Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 27-01-10, 13:09   #61
badea_laurentiu88
Renault Driver

Stage 5
 
badea_laurentiu88's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 536
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Prins de aparatul radar? Iata un ghid de anulare a amenzilor radar!

a aflat tot orasu de mine, ca nu e prea mare, ma intrebau taximetristii(prieteni de ai mei, orfanii care au fost martori erau particulari si de frica au zis cum zice garcea ca sa nu le faca lor probleme) cine mia luat permisu si cand au auzit cica merita sa il dau in judecata pt ce mia facut
badea_laurentiu88 is offline   Reply With Quote
Old 30-01-10, 20:41   #62
FLAME

Stage 5
 
FLAME's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 892
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Prins de aparatul radar? Iata un ghid de anulare a amenzilor radar!

mie mi se pare o idiotenie treaba asta cu martorii....cum a patit badea_laurentiu88 ca cica a depasit pe linie continua....de unde stiu martorii ca a depasit pe linie continua?da na de frica sa nu ramana fara permis omu semneaza
__________________
FLAME is offline   Reply With Quote
Old 30-01-10, 20:47   #63
badea_laurentiu88
Renault Driver

Stage 5
 
badea_laurentiu88's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 536
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Prins de aparatul radar? Iata un ghid de anulare a amenzilor radar!

erau taximetristi si cum orasu e mic le era frica sa nu ii ia pe ei la p..a dupa aia k nu mai aveau din ce sa isi castige o paine, mau vazut vecinii draq k eram la mine in cartier aveam eu destui martori k ma luat cu japca da nam stiut ca pot sa ma judec cu ei si fara avocat
badea_laurentiu88 is offline   Reply With Quote
Old 30-01-10, 20:52   #64
FLAME

Stage 5
 
FLAME's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 892
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Prins de aparatul radar? Iata un ghid de anulare a amenzilor radar!

Quote:
Originally Posted by badea_laurentiu88 View Post
erau taximetristi si cum orasu e mic le era frica sa nu ii ia pe ei la p..a dupa aia k nu mai aveau din ce sa isi castige o paine, mau vazut vecinii draq k eram la mine in cartier aveam eu destui martori k ma luat cu japca da nam stiut ca pot sa ma judec cu ei si fara avocat
si daca te prinde noaptea,gaborii ce fac?te tin acolo pana gasesc un mortor?..oricum nasoala treaba pe care ai patit-o
FLAME is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 17:04   #65
mmneg

Stage 5
 
mmneg's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 598
Member of:
[VW]
Default Re: Prins de aparatul radar? Iata un ghid de anulare a amenzilor radar!

jumatate dintre lucrurile mentionate in primele posturi sunt abrambureli totale, complet inexacte si eronate.

personal nu m-as baza pe ele la un eventual proces. vi le demonteaza judecatorul punct cu punct.
__________________

Last edited by mmneg; 09-03-10 at 17:06.
mmneg is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 17:42   #66
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Prins de aparatul radar? Iata un ghid de anulare a amenzilor radar!

Quote:
Originally Posted by mmneg View Post
jumatate dintre lucrurile mentionate in primele posturi sunt abrambureli totale, complet inexacte si eronate.

personal nu m-as baza pe ele la un eventual proces. vi le demonteaza judecatorul punct cu punct.
Puncteaza ce este eronat ca sa stim si noi .Sa schimbat rolu judecatorului ? Stiam ca analizeaza faptele demonstrate prin documente , nu demonteaza nimic .


P.S. Abramburerile alea inexacte si eronate am castigat un proces de depasire a vitezei .
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 19:23   #67
sabothor

Stage 4
 
sabothor's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 296
Exclamation Re: Prins de aparatul radar? Iata un ghid de anulare a amenzilor radar!

OFFTOPIC:

Trag un semnal de alarma asupra moderatorului care a sters posturile mele si ale lui DOHC16 (si mai erau parca inca 2 useri) prin care atrageam atentia unui coleg de forum asupra gramaticii inexistante in posturile sale si asupra batjocuririi limbii romane. Sunt sigur ca va motiva "erau offtopic" si il atentionez sa mai arunce cate un ochi si pe alte thread-uri unde un alt moderator (sau acelasi probabil) tine ritmul offtopicului incepand de aici . Iti multumesc domnule ca ignori incercarile noastre de a trage un semnal de alarma impotriva analfabetismului generatiei tinere. Sau poate ii sustii ...

Imi amintesc ca m-am si scuzat de offtopic .. mai ales ca acesta este thread-ul meu .. dar deh, asa e in capitalism!

PS. Am facut si un print screen asupra acestui post. Astept sa fie din nou sters si voi lua masuri!
__________________

BMW 328ci (E46) / Topaz Blue / Modena Heritage Nappa Leather
BMW 320i (E36) ///M-Technick II Motorsport
EX: Opel Astra Coupe ЪERTONE
Disclaimer: Posts written by me are my views, ideas and opinions only, and should not be taken as facts, unless stated otherwise, or as trying to force my views on others! Thanks!

Last edited by sabothor; 09-03-10 at 19:29.
sabothor is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 07:29   #68
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Prins de aparatul radar? Iata un ghid de anulare a amenzilor radar!

Ar trebui mutat topicu la legislatie .
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 06-04-10, 01:50   #69
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Prins de aparatul radar? Iata un ghid de anulare a amenzilor radar!

sincer nu am citit tot ce e scris in primu post , dar vazusem si eu tot pe aici pe 4tuning undeva ca , daca te ia radaru poti sa-i ceri la politai certificat metrologic , nu stiu ce alte acte de la aparat , oraru prin care el e "desemnat" pe locatia respectiva , si nu mai stiu eu ce alte magarii. intrebarea e urmatoarea : daca va prinde radaru si spuneti voi poezia citita pe net si politaiu va pune in fata toate actele si toate certificatele (si toate in regula de alfel) ce faceti? luati maximu de amenda si puncte.
in cazu in care chiar nu ati depasit viteza legala va puteti "tiganii"..dar daca va stiti cu musca pe caciula nu complicati situatia aiurea , ca nu aveti de castigat.
+ sunt curios la radarele astea noi ce mai cereti
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 07-04-10, 01:10   #70
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Prins de aparatul radar? Iata un ghid de anulare a amenzilor radar!

pe giurgiului acum cateva seri m-a luat si pe mine radarul cu 98 km/h.. daca aveam 101 mi-l lua 3 luni.. politistul era de treaba si mi-a zis ca nu poate sa ma ajute in nici un fel, mi-era de puncte, nu de amenda, ca oricum nu o platesc, dar mi-a dat 6 puncte si acum daca mai ma ia o data, 30 de zile stau pe dreapta.. L-am intrebat daca pot sa fac vreo contestatie, sau ceva, ca sa scap de amenda si mi-a zis ca nu se poate face nimic, l-am intrebat de metrologia aparatului, de ceva ca era montat radarul acolo si mi-a zis ca nu mai merge cu astea, ca s-au schimbat legile.. M-a pacalit sau e adevarat?
__________________
No Romance Without Finance
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 07-04-10, 03:50   #71
amber2joker

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 310
Default Re: Prins de aparatul radar? Iata un ghid de anulare a amenzilor radar!

ti-ai gasit sa-l intrebi pe politist daca poti sa-i contesti amenda?
amber2joker is offline   Reply With Quote
Old 07-04-10, 04:14   #72
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Prins de aparatul radar? Iata un ghid de anulare a amenzilor radar!

Quote:
Originally Posted by Dodo_998 View Post
pe giurgiului acum cateva seri m-a luat si pe mine radarul cu 98 km/h.. daca aveam 101 mi-l lua 3 luni.. politistul era de treaba si mi-a zis ca nu poate sa ma ajute in nici un fel, mi-era de puncte, nu de amenda, ca oricum nu o platesc, dar mi-a dat 6 puncte si acum daca mai ma ia o data, 30 de zile stau pe dreapta.. L-am intrebat daca pot sa fac vreo contestatie, sau ceva, ca sa scap de amenda si mi-a zis ca nu se poate face nimic, l-am intrebat de metrologia aparatului, de ceva ca era montat radarul acolo si mi-a zis ca nu mai merge cu astea, ca s-au schimbat legile.. M-a pacalit sau e adevarat?
iti dai seama ca odata si odata tot o sa trebuiasca sa iti platesti amenda. acuma probabil masina nu e pe tine asa ca ti se falfaie, dar candva o sa injuri tu cand o platesti cu penalizari.
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 07-04-10, 09:49   #73
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Prins de aparatul radar? Iata un ghid de anulare a amenzilor radar!

Aparatul să spunem că este avizat metrologic, dar trebuie să îţi arate documentele şi dovada cum că el trebuia să stea în acel loc la ora respectivă.

La vechile aparate radar se poate şterge poza incriminatoare, la cele noi, nu.
Nu aveţi nimic de pierdut dacă le solicitaţi documentele. Ei cine mama măsii sunt să ni le ceară nouă?
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 23:22   #74
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Prins de aparatul radar? Iata un ghid de anulare a amenzilor radar!

Nu sunt obligati sa ti arate nimic atunci cand esti oprit . Doar in instanta sunt obligati sa le prezinte ce a enumerat andi mai sus.
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 12:12   #75
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Prins de aparatul radar? Iata un ghid de anulare a amenzilor radar!

ba da , ai dreptu sa le ceri cand te opreste ,dar cum ziceam mai sus , sa fii cu musca pe caciula si sa vrei sa fii tu tare in clanta sa le ceri si sa ti le puna pe toate in brate , ca ala esti

in alta ordine de idei : dodo , cum adica nu platesti? asta va place voua sa credeti , da o sa ajungeti in punctu in care n-o sa mai puteti face nimic pana nu va platiti toate amenzile care le aveti pe nume , si sa vezi ce fain cresc amenzile in timp.asa ca , daca stii ca esti vinovat plateste acu , sa n-ai surprize mai incolo ca trebuie sa platesti de 10 or mai mult

apropo , te ia radaru cu suta prin localitate si vrei sa mai faci si contestatie?scuza-ma da....
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -