Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 09-07-08, 20:26   #16
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Achizitie masina fara acte-teapa maxima

Eu sunt de alta parere...desi nu stiu cum stau treburile la voi in Romania.
Femeia aia are toate actele masinii si toate cheile...iar asta e o teapa pe care o da zi de zi...A stiut adresa ta iar cand a venit noaptea cu politia le-a spus ca ti-a inchiriat masina pt o mica atentie(cu asta dovedeste si de ce ai o cheie) si nu ai adus-o inca inapoi . Daca castiga asa 500 euro pe luna e ok pt ea. Deci cum spuneam...e numai o parere...adevarul il stie numai ea...de ce nu o suni ?
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 10-07-08, 00:45   #17
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Achizitie masina fara acte-teapa maxima

poate e vorba de o dacie 1300 ,caz in care e normal sa o dea pe 3 milioane de lei..

Daca ai luat o alta masina e CLAR ca e teapa...poti urmarii ce se itnampla cu masina aia..nu te lasa pagubas,sunt banii tai.

Eu in locul tau as fi coborat sa intreb ce si cum pe politisti.
apache is offline   Reply With Quote
Old 10-07-08, 01:59   #18
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Achizitie masina fara acte-teapa maxima

Quote:
Originally Posted by mobiles_de View Post
Eu sunt de alta parere...desi nu stiu cum stau treburile la voi in Romania.
Femeia aia are toate actele masinii si toate cheile...iar asta e o teapa pe care o da zi de zi...A stiut adresa ta iar cand a venit noaptea cu politia le-a spus ca ti-a inchiriat masina pt o mica atentie(cu asta dovedeste si de ce ai o cheie) si nu ai adus-o inca inapoi . Daca castiga asa 500 euro pe luna e ok pt ea. Deci cum spuneam...e numai o parere...adevarul il stie numai ea...de ce nu o suni ?
N-are cum, legislatia la noi spune ca inchiriatul/imprumutul masinii se face pe baza unei procuri. E tare complicata treaba, dar de castigat doar tipa are.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 19-07-08, 00:31   #19
HOT

Stage 5
 
HOT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 883
Member of:
[Opel]
Default Re: Achizitie masina fara acte-teapa maxima

Ce tare e faza.........
Inca un pic si ajungeti si voi la episodul 189 din elodia ghinescu,,,,(sau la cato fi ajuns telenovela de pe zerotv)
HOT is offline   Reply With Quote
Old 19-07-08, 00:48   #20
wOlf_

Stage 2
 
wOlf_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 49
Default Re: Achizitie masina fara acte-teapa maxima

ce aiurea.oricum, ar trebui sa fii atent pe viitor.
bafta cu noul serviciu.
wOlf_ is offline   Reply With Quote
Old 26-07-08, 00:15   #21
extasy_cristU

Stage 3
 
extasy_cristU's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 103
Default Re: Achizitie masina fara acte-teapa maxima

Quote:
Originally Posted by mobiles_de View Post
Eu sunt de alta parere...desi nu stiu cum stau treburile la voi in Romania.
Femeia aia are toate actele masinii si toate cheile...iar asta e o teapa pe care o da zi de zi...A stiut adresa ta iar cand a venit noaptea cu politia le-a spus ca ti-a inchiriat masina pt o mica atentie(cu asta dovedeste si de ce ai o cheie) si nu ai adus-o inca inapoi . Daca castiga asa 500 euro pe luna e ok pt ea. Deci cum spuneam...e numai o parere...adevarul il stie numai ea...de ce nu o suni ?
nimic nu mai e normal la noi.
extasy_cristU is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -