Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 17-09-15, 16:47   #1
cosminelus

Stage 2
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 58
Cool Sfat cumparare masina second hand

Buna ziua. Doresc sa imi cumpar o masina second hand si nu stiu ce sa imi aleg renault megane 2 break sau opel asta h break ambele dup 2006.

Vreau sa aleg intre renault megane 2 model dupa 2006 benzina motor 1.6 16v model break si opel asta h model dupa 2006 benzina 1.6 break.

Acuma ma gandesc care este mai fiabila si daca sa achizitionez masina din germania. Vreau sa achizitonez la un pret intre 3000-4000 euro... ce imi recomandati ?

Multumesc

Last edited by cosminelus; 17-09-15 at 16:49.
cosminelus is offline   Reply With Quote
Old 03-02-16, 21:10   #2
cosminelus

Stage 2
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 58
Default Re: Sfat cumparare masina second hand

Buna seara.

Nimeni nu poate sa-mi dea nu mie un sfat?

multumesc
cosminelus is offline   Reply With Quote
Old 04-02-16, 23:25   #3
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Sfat cumparare masina second hand

Renault Megane si fiabilitatea nu sunt 2 lucruri care sa mearga bine mana in mana.
JDV is offline   Reply With Quote
Old 11-02-16, 08:15   #4
AnduGTR

Stage 5
 
AnduGTR's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 924
Member of:
[MACS]
[FORD]
Default Re: Sfat cumparare masina second hand

Daca vrei fiabilitate, nu te incurca la o frantuzeasca dupa 2006, mai ales Renault. In general masinile mai noi ca an nu mai sunt facute cu acelasi simt de raspundere ca cele mai batranele, dar eu zic sa uiti de Renault.
Uite-te spre Opel, daca vrei neaparat una din astea doua. Astra mi se pare mai buna si mai reusita ca si calitate fata de Megane (interior, cum se simte la drum lung, aspect etc.)
Nu stiu exact ce probleme apar la motorizarile de 1.6, dar fiind benzina, prea pacatoasa nu poate fi.
Poti avea noroc sa gasesti o masina buna si aici in RO, astfel scutind niste bani cu mersul pana in Germania.
__________________
Real car guys respect other car guys !
AnduGTR is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -