Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 26-02-07, 12:11   #31
Andrei Suzuki

Stage 5
 
Andrei Suzuki's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 837
Member of:
[Moderators]
[Street Gambler]
[Suzuki]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

Azi am dat si eu examenul din nou si l-am luat cu 14 puncte.Au schimbat chestionarele si este muuult mai usor. Deci nu cred ca acum mai e o problema in a lua carnetu.
Bafta tuturor!
__________________
2006 Mazda6
2010 Skoda Octavia


Suzuki Club Romania
Andrei Suzuki is offline   Reply With Quote
Old 27-02-07, 18:31   #32
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

Da, am vazut si eu acum la stiri ca au zis ca au simplificat examenul. Au scos intrebarile tampite...
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 27-02-07, 20:33   #33
Andrei Suzuki

Stage 5
 
Andrei Suzuki's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 837
Member of:
[Moderators]
[Street Gambler]
[Suzuki]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

Exact.E mult mai simplu.SUnt intrebari la obiect,strict cu ce te intereseaza.Chiar,inainte de a imparti chestionarele,unul dintre politisti a intrebat daca e cineva in sala caruia i-a fost retinut carnetul in timp ce conducea motor.Si a motivat ca sunt alte intrebari,deci probabil alte chestionare pt cei cu cat A.
Andrei Suzuki is offline   Reply With Quote
Old 28-02-07, 02:42   #34
s3by
Midnight Racers Member

Stage 5
 
s3by's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 334
Member of:
[Midnight Racers]
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[RENAULT]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

Vreau sa va multumesc in primul rand pentru mine cat si pentru ceilalti care sunt in aceiasi situatie, "suspendati" pentru ca m-ati ajutat sa tin in picioare acest topic . Inca nu am avut al 2-lea examen,primul l-am picat dar cred ca ma vor ajuta foarte mult intrebarile si sugestiile voastre.Sper sa ramana deschis acest topic si daca se poate sa se puna intrebarile lui Loop pe prima pagina ca sunt foarte utile!Multumesc inca o data si astept in continuare noi "vesti" legate de aceasta reexaminare de kk !
__________________
"There is no replacement for displacement"





|Fiesta RS TURBO|by AS Tuning
Renault Clio Sport 172 Under construction

VAND JANTE PT FORD( 4X108 ) AZEV A
s3by is offline   Reply With Quote
Old 28-02-07, 10:44   #35
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

s3by, vezi posturile de mai sus.... nu se mai dau intrebarile alea dubioase. e mult mai simplu si la obiect acum.
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 28-02-07, 12:11   #36
RuDoLf3721

Stage 5
 
RuDoLf3721's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 725
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

intru si eu in clubul celor cu permis suspendat ..din pacate...
as avea o intrebare..ce trebuie sa fac pt reducerea suspendarii de la 90 la 30 de zile ?
RuDoLf3721 is offline   Reply With Quote
Old 28-02-07, 21:02   #37
Andrei Suzuki

Stage 5
 
Andrei Suzuki's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 837
Member of:
[Moderators]
[Street Gambler]
[Suzuki]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

In momentul in care ai promovat testul faci o cerere in localitatea unde ti-a fost suspendat permisul.Daca ti-a fost suspendat in Buzau,faci in Buzau.Daca in Buc,te uiti pe dovada si vezi..ce sectie...sector,nu stiu sigur.
Andrei Suzuki is offline   Reply With Quote
Old 28-02-07, 21:56   #38
RuDoLf3721

Stage 5
 
RuDoLf3721's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 725
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

in bucuresti a fost suspendat.. examenul il voi sustine in bucuresti sau in bz ?
RuDoLf3721 is offline   Reply With Quote
Old 01-03-07, 02:33   #39
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

Quote:
Originally Posted by Andrei Suzuki View Post
Exact.E mult mai simplu.SUnt intrebari la obiect,strict cu ce te intereseaza...


Era stupid de-a dreptul,intrebari cu moped,magari si etc....bataie de joc.
Pe idiotul care a facut chestionarele .il faceam somer urmatorii 50 de ani.
Ca la noi, la nimenea...
__________________
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 01-03-07, 14:25   #40
mihai134

Stage 5
 
mihai134's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 847
Member of:
[FOTO]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

revin si eu cu o intrebare :

de ce acte/ taxe sau mai stiu io ce ai nevoie cand te duci sa te programezi ? sau mai exact de ce anume ai nevoie pt a-ti recupera permisul ?
__________________
my photo blog: Nimic de aratat
mihai134 is offline   Reply With Quote
Old 01-03-07, 17:14   #41
JUST-DO-IT

Stage 5
 
JUST-DO-IT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 657
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

apropo de culmea tampeniei....am pierdut si yo permisu...am depasit pe banda 3 un autobuz de pe banda 2.....tipu trage brusc stanga de volan si vine peste mine....trag si eu la fel ca nu-s prost sa ma las strivit....in mom ala hop si gaborii ma tragf dreapta......actele la control dupa 10 min vine simi zice ca nu mai am permisu.....am incalcat marcajul continuu de mijlocul drumului...ii explic....*****ie vita in procesu de constatare ca m-am ferit de autobuz si din cauza caruia am incalcat marcaju,da tot imi ia permisu.....iar autobuzu nici macar nu e oprit.....am facut gat,,,degeaba...contestatie....degeaba.....pana mea o luna fara permis......dc oare????nu pricep...am dat sala si am luat-o din prima...acu surpriza......de 3 sapt trebuia sa imi dea carnetu back........dar pauza.....la politie ma trimite acasa sa astept instiintarea de la posta///la posta ma trimite la politie......iar acasa stau ca pe ghimpi.....ce sa fac?trece luna acusi de cand trebuia sa-mi dea dracii permisu back!!!!!!!!!!de mers sunt nevoit sa merg zilnik iar daca ma prine m-am ars.....cine are idei plssss
__________________

-----Cumpar Gotti R17------
Cumpar 2 gume 195 50 15--Urgent !!!
Bmw 318 i---------Own
Dacia 1310---------Own
_________________________
-Driving sideways ,is a way of life !
JUST-DO-IT is offline   Reply With Quote
Old 01-03-07, 20:38   #42
mihai134

Stage 5
 
mihai134's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 847
Member of:
[FOTO]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

Quote:
Originally Posted by mihai134 View Post
revin si eu cu o intrebare :

de ce acte/ taxe sau mai stiu io ce ai nevoie cand te duci sa te programezi ? sau mai exact de ce anume ai nevoie pt a-ti recupera permisul ?

chiar nu stie nimeni ?
mihai134 is offline   Reply With Quote
Old 01-03-07, 22:40   #43
bano

Stage 5
 
bano's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 474
Thumbs up Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

Quote:
Originally Posted by mihai134 View Post
chiar nu stie nimeni ?
Quote:
IN ATENTIA CONDUCATORILOR AUTO CARE AU PERMISUL RETINUT SI TREBUIE SA SUSTINA TESTAREA LA CUNOASTEREA REGULILOR DE CIRCULATIE





I.PROGRAM CU PUBILCUL :



Luni –Vineri:09.00-12.00 cu exceptia sarbatorilor legale



II.DOCUMENTE NECESARE



-actul de identitate( pentru cetatenii romani- bulletin sau carte de identitate , pasaport de serviciu sau diplomatic ; pentru cetatenii romani cu domiciliul in strainatate - pasaport)

Nu este permis accesul in sala al persoanelor care nu prezinta actul de identitate mentionat anterior..

-dovada inlocuitoare a permisului de conducere sau adreverinta eliberata de o unitate de politie care sa ateste pierderea, furtul sau distrugerea acesteia

-convocatorul inmanat de agentul constatator cu ocazia retinerii permisului de conducere.



III.REGULI GENERALE



Prezentarea la verificarea cunoasterii regulilor de circulatie de catre conducatorii de autovehicule sau tramvaie in vederea restituirii permisului de conducere se face benevol de catre cei in cauza, in perioada prevazuta in convocator.

Verificarea cunoasterii regulilor de circulatie de catre conducatorii de autovehicule sau tramvaie carora li s-a retinut permisul de conducere in cazul savarsirii unei contraventii la regimul circulatiei se desfasoara la sediul Brigazii de Politie Rutiera din Bucuresti , sector 3 , str.Logafat Udriste nr. 9-15 ( in cladirea veche , etajul 1 , intrarea D , sala 22)

Verificarea cunoasterii regulilor de circulatie consta in completarea de catre conducatorul de autovehicul sau tramvaie a fisei de raspuns prin insemnarea cu litera “X” a casetei corespunzatoare raspunsului considerat corect, lasand necompletate celelelte casete cu raspunsurile appreciate ca fiind gresite.

Completarea fiselor de raspuns se face numai cu cerneala sau pasta de pix de culoare albastra

Timpul afectat solutionarii unui chestionar de verificare a cunoasterii regulilor de circulatie este de 20 de minute.

Este interzisa parasirea salii de examen inainte de expirarea timpului.

In fisa de raspuns persoana verificata completeaza toate rubriciile existente si semneaza.

Corectarea fiselor de raspuns se face in prezenta a 2 martori asistenti alesi din randul participantiilor la verificare.

Sunt considerate gresite raspunsurile care nu corespund grilei de verificare a chestionarului , cele care prezinta stersaturi sau corecturi si cele care nu sunt insemnate cu litera “X” ori sunt scrise cu alte caractere sau sunt completate cu creionul.





IV.OFITERII SI AGENTII DE POLITIE RUTIERA DESEMNATI PENTRU A EFECTUA VERIFICAREA AU URMATOARELE OBLIGATII



• Sa inmaneze persoanelor ce urmeaza sa fie verificate cate un chestionar si fisa

de raspuns ;

Sa intrerupa verificarea, sa scoata din sala si sa declare “Respins” persoana care incearca sa promoveze testul de verificare prin frauda, pe cele care se consulta intre ele ori pe cele care consemneaza raspunsurile le intrebarile din chestionare pe coli de hartie sau pe alte documente decat fisele de raspuns;
Sa interzica acesul in sala in care se desfasoara verificarea a altor persoane decat membrii comisiei




V. PRECIZARI



Completarea fiselor de raspuns se face numai cu cerneala sau pasta de pix de culoare albastra
Sunt interzise efectuarea oricaror insemnari pe chestionare , pe coli de hartie sau pe alte documente decat fisele de raspuns , precum si folosirea materialelor documentare ajutatoare;
Pe timpul desfasurarii testarii, posesorii telefoanelor mobile sunt obligati sa le inchida .
Persoanele declarate “Respins” urmeaza sa se prezinte, benevol, incepand de a doua zi.




VI.RESTITUIREA PERMISULUI DE CONDUCERE



Permisul de conducere se restituie titularului in cazul in care acesta a fost declarat “ADMIS” numai dupa expirarea perioadei de suspendare a exercitarii dreptului de a conduce pe drumurile publice.





VII.CONTESTAREA TESTULUI



Contestatiile privind rezultatul verificarii cunoasterii regulilor de circulatie se depun dupa anuntarea rezultatelor la secretariatul Brigazii de Politie Rutiera, dar nu mai tarziu de o zi lucratoare de la sustinerea verificarii.

Solutionarea contestatiilor se efectueaza de catre Seful Brigazii de Politie Rutiera sau imputernicitul acestuia la conducere, dupa caz.

Rezultatul solutionarii contestatatiei se comunica in scris , in termen de doua zile lucratoare , celui in cauza.
bano is offline   Reply With Quote
Old 02-03-07, 15:40   #44
mihai134

Stage 5
 
mihai134's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 847
Member of:
[FOTO]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

mersi mult
mihai134 is offline   Reply With Quote
Old 09-03-07, 08:55   #45
s3by
Midnight Racers Member

Stage 5
 
s3by's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 334
Member of:
[Midnight Racers]
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[RENAULT]
Talking Re: Reexaminare pt recuperare permis: Sfaturi, intrebari, teste

Intr-un final am luat si eu a doua oara examenul cu 14 puncte.Multumesc pentru ajutor...acum astept raspunsul comandantului la cererea pentru reducerea pedepsei de la 90 la 45 zile
s3by is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -