Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 01-09-14, 20:18   #1
aleks211

Stock
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 2
Exclamation Achizitie 2500Euro

Buna seara! Mi-am selectat 2 tipuri de masini in care m-as incadra la pret,acestea sunt Opel Astra G si Seat Leon..Acum doresc sa-mi spuneti(posesorii,in special) ce motorizare imi recomandati,nu doresc multi cai putere,doresc un consum cat mai mic si o motorizare la care sa nu intampin bube.Nu imi lasati reply-uri gen: ia-ti un corsa,un ka,un fiesta..Multumesc anticipat!
aleks211 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-14, 20:29   #2
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Achizitie 2500Euro

Leonul are aceleasi motoare ca si Golf 4, Octavia si Jetta.
Eu am Golf 4 1.4...si iti zic ca nu faci nici o treaba cu el. Motorul este prea mic pentru o caroserie cam grea, si consumul este identic ca la 1.6, unde ai mai multa putere.
Ti-as recomanda motorul 1.9 TDi...consuma foarte putin, trage destul de bine, si este fiabil.
Opel nu detin asa ca nu comentez
JDV is offline   Reply With Quote
Old 01-09-14, 20:34   #3
aleks211

Stock
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 2
Default Re: Achizitie 2500Euro

Quote:
Originally Posted by JDV View Post
Leonul are aceleasi motoare ca si Golf 4, Octavia si Jetta.
Eu am Golf 4 1.4...si iti zic ca nu faci nici o treaba cu el. Motorul este prea mic pentru o caroserie cam grea, si consumul este identic ca la 1.6, unde ai mai multa putere.
Ti-as recomanda motorul 1.9 TDi...consuma foarte putin, trage destul de bine, si este fiabil.
Opel nu detin asa ca nu comentez
Daca ar fii sa ma orientez catre un 1.9 TDi ce ar trebui sa iau in vedere,la ce sa fiu atent cand cumpar,nu vreau sa-mi iau o teapa,daca ai idee cumva te rog sa-mi raspunzi,mersi frumos!
aleks211 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -