Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 17-03-15, 15:26   #1
gabonz

Stage 3
 
gabonz's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 100
Default Putin ajutor in alegerea marcii.

Buna ziua, as vrea in primul rand sa-mi cer scuze daca apar anumite greseli gramaticale in acest post, dar scriu de pe telefon din simplul motiv ca nu ma pot loga pe pc...
Acum, as vrea daca se poate niste sfaturi si pareri cu referire la 2 modele de masini. Banii fiind limitati, mai exact 2000-2500max vreau sa stiu ce ar fi bine sa aleg dintre Opel astra g 1.7 sau renault megane 1.5 ambele diesel. De ce aceste 2 modele? Pentru simplul fapt ca, caut o masina economica si ieftin de intretinut si care sa arate decent.
Multumesc.

Last edited by gabonz; 17-03-15 at 15:48.
gabonz is offline   Reply With Quote
Old 30-03-15, 21:31   #2
model collector
Banned


Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 3,002
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[Honda]
[Hyundai]
[Toyota]
[PEUGEOT]
Default Re: Putin ajutor in alegerea marcii.

Eu am avut experienta cu un Opel Astra Caravan si iti recomand modelul din toate punctele de vedere. Daca nu are defecte ascunse sau sa fi tras pe ele mult timp, nu a fost lovita serios si a avut un minim de intretinere, nu vei avea probleme cu masina.
model collector is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -