Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 09-01-14, 11:19   #1
KeMS

Stage 2
 
KeMS's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 30
Default sfat achizitie golf 4 gti

Salut, as vrea sa imi iau un golf 4 gti 150cp, vreau sa aflu detalii despre acest model.Fiabilitate/consum/intretinere?cum se comporta acest motor pe gpl si ce consum are?
KeMS is offline   Reply With Quote
Old 14-01-14, 13:23   #2
KeMS

Stage 2
 
KeMS's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 30
Default Re: sfat achizitie golf 4 gti

Nimeni?
KeMS is offline   Reply With Quote
Old 14-01-14, 14:55   #3
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: sfat achizitie golf 4 gti

Am avut acest motor pe prima mea masina, un Passat B5.
Destul de fiabil pentru stilul de exploatare si generatia lui. Ce-i drept, al meu avea 100.000 km.
Un motor foarte elastic, trage bine de jos, parca are 250nm cuplu, mai mult decat acceptabil zic eu pentru benzina.
Tin minte ca am reusit undeva in jur de 190km/h intr-a 4a.
Destul de gurmand, imi consuma aproximativ 13 14 intr-un orasel foarte mic, cu 4 5 semafoare. In exterior cel mai putin am scos 8.
Dar nu am mers niciodata la consum, nu stiam ce inseamna asta la 18 ani.
phaeton is offline   Reply With Quote
Old 17-01-14, 12:09   #4
stryghoy

Stage 3
 
stryghoy's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 88
Default Re: sfat achizitie golf 4 gti

Am eu un golf 4 gti. Pot spune ca in principiu sunt multumit de masina. E un motor care trage binisor, nimic extraordinar, ceva probleme am avut cu el, adica un debitmetru, o electrovalva, o bobina de inductie. Ca si consum, mie imi ia cam 14 in oras si cam 8.5 afara. Daca ar trebui sa imi mai cumpar iar o masina ca asta as lua fara sa ma gandesc. Cu toate bubele ei mie imi place.
stryghoy is offline   Reply With Quote
Old 09-03-14, 13:54   #5
LookAtMe
 
Join Date: Mar 2014
Posts: 0
Default Re: sfat achizitie golf 4 gti

"GTI" si " consum redus" nu o sa gasesti niciodata in aceeasi propozitie.
LookAtMe is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -