Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 24-02-08, 17:47   #1
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Acte necesare vanzare-cumparare

Am gasit o masina ( Dacia 1310 ) arata bine masina totul e ok e ingrijita etc , bun ce vreau eu sa va intreb este ce acte sunt necesare pentru cumpararea ei, marti ii dau omului banii si tot marti imi da masina, iar urmatoarele zile urmeaza sa facem actele, ce acte sunt necesare pentru a cumpara masina ? Si in mare cat ma costa cu totul ? , adica actele necesare cand o cumpar sa platesc aia aia aia etc, cineva mi a spus ca ar fi o simpla chitanta la politie de 80 de mii ...

Last edited by Daniel_Toa; 24-02-08 at 17:50.
Daniel_Toa is offline  
Old 24-02-08, 18:22   #2
TheFasterMan
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
TheFasterMan's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,298
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[VW]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Acte necesare vanzare-cumparare

salut...pai daca vrei sa o treci pe numele tau ai de facut:contractul vanzare-cumparare,trebuie sa mergi la primarie si sa iti puna o stampila,trebuie sa mergi la cec sa platesti 30 de lei pentru certificat,sa faci inspectia tehnica si identificarea la rar
__________________
Hondaaaa!!!
TheFasterMan is offline  
Old 25-02-08, 13:18   #3
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Acte necesare vanzare-cumparare

Intre timp am aflat si care sunt actele necesare si pretul , se poate inchide topicul
Daniel_Toa is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -