Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 03-05-16, 04:17   #1
PrinceIoan
 
Join Date: May 2016
Posts: 0
Default Sfat achiziție VW Corrado

Salutare,
Am decis și voi achiziționa cāt de curānd se poate un VW Corrado.
Aș dori cateva informații despre masina, un sfat despre motorizare si o recomandare in alegerea sa: 1.8 16v ,1.8 G60 sau 2.0 ?
Īmi doresc mult această mașină, orice mic sfat,informatie sau pont mă va ajuta , mulțumesc frumos !

Last edited by PrinceIoan; 03-05-16 at 04:23.
PrinceIoan is offline   Reply With Quote
Old 03-05-16, 14:07   #2
crywolf

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,080
Default Re: Sfat achiziție VW Corrado

VR6 si daca se poate si 2,9. Dar taxele sunt mari, din pacate.
G60 recomand, dar depinde cat de obosit e G-Laderul. Se poate urca destul de usor puterea. Laderul se poate schimba cu un Eaton de Mercedes dar masina nu mai e originala. Depinde cat de mult de pasioneaza aspectul originalitatii. Corrado este deja o masina colectabila, si eu unul as tine-o in forma originala.
2,0 pare cea mai OK varianta, este un motor fiabil si nici nu omoara la taxe, consum.
1,8 ca ultima varianta.
Atentie insa la caroserie : elementele de caroserie de Corrado sunt fff greu pana la imposibil de gasit, in stare noua. Costa o caruta de bani. Dezmembrari dar si acolo nu prea se mai gasesc. In rest, unele modele de Corrado veneau cu multe dotari pentru vremea lor, si ca urmare multe chestii care pot cauza probleme pe partea de electrica.

Per total, o masina ffff frumoasa, care a iesit din tipare la vremea ei. Sau ca sa o spun pe romaneste 'a rupt gura targului'. Si continua sa o rupa mai ales acum cand au devenit din ce in ce mai rare.
__________________
Manni for life !!!
crywolf is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -