Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 17-02-14, 16:30   #511
davay
Opel Driver

Stage 5
 
davay's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 708
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: sfaturi, intrebari, teste

Quote:
Originally Posted by DJBOSS View Post
Tu contestati nevinovatia,daca zici ca ai martori cel putin 1 sau 2 intreabaid aca sunt de acord sa te sustina ,garantez ca,vei castiga ,politia nu are dovezi,nu au cum sa cofirme asa ceva atita timp cit einu au fost la fata locului accidentul nu a fost cu victime ,nu stiu ce-ai scris tu in declaratie.....oricum te sfatui sa vorbesti cu un avocat bun . Tu nai nicio treaba ei vor da in judecata firma de asigurari nu pe tine.....tu esti asigurat de cei de la carpatica.
Am contestat si am pierdut iar acum vreau sa fac reducere de la 60 la 30 de zile. Problema este ca nu mai am dovada care mi-au dat-o cand mi-a fost luat permisul si cred ca este nevoie de ea la examen. Am impresia ca la depunderea contestatiei,cand am luat permisul inapoi a trebuit sa las dovada acolo,si mi s-a eliberat o dovada de restituire a permisului...sau e o impresie proasta ? Daca e proasta si am pierdut dovada (pe care oricum nu scrie sa o pastrezi)...cum pot face rost de alta dovada ?Multumesc
__________________

davay is offline   Reply With Quote
Old 23-09-14, 09:56   #512
anonymous72

Stock
 
Join Date: Sep 2014
Posts: 1
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: sfaturi, intrebari, teste

Imi poate cineva spune unde in Vaslui - adresa exacta - se poate sustine examenul pentru redobandirea / reducerea perioadei de suspendare a permisului de conducere?

Multumesc!
anonymous72 is offline   Reply With Quote
Old 07-01-15, 20:39   #513
friky

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 622
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: sfaturi, intrebari, teste

Salutare, scuzati ca inviu un topic asa vechi, dar am patit si eu urmatoarea chestie. Mi-a fost suspendat permisul pentru viteza 90 de zile in data de 11.11.2014, am primit dovada 15 zile.
Daca sustin examenul si din ceva tampenie de-a mea nu-l iau, se prelungeste sau nu perioada de suspendare? I-au permisul tot in 26 februarie sau in 26 martie?

Multumesc anticipat!
friky is offline   Reply With Quote
Old 08-01-15, 17:45   #514
friky

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 622
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: sfaturi, intrebari, teste

Nu mai conteaza, am luat examenul.
Scuzati duble post-ul.
friky is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -