Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 19-11-14, 14:24   #1
Cocobel
 
Join Date: Nov 2014
Posts: 0
Unhappy Va salut si va rog sa ma ajutati cu niste informatii :( !

Salut tuturor !
Eu lucrez in italia de ceva vreme.Nu am un domiciliu stabil datorita meseriei care o practic.nu am rezidenta. Trebuie neaparat sa imi cumpar o masina si nu stiu care sunt pasii ! Nu vreau sa o inmatriculez in Ro. Vreau sa raman pe numerele care le are si sa imi faca asigurare mie.Acum nu stiu daca este posibil sa sa pastrez acele numere ... sau care sunt pasii ! si inca ceva daca fac asigurarea pe numele meu? numai eu o pot conduce ?sau atunci cand fac asigurarea trebuie sa mentionez si o alta persoana care stiu ca imi va conduce masina ...
Va multumesc si sper sa ma ajutati
Cocobel is offline   Reply With Quote
Old 19-11-14, 14:58   #2
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Va salut si va rog sa ma ajutati cu niste informatii :( !

Quote:
Originally Posted by Cocobel View Post
Salut tuturor !
Eu lucrez in italia de ceva vreme.Nu am un domiciliu stabil datorita meseriei care o practic.nu am rezidenta. Trebuie neaparat sa imi cumpar o masina si nu stiu care sunt pasii ! Nu vreau sa o inmatriculez in Ro. Vreau sa raman pe numerele care le are si sa imi faca asigurare mie.Acum nu stiu daca este posibil sa sa pastrez acele numere ... sau care sunt pasii ! si inca ceva daca fac asigurarea pe numele meu? numai eu o pot conduce ?sau atunci cand fac asigurarea trebuie sa mentionez si o alta persoana care stiu ca imi va conduce masina ...
Va multumesc si sper sa ma ajutati
Asigurarea se face pe numele care e in ACTE. Doar in ANGLIA se face pe sofer !!!

Nu poti sa iti faci asigurare pe numele tau daca nu e pe numele tau masina.
Daca vrei sa pastrezi numerele vechi... adica pe fostul proprietar..trebuie sa iti faca procura (PROPRIETARUL) la notariat ...ca ai drept sa iesi cu ea din tara si sa raspunzi de acte.
__________________


~ Haters make me Famous ~
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 19-11-14, 15:01   #3
Cocobel
 
Join Date: Nov 2014
Posts: 0
Default Re: Va salut si va rog sa ma ajutati cu niste informatii :( !

Quote:
Originally Posted by Budy_ View Post
Asigurarea se face pe numele care e in ACTE. Doar in ANGLIA se face pe sofer !!!

Nu poti sa iti faci asigurare pe numele tau daca nu e pe numele tau masina.
Daca vrei sa pastrezi numerele vechi... adica pe fostul proprietar..trebuie sa iti faca procura (PROPRIETARUL) la notariat ...ca ai drept sa iesi cu ea din tara si sa raspunzi de acte.
Multumesc Budy ! Dar daca imi face passaggio inseamna ca o trece pe numele meu nu ? dar ca sa-mi faca pasaggio trebuie sa am rezidenta ? ? dar mai greu probabil gasesti sa-ti faca procura ...
Cocobel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -