Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 29-04-08, 17:48   #16
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default Re: vreau sa cumpar o masina

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
nu are bani de GTC...
un gtc cu clima piele si 150 cai fara mp3 fara navigatie etc este 21-22mii... unul cu 1.4 90cp si cel mai slab nivel de echipare este 14000. si nu iti iei gtc cu 90cp.
in banii astia doar o astra H cu cateva dotari pe ici pe colo)
la 14.000 si-a luat o prietena 1.4 cu CUTIE AUTOMATA (optiune nu f ieftina cred), climatronic, mp3... intr-adevar fara piele xenon sau navi. dar daca ai citit primul post ai vazut ca tipul se uita la 1.4.
teddy is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 19:30   #17
lucian secara

Stage 2
 
Join Date: May 2008
Posts: 57
Talking Re: vreau sa cumpar o masina

14.000 de euro ii ai cash in buzunar sau imprumut din banca. Te intreb pentru ca in cazul in care ii ai cash in buzunar te pot ajuta extrem de mult si bucuros cu o vectra 1.8 140CP nou, 2008, 12 km!!! contacteaza-ma daca vrei: 0728857893
lucian secara is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 19:29   #18
Yonut_a

Stage 2
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 25
Default Re: vreau sa cumpar o masina

Quote:
Originally Posted by marekk View Post
buna la toti..
va rog sa ma ajutati cu un sfat
as dori sa-mi cumpar o masina pana in 14.500 euro
eu la ce am pus ochii este un seat leon la 13.875
apoi cineva mi-a spus de mazda 3 care costa 13.356 eur
ambele masini sunt 1.4
va rog voi cum ma sfatuiti, care ar fi alegerea buna
Leon si Mazda 3 grea alegere!! Eu ti as recomanda Mazda 3 cel putin pt design
Yonut_a is offline   Reply With Quote
Old 12-05-08, 14:17   #19
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: vreau sa cumpar o masina

Quote:
Originally Posted by teddy View Post
la 14.000 si-a luat o prietena 1.4 cu CUTIE AUTOMATA (optiune nu f ieftina cred), climatronic, mp3... intr-adevar fara piele xenon sau navi. dar daca ai citit primul post ai vazut ca tipul se uita la 1.4.
ia fa o configuratie pe site-ul opel si vezi la cat ajunge. diferenta de pret intre manuala si easytronic este de aprox 500eur
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 22:05   #20
Hame

Stage 3
 
Hame's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 126
Default Re: vreau sa cumpar o masina

De ce nu iti mai strangi niste bani pt o Astra GTC, cum s-a mai spus ? Masina e foarte buna. Eu mi-am luat in 2005 Astra in 4 usi, motor de 1.6 benzina la vreo 14.500 si am destule dotari (mai exact nu am navi, xenon si piele). Cred ca daca mai strangi cativa banuti iti iei un GTC de moare lumea . Masinile mai scumpe sunt cele pe motorina, benzinarele sunt mai ieftine (si mai bune, parerea mea)
__________________
You`ve never seen the best of me !

Prea multi dintre noi se sting datorita vitezei. DRIVE SLOW !
Hame is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 00:10   #21
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: vreau sa cumpar o masina

Quote:
Originally Posted by Hame View Post
De ce nu iti mai strangi niste bani pt o Astra GTC, cum s-a mai spus ? Masina e foarte buna. Eu mi-am luat in 2005 Astra in 4 usi, motor de 1.6 benzina la vreo 14.500 si am destule dotari (mai exact nu am navi, xenon si piele). Cred ca daca mai strangi cativa banuti iti iei un GTC de moare lumea . Masinile mai scumpe sunt cele pe motorina, benzinarele sunt mai ieftine (si mai bune, parerea mea)
Parerea mea este ca daac tot dai bani pe o masina, iei ceva ce-ti place tie, nu ceva dupa care "moare lumea". In plus, Astra asta mult laudata sta groaznic la materialele din interior. Am condus asa ceva saptamana trecuta si mi-a lasat o impresie foarte foarte proasta. Plasticul ala dinauntru e sacaietor, n-ai nici un fel de pozitie la volan...nu stiu, m-a dezamagit total masina.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 14:46   #22
Hame

Stage 3
 
Hame's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 126
Default Re: vreau sa cumpar o masina

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Parerea mea este ca daac tot dai bani pe o masina, iei ceva ce-ti place tie, nu ceva dupa care "moare lumea". In plus, Astra asta mult laudata sta groaznic la materialele din interior. Am condus asa ceva saptamana trecuta si mi-a lasat o impresie foarte foarte proasta. Plasticul ala dinauntru e sacaietor, n-ai nici un fel de pozitie la volan...nu stiu, m-a dezamagit total masina.
Poate ai nimerit tu una naspa. Eu nu am nici un plastic in interior, am chiar insertii de aluminiu care dau foarte frumos . Nu stiu daca moare sau nu lumea, dar in orice caz, masina e frumoasa, fiabila si... buna in general. Eu unul nu am intalnit probleme pana acum.
Hame is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 19:47   #23
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: vreau sa cumpar o masina

nu vroiam sa critic Astra, dar ma asteptam la total altceva.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 19:50   #24
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: vreau sa cumpar o masina

e totusi plastic injectat. pe consola centrala (logic) e plastic normal, care poate fi personalizat in diferite culori. mie nu mi se pare atat de plina de plastic...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 20:39   #25
Hame

Stage 3
 
Hame's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 126
Default Re: vreau sa cumpar o masina

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
nu vroiam sa critic Astra, dar ma asteptam la total altceva.
OK, iarta-ma daca te-am inteles gresit sau ceva.

marekk, tu te-ai mai decis ?
Hame is offline   Reply With Quote
Old 20-05-08, 01:36   #26
rocky_cosmin89

Stage 4
 
rocky_cosmin89's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 289
Default Re: vreau sa cumpar o masina

Quote:
Originally Posted by lucian secara View Post
14.000 de euro ii ai cash in buzunar sau imprumut din banca. Te intreb pentru ca in cazul in care ii ai cash in buzunar te pot ajuta extrem de mult si bucuros cu o vectra 1.8 140CP nou, 2008, 12 km!!! contacteaza-ma daca vrei: 0728857893
eu zic sa iei in considerare ce a zis aici lucian ... ca o masina ca asta la 14.000 de euro si 2008 ... e kiar ok numai sa nu fie lovita...
daca nu ... eu sugerez sh ...
daca doresti neaparat noua ... mergi pe ceva mai mic...ca sa poti sa ai dotari cat de cat de bun simtz... acum depinde de tine ... clio symbol, megane, polo, corsa
rocky_cosmin89 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-08, 16:03   #27
lucian secara

Stage 2
 
Join Date: May 2008
Posts: 57
Talking Re: vreau sa cumpar o masina

Quote:
Originally Posted by rocky_cosmin89 View Post
eu zic sa iei in considerare ce a zis aici lucian ... ca o masina ca asta la 14.000 de euro si 2008 ... e kiar ok numai sa nu fie lovita...
daca nu ... eu sugerez sh ...
daca doresti neaparat noua ... mergi pe ceva mai mic...ca sa poti sa ai dotari cat de cat de bun simtz... acum depinde de tine ... clio symbol, megane, polo, corsa
masina e noua 0 km o ridica de la reprezentanta tatii, nuare absolut nimic!!! grabitiva k oferta asta nu o gasiti pe toate drumurile!
lucian secara is offline   Reply With Quote
Old 21-05-08, 01:38   #28
rocky_cosmin89

Stage 4
 
rocky_cosmin89's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 289
Default Re: vreau sa cumpar o masina

Quote:
Originally Posted by lucian secara View Post
masina e noua 0 km o ridica de la reprezentanta tatii, nuare absolut nimic!!! grabitiva k oferta asta nu o gasiti pe toate drumurile!
hmm....si cum de e mai ieftina decat daca o comanzi la un dealer .... eu aici nu inteleg ceva
rocky_cosmin89 is offline   Reply With Quote
Old 21-05-08, 08:41   #29
lucian secara

Stage 2
 
Join Date: May 2008
Posts: 57
Talking Re: vreau sa cumpar o masina

sa iti explic. Eu sunt manager pe departamentul de vanzari la o firma de inchirieri auto si leasing, avand in vedere ca anul trecut am cumparat 180 de masini, iar anul acesta am o comanda de 160 bucati am discount mult mai mare decat o persoana fizica ce se prezinta la dealer pentru a achizitiona o singura bucata. Deci imi permit sa le dau sub pretul lor!
lucian secara is offline   Reply With Quote
Old 22-05-08, 00:35   #30
rocky_cosmin89

Stage 4
 
rocky_cosmin89's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 289
Default Re: vreau sa cumpar o masina

lucian ... ms, acum am intels
rocky_cosmin89 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -