Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 03-01-14, 22:42   #1
rwdrulez

Stage 3
 
Join Date: May 2011
Posts: 163
Default ACTE MASINA BULGARIA (URGENT)

Salut , deci vreau sa cumpar o masina inscrisa deja pe bulgaria DAR cel care o are acum (roman) nu figureaza in nici un act deci nu imi poate face nici contract v-c nici procura eu nu vreau sa o inmatriculez pe RO si nici sa ii scot numere rosii tot ce vreau sa stiu este daca eu la randul meu pot sa o vand . Proprietarul a luat-o si el la randul lui de la alt roman fara sa faca aceste acte .
Ajutati-ma si pe mine putin ca nu stiu cum sa fac . Mersi
__________________
How hard can it be? (J.Clarkson)
rwdrulez is offline   Reply With Quote
Old 03-01-14, 23:11   #2
ivan_ovidiu

Stage 4
 
ivan_ovidiu's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 196
Default Re: ACTE MASINA BULGARIA (URGENT)

OOOoooffff....greu e ! Ce acte vrei, ce procura ?! o iei pur si simplu de la tip....si doar asa pentru linistea ta scoti la printer un Contract V-C romanesc si treceti acolo ce e de trecut cu pixul...si gata.
ivan_ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 03-01-14, 23:48   #3
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: ACTE MASINA BULGARIA (URGENT)

Quote:
Originally Posted by rwdrulez View Post
Salut , deci vreau sa cumpar o masina inscrisa deja pe bulgaria DAR cel care o are acum (roman) nu figureaza in nici un act deci nu imi poate face nici contract v-c nici procura eu nu vreau sa o inmatriculez pe RO si nici sa ii scot numere rosii tot ce vreau sa stiu este daca eu la randul meu pot sa o vand . Proprietarul a luat-o si el la randul lui de la alt roman fara sa faca aceste acte .
Ajutati-ma si pe mine putin ca nu stiu cum sa fac . Mersi
NU AI CUM SA O INMATRICULEZI PE ROMANIA FARA FISCALU DE LA BULGAR SI CONTRACT DE VANZARE CUMPARARE INTRE TINE SI ALA BULGARU' DIN TALON,IAR FISCAL NU CRED CA AI DE UNDE SA IEI,PT CA MAJORITATEA BULGARILOR NU SI AU PLATIT TAXELE.
NU TE INCURCA DEGEABA. ti o faci singur
__________________


~ Haters make me Famous ~
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 05-01-14, 20:05   #4
rwdrulez

Stage 3
 
Join Date: May 2011
Posts: 163
Default Re: ACTE MASINA BULGARIA (URGENT)

Multumesc , am renuntat la idee . Se poate inchide topicul . Multumesc 4tuning
rwdrulez is offline   Reply With Quote
Old 25-02-14, 19:06   #5
ms99ass

Stage 5
 
ms99ass's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,584
Default Re: ACTE MASINA BULGARIA (URGENT)

Quote:
Originally Posted by Budy_ View Post
NU AI CUM SA O INMATRICULEZI PE ROMANIA FARA FISCALU DE LA BULGAR SI CONTRACT DE VANZARE CUMPARARE INTRE TINE SI ALA BULGARU' DIN TALON,IAR FISCAL NU CRED CA AI DE UNDE SA IEI,PT CA MAJORITATEA BULGARILOR NU SI AU PLATIT TAXELE.
NU TE INCURCA DEGEABA. ti o faci singur
gresit. am inmatriculat fara nici o problema masina de pe Bg pe Ro. La politie am prezentat un contract in romana intre mine si bulgarul din acte. La masinile neinmatriculate Ro nu se mai cere fiscal.
ms99ass is offline   Reply With Quote
Old 25-02-14, 19:07   #6
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: ACTE MASINA BULGARIA (URGENT)

Quote:
Originally Posted by ms99ass View Post
gresit. am inmatriculat fara nici o problema masina de pe Bg pe Ro. La politie am prezentat un contract in romana intre mine si bulgarul din acte. La masinile neinmatriculate Ro nu se mai cere fiscal.
Probabil s-a schimbat legea,un prieten cand a vrut sa inmatriculeze pe ro o masina care a luat-o din BG..nu A PUTUT. a cerut fiscal.
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 25-02-14, 19:23   #7
ms99ass

Stage 5
 
ms99ass's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,584
Default Re: ACTE MASINA BULGARIA (URGENT)

Quote:
Originally Posted by Budy_ View Post
Probabil s-a schimbat legea,un prieten cand a vrut sa inmatriculeze pe ro o masina care a luat-o din BG..nu A PUTUT. a cerut fiscal.
eu in 2011 am inmatriculat masina pe numele meu.
tot atunci se cerea fiscal la masinile aduse de afara daca au fost scoase numere rosii de altcineva (spre exemplu, cine a adus-o de afara i-a scos un rand de nr rosii apoi a vandut-o; la politie era obligatoriu fiscalul de la primul proprietar, adica cel care a scos numerele rosii).
cel mai probabil prietenul tau nu a stiut ca altcineva a scos nr rosii la respectiva masina. asa se intampla cand ai incredere prea mare in oameni!
ms99ass is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -