Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 01-12-14, 18:10   #1
Turbina
 
Join Date: Dec 2014
Posts: 0
Default Sfat achizitie masina

Salut. Am 23 de ani si sunt in cautarea primei masini (pe numele meu). Aveam mai multe variante dintre care BMW 330d e92 , Audi A5 poate E350 coupe cel din 2010 dar nu stiu daca ma incadrez pentru E'eu, asta pana am vazut o alfa romeo giulietta versiunea quadrifoglio 1.8 benzina (235cp).Vroiam sa trec la diesel ca momentat conduc pe benzina dar m-am gandit mai mult si cred ca tot la benzinar raman. Am cautat pe forumuri si nu prea am gasit raspunsurile pe care le caut . Are cineva aceasta masina? mi-ar putea da niste sfaturi in legatura cu fiabilitatea motorului costuri de intretinere etc..
Turbina is offline   Reply With Quote
Old 02-12-14, 17:57   #2
r0n1n

Stage 4
 
r0n1n's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 224
Default Re: Sfat achizitie masina

Nu prea e din aceeasi liga cu celelalte Giulietta , dar tu stii mai bine ce iti place.
Personal as alege pe oricare in afara de Giulieta, poate Brera sa ma tenteze, dar Giulieta imi pare a fi masina de fata.
__________________
02' e46 320ci M TEHNIK 2 SOLD
97' E36 328i M TEHNIK SOLD
97' e39 540i6 V8 M TEHNIK SOLD


NU FITI IGNORANTI! AVERTIZATI PARTENERII DE TRAFIC DE EXISTENTA RADARELOR!
r0n1n is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -