Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 21-02-12, 18:34   #1
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Exclamation ***** RECUPERARE TALON AUTO !! HELP ****

Salut,
Asta'vara ..tatal meu a cumparat o masina din targ de la vitan cu numere de germania..ala care a vandut-o..i-a spus ca poate circula cu ea ca e inscrisa in germania..la un control ...cand a fost verificata masina..a iesit ca e radiata..si i-a fost luat talonul..tatalui meu...s-a facut o mica ancheta si s-a descoperit ca ala de unde a luat el masina din targ...luase un rand de numere rosii (fix in luna cand a fost oprit tata,si luat talonul)...asfel a scapat de dosar penal.Nu a fost trimis dosarul mai departe..asa ca a fost sunat sa duca dupa talon..ca e in regula. Nu s-a dus dupa el si de curand a murit. Am fost zilele astea la Udriste dupa talon..si mi-au spus sa vin cu succesiune...dar e bataie de cap..notar..fisa fiscala..etc.

Un baiat de pe forum..mi-a zis sa fac un contract de vanzare-cumparare ..intre mine si ala din targ...cu o data mai veche (o sapt inainte sa fie retinut talonul) si sa ma duc la udriste..sa ma prezint ca proprietar al masinii..si sa ridic talonul.

Oare tine ?
Alte sfaturi ?
Multumesc
__________________


~ Haters make me Famous ~
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 22-02-12, 12:41   #2
R1s3

Stage 5
 
R1s3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 747
Default Re: ***** RECUPERARE TALON AUTO !! HELP ****

Pai du-te ca nu ai nimic de pierdut. La udriste tine cam orice. Model de contract gasesti pe net cate vrei. Chiar si Kaufvertrag. Bafta
R1s3 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -