Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 29-08-13, 13:49   #1
coryzalia
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 0
Default achizitie masina SH

Buna ziua tuturor,

Doresc sa cumpar o masinuta SH cu max 4000 euro care sa indeplineasca urmatoarele conditii: 1) sa consume cat mai putin in oras (max 7%), avand in vederea ca eu ma deplasez numai in Bucuresti in trafic aglomerat; 2) sa fie fiabila; 3) sa nu coste mult intretinerea (reparatiile/piesele de schimb).
Ce imi recomandati?
coryzalia is offline   Reply With Quote
Old 29-08-13, 17:03   #2
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: achizitie masina SH

Diesel, pt. ca in afara de masinile pe motorina nu stiu ce masina pe benzina ar putea consuma REAL maxim 7 in Bucuresti. Poate or fi si exceptii de masini mai noi pe benzina care sa consume atat, dar nu cred sa coste 4000E.
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 29-08-13, 21:13   #3
jemis90
Opel Driver

Stage 5
 
jemis90's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 361
Member of:
[Opel]
Default Re: achizitie masina SH

polo/corsa/fabia/fiesta cu cel mai mic motor (1.0) - alea consuma 7 in oras pe benzina. Dar sunt atat de puturoase....

Mai degraba ceva cu motor mai mare +GPL.
La 3000 masina (+ instalatie gpl+asigurare =4000) ai de unde alege, mai ales acolo la Bucuresti. (Focus 2001 cu gpl gata pus, Fabia 2007! le-am gasit acum la repezeala la un search)
__________________
Renault Megane2 Actual

Corsa b-sold / Rover 25-sold /Clio Mk1 sold
Family - /Logan 2005,Ibiza 2012,MCV 2013\

Last edited by jemis90; 29-08-13 at 21:16.
jemis90 is offline   Reply With Quote
Old 30-08-13, 14:17   #4
PrasleaCelVoinic

Stage 1
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 15
Default Re: achizitie masina SH

Quote:
Originally Posted by coryzalia View Post
Buna ziua tuturor,

Doresc sa cumpar o masinuta SH cu max 4000 euro care sa indeplineasca urmatoarele conditii: 1) sa consume cat mai putin in oras (max 7%), avand in vederea ca eu ma deplasez numai in Bucuresti in trafic aglomerat; 2) sa fie fiabila; 3) sa nu coste mult intretinerea (reparatiile/piesele de schimb).
Ce imi recomandati?
Din punctul meu de vedere Opel motorizare cdti / piese si service ieftin tinand cont de raportul calitate pret
PrasleaCelVoinic is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -