Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 08-10-14, 16:49   #1
Liviu94
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 0
Post Sfat Opel Astra GTC

Salut, as avea o mica intrebare si va rog sa primesc raspunsuri serioase..
Am luat un Opel Astra GTC din Germania, si nu stiu ce sa fac.. sa il opresc sau sa il dau, masina merge foarte bn dar nu stiu la ce sa ma astept de la ea pe viitor.
Are motor 1.9 diesel 150 cp 6 trepte, masina nu are piele si incalzire in scaune in rest tot ce se poate... . As vrea sa imi spuneti daca se merita sa tin masina sau nu... ce parti proaste are aceasta masina, sa stiu la ce sa ma astept in caz ca o opresc. Va multumesc.
Liviu94 is offline   Reply With Quote
Old 16-10-14, 15:05   #2
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: Sfat Opel Astra GTC

Eu o sa iti dau un raspuns neserios

Esti samsar? daca DA, ce fel de samsar esti daca nu stii daca merita sau nu masina?
Daca NU esti samsar, atunci sa inteleg ca nu ai avut ce face cu niste bani si i-ai investit intr-o masina si acum nu stii daca sa o pastrezi sau nu...

Parerea mea: merita masina mai ales pt. motor, are un var de-al meu si a dus-o pana la 190CP. Merge de rupe.
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 16-10-14, 20:43   #3
Liviu94
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 0
Default Re: Sfat Opel Astra GTC

nu sunt samsar... dar nu eram asa dumerit cu ea... multi mi-au spus ca mai au unele probleme, si ar mai fi faza cu taxa... este undeva la 900 de euro.. ). Oricum multumesc pentru raspuns. Si inca o intrebare
Filtru de particule se mai ia in considerare la inscriere?...
Liviu94 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -