Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 14-02-14, 19:16   #1
stefan_03

Stage 2
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 60
Question cumparare masina veche ce e de facut??????????

va rog sa ma ajutati cine stie sau a trecut prin asa ceva sa ma indruyme si pe mine va rog,,,,
am gasit o volga din 64 la un pret decent e cam departeeeee dar asta poate sa ma risc daca se merita,masina are talonul vechi si cine are masina la vanzare mi-a zis ca nu are niciun act de la proprietarul din acte dar cica mai traieste ,intrebarea principala sa cumpar masina dar ce trebuie sa faca adica uin contract de vanzare dar cum ramane cu impozitul???daca respectivul nu l-a platit ce e de facut sau daca iau masina de la cel care o are fara sa ma mai duc la proprietarul din acte e bine??? sau....?cel care are masina mi-a zis ca ma duc la primarie le spun de masina platesc o amenda si dupa incep sa platesc eu impozitul la zi,,e adevarat ????
cine stie cum sa ma sfatuiasca va rog
numai bine si sanatate
stefan_03 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-14, 19:18   #2
stefan_03

Stage 2
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 60
Default Re: cumparare masina veche ce e de facut??????????

am uitat are documentele masini detinatorul masinii,dar nu are niciun act facut intre el si fostu proprietar,ciudat platesti ceva faci si un act de obicei ,,
va rog astept sfaturile voastre
stefan_03 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-14, 22:33   #3
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: cumparare masina veche ce e de facut??????????

intreaba pe avocat.ro ...e un fel de TPU dar cu avocati
JDV is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -