Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 10-04-14, 15:38   #1
RazvanCRZ

Stage 1
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 23
Default carte service inexistenta

Salut! Am vorbit azi in legatura cu un ford fiesta 1.4 diesel. Omul o are cumparata in leasing de la reprezentanta din Romania. Problema e ca nu are carte de service ca nu a facut reviziile la reprezentanta pe motiv ca erau prea scumpe. Acuma, nu inteleg de ce ar dori sa isi piarda garantia pentru 100-200 ron in plus. Ce parere aveti?
RazvanCRZ is offline   Reply With Quote
Old 10-04-14, 15:59   #2
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: carte service inexistenta

Un scartar care a pus cele mai ieftine piese cand a avut bani.O masina despre care nu cred ca a avut mare grija.
cangri is offline   Reply With Quote
Old 11-04-14, 12:53   #3
PrasleaCelVoinic

Stage 1
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 15
Default Re: carte service inexistenta

1. In prezent nici cartea service nu mai prezinta garantie nici verificarea la reprezentanta . Daca nu are ia-ti gandul de la ea , eu mai degraba cred ca a facut accident .
PrasleaCelVoinic is offline   Reply With Quote
Old 11-04-14, 14:25   #4
flaviuf

Stage 5
 
flaviuf's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 415
Member of:
[RENAULT]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: carte service inexistenta

Quote:
Originally Posted by cangri View Post
Un scartar care a pus cele mai ieftine piese cand a avut bani.O masina despre care nu cred ca a avut mare grija.
De unde stii tu ca-i scartar? Daca a facut reviziile la un service decent si cu piese bune, nu vad care-i problema. De ce ar trebui sa platesti dublu spre exemplu un schimb de ulei la reprezentanta, fata de un service decent? (nu vorbesc de service de cartier)
Ca sa stai linistit, plateste un test la un service bun si vei afla foarte multe despre masina, vorbesc in cunostinta de cauza...
__________________
F..k NATO! f..k USA! f..k Bill Clinton! Asta-i gara mea!
flaviuf is offline   Reply With Quote
Old 18-04-14, 10:07   #5
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: carte service inexistenta

Mare branza si cartea aia service. La o masina noua nu se strica nimic in primii 3-5ani. La ce iti foloseste sa stii ca 50.000km(3-4ani) ani a facut reviziile la reprezentanta, iar apoi sa nu mai stii nimic? O masina nu se strica prea repede nici de la ulei mai ieftin nici de la filtru de motorina schimbat cu 5000km mai tarziu. Conteaza starea actuala a masinii nu ceea ce scrie pe un caietel din urma cu niste ani.
lord_wader is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -