Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 05-05-14, 21:52   #1
skizzosteve
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 0
Cool Audi A4 vs Passat CC

Buna seara !
Am mai facut un topic unde am intrebat ce imi pot achizitona la 15k euro. M-am decis la masinile din titlu Audi a4 sau Passat cc. Ambele motorina 2.0 tdi tractiune fata , an 2010 2011. Nu tin neaparat la piele sau trapa dar vreau navi mare si ar fi binevenit si un xenon.Daca ma puteti ajuta cu sfaturi va ascult.Stiu ca poate nu sunt din aceeasi clasa dar astea sunt ultimele mele variante.
O seara placuta !
skizzosteve is offline   Reply With Quote
Old 05-05-14, 22:21   #2
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: Audi A4 vs Passat CC

Eu m-as uita la Octavia 3 in banii astia. Km mai putini, etc.
Scuza-ma ca nu am zis vre-una din cele 2 zise de tine.
Laptiucu is offline   Reply With Quote
Old 05-05-14, 23:06   #3
lovenady

Stage 5
 
lovenady's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 593
Default Re: Audi A4 vs Passat CC

sau skoda superb , ma rog ,daca tu ai ales pe acestea , dupa mine ar fi passatul cc ,imi place mai mult designul lui .
lovenady is offline   Reply With Quote
Old 06-05-14, 15:47   #4
skizzosteve
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 0
Default Re: Audi A4 vs Passat CC

Quote:
Originally Posted by Laptiucu View Post
Eu m-as uita la Octavia 3 in banii astia. Km mai putini, etc.
Scuza-ma ca nu am zis vre-una din cele 2 zise de tine.
Salut iti accept parerea Nu prea imi place scoda octavia sincer sa fiu..
skizzosteve is offline   Reply With Quote
Old 06-05-14, 15:48   #5
skizzosteve
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 0
Default Re: Audi A4 vs Passat CC

Quote:
Originally Posted by lovenady View Post
sau skoda superb , ma rog ,daca tu ai ales pe acestea , dupa mine ar fi passatul cc ,imi place mai mult designul lui .
Salut mersi. A fost intr-un timp si skoda superb pe lista dar m-am reorientat. Masina este super la interior dar un pic cam anosta... Si pe afara este cam barcuta !
skizzosteve is offline   Reply With Quote
Old 06-05-14, 17:35   #6
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Audi A4 vs Passat CC

Quote:
Originally Posted by skizzosteve View Post
Salut mersi. A fost intr-un timp si skoda superb pe lista dar m-am reorientat. Masina este super la interior dar un pic cam anosta... Si pe afara este cam barcuta !
Daca te referi la dimensiuni, da...este. Daca te referi per total, este aceeasi masina ca si CC, fiind construite pe platforma identica, A6/PQ46
JDV is offline   Reply With Quote
Old 06-05-14, 22:47   #7
skizzosteve
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 0
Default Re: Audi A4 vs Passat CC

Quote:
Originally Posted by JDV View Post
Daca te referi la dimensiuni, da...este. Daca te referi per total, este aceeasi masina ca si CC, fiind construite pe platforma identica, A6/PQ46
Eh uite ca asta nu stiam ! Nu stiu as vrea sa ma ajute niste posesori daca s-ar putea... Fiecare masina are plusurile ei.. motorul va fi 2.0tdi 140 sau am gasit si cc cu 170cp , la cc am gasit si cu suspensie adaptativa , la audi sunt mai multe cu trapa , imi plac farurile led, la cc imi place forma masinii , imi place interiorul la audi dar bordul de la vw ... Este o decizie destul de grea de asta vreau sa ma ajuti cat puteti !
Multumesc !
skizzosteve is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -