Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 16-07-06, 21:24   #46
dee jay

Stage 1
 
dee jay's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 15
Default Re: Hyundai accent sau Logan ?

E alegerea ta, dar sfatul meu e sa te gandesti de doua ori pentru ca trebuie sa pui in calcul si faptul ca daca o i-ei in leasing si platesti la ea cativa ani; s-ar putea sa te plictiseasca ... iar la anii tai sunt sigur ca asta nu va fi prima si ultima ta masina asa ca cel mai bine e sa iti cumperi un ursuletz de prin `86 bun de la un "pensionar" dupa care sa treci la ceva ca ... Hyundai Coupe
dee jay is offline   Reply With Quote
Old 19-07-06, 20:50   #47
BurSuk

Stock
 
BurSuk's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 6
Default :)

Da...ai dreptate ! insa... nush ce sa fac...deocamdata..as mai vrea pareri.. ! va voi anunta daca imi iau bmw sau...una din astea 2 ! voi..mai lasati`va parerile aici ! Multumesc !
BurSuk is offline   Reply With Quote
Old 23-07-06, 08:31   #48
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Hyundai accent sau Logan ?

pedros, in legatura cu GPL pe diesel, era o gluma, in caz ca n-ai observat " "
care motoare de mercedes, cand blocul motor de la 1.4 e acelasi ca ala de 1.3, doar putin marita capacitatea? si cel care zicea de 1.6 pe accent...esti sigur ca se aduc si la noi? ca eu nu prea cred....alea erau doar in coreea, si aveau cutie automata...
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 14-08-06, 16:11   #49
radutzu

Stage 5
 
radutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 399
Member of:
[SKODA]
Default Re: Hyundai accent sau Logan ?

accent de 1.6 se aduce, getz de 1.6 modelul cum am eu nu se aducea
radutzu is offline   Reply With Quote
Old 20-08-06, 01:46   #50
Sir_KnupSKull

Stage 5
 
Sir_KnupSKull's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 512
Default Re: Hyundai accent sau Logan ?

Quote:
Originally Posted by dee jay
E alegerea ta, dar sfatul meu e sa te gandesti de doua ori pentru ca trebuie sa pui in calcul si faptul ca daca o i-ei in leasing si platesti la ea cativa ani; s-ar putea sa te plictiseasca ... iar la anii tai sunt sigur ca asta nu va fi prima si ultima ta masina asa ca cel mai bine e sa iti cumperi un ursuletz de prin `86 bun de la un "pensionar" dupa care sa treci la ceva ca ... Hyundai Coupe

prima masina e ca prima dragoste, nu te desparti asa usor de ea

in bani aia iti iei ceva sh cu ceva km la bord,dar iti iei masina,nu logan sau accent )
Sir_KnupSKull is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 01:16   #51
Aristeaua

Stock
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1
Default Re: Hyundai accent sau Logan ?

Buna ! Ma numesc Petreus Aris, am 18 ani si as dori sa stiu ce mi-atzi recomanda, nu stiu ce s-ar merita mai bine sa cumpar, un Hyundai Accent nou sau un Vw Passat de 4-5 ani(ambele ajung cam la acelasi pretz 11.000 E) ?
va multzumesc anticipat !!!
Aristeaua is offline   Reply With Quote
Old 13-09-07, 22:02   #52
keeekeeess

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 19
Default Re: Hyundai accent sau Logan ?

nici sa nu te gandesti sa-ti iei logan. eu am un hyundai diesel 1,6 si consuma 5,5% mixt. dupa ce am intrat intr-un logan si am vazut ce bombe are pe unde iesa aeru conditionat si butoane cu mecanism click-clack am zis ca nu-mi mai trebe dacie in viata mea. hyundai ii finuta, facuta calumea tii mai mare dragu sa o conduci. chestia ii ca dai vreo 3000 de euro in plus, dar se merita!

daca vrei sa tunezi masina, accentu nu prea merge, cum nici loganu de altfel. cu 10.000 mai bine iei un hyundai coupe SH.

PS : care zicea ca nu se aduc hyundai 1.6 (?!?!) va dau poze daca nu ma credeti
keeekeeess is offline   Reply With Quote
Old 13-09-07, 22:40   #53
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Hyundai accent sau Logan ?

Opel Astra Clasic nu iti place?? E 11000 si un pic adevarat e un pic mai scumpa k accentu da parca merge mai bine in tuning decat celelalte doua. Oricum alegerea e a ta.
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 14:01   #54
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Hyundai accent sau Logan ?

dintre astea astra merge cel mai bine la tunat DAR intre logan si accent... nu stiu de ce mai intrebi... clar accent... nu incape vorba
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 11-10-07, 16:30   #55
Angy

Stock
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 4
Default Re: Hyundai accent sau Logan ?

Quote:
Originally Posted by BurSuk View Post
Am 18 ani si as vrea sa-mi iau un Hyundai Accent ca o prima masina ! vreau sa o iau noua ! si sa-i fac niste modificari : tevi , geamuri fumurii , jenti , sistem audio !!! SAU =>> sa=mi iau un Logan ? tot nou si sa-i fac aceleasi modificari ! va rog spundti-mi parerile voastre pt k sunt foarte nehotarat !!!! (dak imi puteti spune si cat ar putea sa ma coste modificarile pe care vreau sa le fac ! pls)
VAND HYUNDAI ACCENT NOU (3 LUNI) DIESEL,GRI METALIZAT,AC,CD,ALARMA,CUMP CASH DE LA REPREZENTANTA BRAILA CU 12.000 EURO,EU VREAU NUMAI 10.000 EURO CASH..TEL 0728.123.505
Angy is offline   Reply With Quote
Old 11-10-07, 16:32   #56
Angy

Stock
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 4
Default Re: Hyundai accent sau Logan ?

Quote:
Originally Posted by Aristeaua View Post
Buna ! Ma numesc Petreus Aris, am 18 ani si as dori sa stiu ce mi-atzi recomanda, nu stiu ce s-ar merita mai bine sa cumpar, un Hyundai Accent nou sau un Vw Passat de 4-5 ani(ambele ajung cam la acelasi pretz 11.000 E) ?
va multzumesc anticipat !!!
VAND HYUNDAY ACCENT DIESEL NOU ( 3 LUNI) GRI METALIZAT,CD,AC,ALARMA,CUMP DE LA REPREZENTANTA BRAILA CASH 12.000 EURO,EU VREAU NUMAI 10.000 EURO....TEL 0728.123.505
Angy is offline   Reply With Quote
Old 15-10-07, 16:23   #57
rocky_cosmin89

Stage 4
 
rocky_cosmin89's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 289
Default Re: Hyundai accent sau Logan ?

Quote:
Originally Posted by Aristeaua View Post
Buna ! Ma numesc Petreus Aris, am 18 ani si as dori sa stiu ce mi-atzi recomanda, nu stiu ce s-ar merita mai bine sa cumpar, un Hyundai Accent nou sau un Vw Passat de 4-5 ani(ambele ajung cam la acelasi pretz 11.000 E) ?
va multzumesc anticipat !!!
ai putea sa deskizi un thread nou....k sa isi dea toti cu parerea......iti raspund dar nu mai da reply, eu merg pe sh....la 11.000 iti gasesti passat de 3 ani....nu de 4 - 5 ..doar k o sa aibe in jur de 140k km zic eu...
rocky_cosmin89 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-07, 16:27   #58
rocky_cosmin89

Stage 4
 
rocky_cosmin89's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 289
Default Re: Hyundai accent sau Logan ?

Quote:
Originally Posted by dee jay View Post
E alegerea ta, dar sfatul meu e sa te gandesti de doua ori pentru ca trebuie sa pui in calcul si faptul ca daca o i-ei in leasing si platesti la ea cativa ani; s-ar putea sa te plictiseasca ... iar la anii tai sunt sigur ca asta nu va fi prima si ultima ta masina asa ca cel mai bine e sa iti cumperi un ursuletz de prin `86 bun de la un "pensionar" dupa care sa treci la ceva ca ... Hyundai Coupe
....dupa parerea mea nu are legatura varsta...si probabil aici te-ai referit si la faptul k nu are carnet de mult timp.....eu zic sa aleaga ce ii place lui mai mult....si sa nu se teama k va lovi masina....nu este o regula k dak esti incepator lovesti masina k altfel nu ai cum .......si no ofense....dar faza cu hyundai coupe....iti lauzi deja masina....si dak ne gandim la modelele cu care o poti compara....nu o vad in primele locuri
...eu as alege accent.....singurul lucru e k loganul e mai ieftin....in rest ai toate motivele sa alegi accent
rocky_cosmin89 is offline   Reply With Quote
Old 01-08-10, 08:04   #59
Accent Modify

Stock
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1
Default Re: Hyundai accent sau Logan ?

Am vazut mai sus ca se zicea ca un accent nou a scos consum de aprox.10%
E ceva normal pt ca masina e noua. dp c faci ceva km o s scada consumul.
Si consumul pe accent e f mic.Eu am scos 4,8% cu hyundai accent 1.3benzina din 2005 pe autostrada. Masina e f buna,dupa 5 ani nu are probleme nu scartaie nimic,e mai frumoasa decat accentul nou,si in orice caz nu se compara cu loganul.
Cat despre tuning,accentul(cel putin versiunea2004-2005 arata super daca stii cum sa-l "prepari".Tiam zis,cel mai mic consum am scos 4,8 iar cel mai mare a fost de 12 ji ceva,cand am mers pe autostrada cu 195(se mai ducea da nu mai avea unde).Am pus mai jos o poza cum poate sa arate un accent aranjat putin.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	hyundaiaccent2.JPG
Views:	84
Size:	52.7 KB
ID:	1591354  
Accent Modify is offline   Reply With Quote
Old 01-08-10, 10:38   #60
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: Hyundai accent sau Logan ?

ultimul post era din 2007 cred ca baiatul si-a luat o masina de atunci
Laptiucu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -