autostrazi,100 europene parca,90 pe restu si 50 in oras).
Daca ai verde,dar daca intri in intersectie o blochezi,ce trebuie sa faci... si raspunsu era sa te opresti pana se deblocheaza intersectia..

Ce am auzit pe acolo prin sala si nu stiu sigur e ca este numai o varianta de raspuns; deci nu mai poti pune 2,3 raspunsuri

Acum am si eu o intrebare: mie mi-a expirat dovada pe 18 februarie,deci suspendarea de 30 de zile a inceput pe data de 19. Maine teoretic se fac 30 de zile. Pot sa ma duc maine sa il ridic,sau se considera ca fiind a 30-a zi de suspendare,deci trebuie sa mai stau?
__________________
2006 Mazda6
2010 Skoda Octavia


Suzuki Club Romania

Last edited by Andrei Suzuki; 19-03-07 at 19:40.
Andrei Suzuki is offline   Reply With Quote
Old 21-03-07, 08:44   #52
Aries_XPD

Stock
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

sa fie S3by! pe 26.03 am examenul sper sa iau din prima. la test sunt intrebari din cartea aia pentru examen? sau sunt altele mai "speciale"? si se pun intrebari in functie de cauza retinerii permisului?
Aries_XPD is offline   Reply With Quote
Old 21-03-07, 09:14   #53
bubu_mic

Stock
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

eu pe 27.03 am examen, bafta Aries acolo in sala nu zic clar daca e o singura varianta de raspuns?
bubu_mic is offline   Reply With Quote
Old 22-03-07, 09:36   #54
Aries_XPD

Stock
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

seby intrebarile au o singura varianta de raspuns sau pot fi si multiple sau deloc? sper sa vezi intrebarea salut!
Aries_XPD is offline   Reply With Quote
Old 24-03-07, 10:49   #55
s3by
Midnight Racers Member

Stage 5
 
s3by's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 334
Member of:
[Midnight Racers]
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[RENAULT]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

da,au un singur raspuns si sunt mult mai usoare ca cele de la inceputul anului...asa k fara frica k o sa luati . succes
s3by is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 21:49   #56
vali1978

Stock
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 4
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

Salutare! Maine dau examen. Stie cineva cate triunghiuri reflectorizante sunt obligat sa am in masina?
vali1978 is offline   Reply With Quote
Old 03-04-07, 17:52   #57
car_addict

Stage 5
 
car_addict's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 379
Member of:
[MERCEDES]
Thumbs down Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

Salutare. De ieri sunt fara "plastik".

Neacordare de prioritate la trecerea de pietoni....Ceea ce e total fals.

Atentie mare ca militia e la vanatoare. Nici nu mai conteaza daca o comiti pe bune sau daca e neintelegere. Oricum mi se rupe de permis, dar ma oftica faptul ca nu au avut dreptate si sentimentul acela de ura imi persista.

In momentul in care eu eram deja pe trecere si circulam cu 40 km/h, pe cealalta parte a drumului se angajeaza una in a trece strada...Masina de politie era in spatele meu de vreo 2 km, stiam ca-s in spate, era LOGIC ca as fi accordat prioritate daca punea piciorul pe trecere, eu avand 40 km/h repet...si de retinut , pietonul s-a angajat in trecere, pe cealalata banda de mers in momentul in care eu deja eram pe trecere.

Am incercat vorba buna,nu a mers, am incercat spaga, nu a mers, ba chiar am sunat de fata cu ei un colonel de la rutiera, nu au vrut sa auda , s-au retras in masina si au inceput sa scrie procesul verbal , dovada + convocator. Asa ceva este incredibil......La sfarsit am izbugnit , am inceput sa-i injur, i-am facut cap de creta, militieni, penibili, le-am notat numele ....etc....

Am citit ce a postat RoSonic si pe aceasta cale ii multumesc si tuturor celor care au postat aici.

Intrebarile mele sunt : Daca permisul a fost suspendat 30 de zile , incepand de ieri , 2 aprilie 2006 si mi-au dat dovada de circulare valabila inca 15 zile, cand se termina suspendarea : pe 2 mai, sau pe 17 mai ? adica la 30 zile de la terminarea dovezii sau la 30 zile de la procesul verbal ?

Indiferent de situatie, eu din 19 aprilie am posibilitatea sa dau examenul gratuit pentru redobandirea permisului si daca il iau din prima, practic astept doar restul de 15 zile pana la ridicarea fizica a plasticului, nu ?


Am fost foarte suparat ieri si chiar m-am gandit sa fac contestatie, sa merg pana la capat, dar m-am calmat pentru ca stiu ce inseamna sa alergi prin tribunale... Mai bine inghit, iau un sut de la sistem, chiar doar de control, asa gratuit, sa nu care cumva sa uit ca traiesc in ROMANIA....


Numai bine si astept in continuare sfaturi,pareri examen si alte intamplari de acest gen....


Numai bine tuturor.
car_addict is offline   Reply With Quote
Old 03-04-07, 19:53   #58
dagosh88
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
dagosh88's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

Examenul acum este foarte usor,sau cel putin asa mi sa parut mie.Daca stati putin si va ganditi logic la intrebari nu ar trebui sa aveti probleme.
Eu am luat 14 din 15.
__________________
drive like a devil feel like a god
dagosh88 is offline   Reply With Quote
Old 03-04-07, 21:10   #59
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

Eu numai am permis din 11 ian.
Am facut contestatie, de atunci umblu cu dovezi si a 2-a aparitie la proces o sa fie pe 16 aprilie.
Mie mi l-a luat tot pentru cedare de trecere, ghinionul lor a fost ca eu am martori ca nu era nici un pieton.
O sa vedem rezultatul pe 16 sper sa aiba repercusiuni si asupra politistului daca castig.
__________________
De vanzare: Honda Civic Type R FN2 2.0 i-VTEC: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post3673736

shadow is offline   Reply With Quote
Old 03-04-07, 22:18   #60
vali1978

Stock
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 4
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

pentru car addict : suspendarea se termina la 30 de zile din data de 19 aprilie daca in acea perioada iei testul.bafta
vali1978 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -